Zavrieť

Porady

Môže mi exekútor siahnuť na mzdu,bol som ručiť pred 14-timi rokmi?

V roku 1999 som bol ručiť kamarátovi ešťe s jedným ručitelom bral si pôžičku 50 tisíc sk. Ku koncu prestal platiť.16.8.2013 to je pred týždnom mi prisiel papier od nejakej vymahačskej spoločnosti CLARING CENTER ktorej ju banka predala v roku 2002 .Vraj ak zaplatim do konca augusta polovicu dlhu mi odpúštajú nieje to chyták a premlč.doba.Od postupeni pohladavky C.C.ubehlo 11rokov.Dlžnika nekontaktovali,je oficiálne zamestnaný
Naposledy upravil nels : 21.08.13 at 09:47
4 komentárov     zbaliť
tictac7 vďaka za neužitočné - dávno som nedostala. Aj keď si si otázku doplnil, od človeka, čo je Ti dáva neužitočné odpovede, odpoveď nepotrebuješ :-) Pekný deň
marjankaj a názov si napísal dobre? Aké majú IČO?
nels credit clearing center ičo35839651
marjankaj A prečo si dal neužitočné, keď ani názov nevieš napísať poriadne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    láskavo si oprav buď názov alebo text, jedno s druhým akosi nejde dokopy...
    ...a polovicu čoho odpúšťajú? dlhu? poplatkov?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pravdepodobne boli dohodnuté splátky - tie sa premlčujú po troch rokoch splatnosti každej splátky (§ 103 obč.zákonníka). Dokedy mal dlžník splácať?
    Ty sa môžeš dovolať premlčania v 3-ročnej dobe aj v prípade, že by dlžník uznal dlh (vtedy by bola 10-ročná premlčacia doba = § 110) za predpokladu, že ťa s tým dlžník neoboznámil (§ 548).
    Postúpenie pohľadávky vám len zmenilo veriteľa. Ak by si to musel zaplatiť, môžeš si to vymáhať od dlžníka - premlčacia doba 3 roky od zaplatenia.

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Kontaktuj spoločnosť,ktorá ti poslala túto výzvu.Je totiž zvláštne,že ten čo dlhuje má akoby odpustené a ručiteľ skoro exekúciu.Upovedom ich o dlžníkovi a jeho momentálnej situácii.Veď ručiteľ začína platiť až keď prestane platiť dlžník a ak dlžník prestane,tak najprv snáď kontaktujú jeho.Nevedel si o tejto situácii celých 11 rokov,alebo si to nechal zájsť až tak ďaleko? Si istý,že je to výzva na tento dlh o ktorom píšeš? Dlh nikto nikomu neodpustí.Jedine čo by ti mohli odpustiť je úroky,alebo ide o to ,že sa v prípade zaplatenia vyhneš exekúcii.

    Môže mi exekútor siahnuť na mzdu,bol som ručiť pred 14-timi rokmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.