Zavrieť

Porady

Zákazníčka mi vrátila tovar, ale balíček prišiel poškodený

Potrebovala by som poradiť vlastním eshop, zakaznička mi vratila tovar, poslala ju ako doporučenú zasielku 1. triedou, lenže zasielka mi prisla poškodena, obalka bola otvorena a skrcene boli spolocenske saty, vytahane a pod. cize by som ich nemohla dalej predať.Chcela som podať reklamaciu na pošte, ale kedže som ja balicek neposielala a nemam ani podaci listok tak som ju nemohla urobit, to moze len odosielatel, na poste mi odporucili aby som poskodenu zasielku neprebrala ze oni ju vratia naspat aj so zapisnicou, zakaznicka sa mi vyhraza ze to bude riesit inak ze chce peniaze, tvrdi mi ze nemala ani fakturu v balicku co nie je pravda, faktura je riadne vedena v mojom systeme aj uctovnictve a az ked som ja popisala vady tak mi odpisala ze uz boli poskodene, je to tvrdenie proti tvrdeniu. A v podstate uz nechce ani plnu sumu vratit ze jej staci 30 Eur a saty stali 41 Eur. Viete mi nieco poradit, alebo ci mi nieco hrozi ak by mi prisla kontrola.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak bola zasielka poskodena, nepreberat ... zodpovednost ma posta, zakaznicka si to musi vyriesit s postou
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka144 cize ak to chapem, ak to ona nechce riesit s postou tak uz je to jej problem a odomna nemoze pytat peniaze spat
    avalik ano, zakaznicka mala poslat tovar s poistenim, bola by sa jej v tomto pripade vratila hodnota tovaru od posty - za poskodenu zasielku 1. triedy jej posta nezaplati nic ... mas uvedene v obchodnych podmienkach odporucanie na odosielanie tovaru spat s poistenim?
    ivka70 Ona moze ziadat peniaze od posty, ak balicek poistila a prisiel poskodeny, ty poskodeny balicek od posty nepreberaj, tym by sa posta zbavila viny.
    Mirka144 ano mam to uvedene a mam tam uvedene ze za prepravu Slovenskej posty alebo kuriera nezodpovedam
    Mirka144 Ved prave ale zasielka nebola poistena co je jej chyba
    Mirka144 Este sa chcem opytat, ak zakaznicka chce poskodeny tovar opravit a poslat mi ho naspat a ja viem ze saty su poskodene ze s nimi niekto narabal. 7 dnova lehota podla zakona uz skoncila, mozem odmietnut reklamaciu. Zakaznicka aj napriek vsetkemu trva na vrateni penazi.
    avalik do 12 mesiacov mozes zamietnut reklamaciu len na zaklade odborneho posudku (ten hradis ty) - zavolaj si radsej na SOI, pod ktoru patris a spytaj sa ich ako to mas riesit, v tejto situaci - saty si uz videla na poste a teda nevies ci ich poskodil zakaznik alebo posta
    Mirka144 dakujem zistim si to
      zbaliť

    Zákazníčka mi vrátila tovar, ale balíček prišiel poškodený

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.