Zavrieť

Porady

Strihat pazuriky, alebo nie ?

Upresnujem. Strihanie pazurov u psov, ktore sa pohybuju po tvrdom povrchu nie je potrebne. U veterinara som sa vsak stretol s nazorom, ze aj pohybom po trave sa pazury obrusuju, (dokonca aj na mokrej trave sa ciastocne rozpusta koniec pazura), teda nie je potrebne strihat. Este upresnujem: bavime sa o psoch, ktore su stale vonku, teda nie bytovych maznacikoch. No, s tou travou ma to zarazilo, nikde som o tom nepocul. Vas nazor ? Dakujem. Pozn. mam uz v poradi 4. psa, teda nepredpokladam rady pre zaciatocnikov...

Upresnujem: u rovnakeho plemena za rovnakych podmienok som si vsimol, ze rast pazurov nie je rovnaky. Zrejme to suvisi s mnozstvom faktorov, o ktorych nemam sajnu. Napriklad take hrabanie v zemi, cize akoze obrusovanie tiez s tym suvisi. Co vy na to ?
Naposledy upravil scorp : 22.08.13 at 08:18 Dôvod: doplnenie-upresnenie
19empty19 Teraz úplne nechápem na čo sa pýtaš, lebo odpoveď na strihanie už máš v tvojej otázke, ale asi sa skôr pýtaš na tú trávu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

  študentka MisheliQ
  Ne/strihanie a obrusovanie pazurikov zavisi aj od velkosti a hmotnosti psa :-) lepsie si pazure obrusi 60 kg doga ako 1.5 kg civava.

  Keby som sa na obrusovanie spoliehala u mojich westikoch tak mame problem s prerastanim....a to ich mame vacsinu dna na zahrade (ked je pekne) (cez noc spia dnu), tiez ich vencime, tiez sa ponahanaju (a vazia priemerne tych 8 kg)
  alaya1 pekne si to vysvetlila, ale snad mu za ten rok, odkedy bola tema zalozena aj pazury ostrihali

  Dav je offline (nepripojený) Dav

  Dav
  Psom, chovaným vonku a psom s pravidelným dostatočným pohybom po vonku pazúriky strihať netreba. Treba pozorovať psa, ako chodí a ako našľapuje, prípadne, ako rýchlo mu pazúry dorastajú a strihať len v prípade, že sú dlhé a pes zle našľapuje. V rámci očkovania proti besnote skonzultovať s veterinárom a potom postupovať podľa jeho rád. Mojej psine, kým bola aj vonku, nebolo treba strihať pazúry vôbec; výroba golfového ihriska a produkcia únikových otvorov popod plot na dvore problém vyriešila . Strihala som len "vlčí" pazúr na predných labkách, lebo ním vyrábala zaujímavé vzory na našich predlaktiach. Odkedy je chovaná v byte a pohybu má menej, raz za čas sa pazúry dajú ostrihať - cca 1 x za rok. Chodím ich strihať k veterinárovi, lebo doma je to adrenalín a kvalitné kliešte na jej hrúbku pazúrov sú zhruba za cenu 4 strihaní. V prípade, že má niektorý pazúr zalomený, použijem kliešte na ľudské nechty. Pri strihaní treba dávať pozor aj na dĺžku odstrihnutého pazúra, lebo nie na každých pazúroch vidno hranicu, po ktorú je pazúr neživý .Takto odstrihnutý pazúr krváca a psa to bolí. Potom treba ranu ošetriť, dezinfikovať a zabrániť infekcii. Tráva pazúry neobrusuje, obrusuje ich tvrdý povrch.

  19empty19 je offline (nepripojený) 19empty19

  19empty19
  Ja viem tak, že iba o pevné. Predstavujem si nášho, ktorý dlhé pazúry má a každý deň chodí po mokrej tráve. Možno sú mäkšie ale pripadá mi to ako nezmysel.

  bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

  bjuty smis
  pazúriky treba strihať podla toho, či sú prerastené..
  a nie podla povrchu terénu...
  ked má pes, najmä vačšie plemená výbeh vonku, tvrdé povrchy, vačšinou to stačí...
  ale nie je to smerodajné..

  viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

  viktorviktor
  podľa toho čo sa píše, veterinár má asi pravdu, veď netvrdil, že chodením len po tráve si obrúsi pazúry,
  Podkladom každého pazúrika je pazúrová kosť (os unguiculare), ku ktorej prirastá škára pazúrika, ktorá produkuje rohovinu. Produkcia rohoviny, teda stvrdnutého keratínu je kontinuálna a s postupujúcim vekom psa sa postupne znižuje.
  o keratíne napr tu http://cs.wikipedia.org/wiki/Keratin
  scorp Presne tak, veterinar spominal keratin. Stary praktik, ktory asi vie, o com hovori...

  Strihat pazuriky, alebo nie ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.