Zavrieť

Porady

Prosím Vás o radu sme slovenská firma s.r.o. -zásielkový predaj, platca DPH v ČR, ako mám zaúčtovať odvedenú DPH v ČR?

Odvedená DPH v ČR, ako ju zaúčtovať v PU
Naposledy upravil janaabc : 19.08.13 at 11:40
5 komentárov     zbaliť
Dianao V tejto súvislosti by som mala otázku, či predaj do ČR, kde som aj registrovaný na DPh / zásielkový predaj po prekročení limitu / sa uvádza aj do daňového priznania k DPh, ktoré podávam na Slovensku? Ak áno, tak do ktorého riadku?
janaabc Určite nie. Do Dph na SR vstupujú len doklady, ktoré sa týkajú DPH SK. Odpočítať daň si môžeš len za podmienok a v takom istom rozsahu, ako keby si tieto zdaniteľné obchody uskutočňoval v tuzemsku /§49 ods.6 zákona o DPH/
Dianao Viem, že do dokladov nevstupujú, ale myslela som, či sa to nepíše ako dodanie tovarov s oslobodením od dane v riadku 15 daň.priznania
janaabc Do riadku 15. vstupujú fa, ktoré vystavuješ bez DPH dodanie do EU platcovi DPH.
Ak sa staneš platcom DPH v ČR, podľa §6f odstavec 2 č 235/2004 zb./český zákon/, vystavuješ fa s 21% DPH a priznávaš ju v ČR.
Faktúry s 21%DPH vystavuješ iba neplatcom DPH a platcom postupuješ podľa § 43 zákona o DPH a to je ten riadok 15.
Dianao Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cejo je offline (nepripojený) cejo

    cejo
    Účtoval by som klasicky prostredníctvom účtu 343, akurát pre českú DPH by som si vyčlenil osobitné analytické účty.
    janaabc ĎAKUJEM!

    Prosím Vás o radu sme slovenská firma s.r.o. -zásielkový predaj, platca DPH v ČR, ako mám zaúčtovať odvedenú DPH v ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.