Zavrieť

Porady

Nemá niekto zoznam transakcií k účtovnému softvéru SAP?

Ahojte chcela by som sa opýtať, či niekto z Vás nemá zoznam transakcií v SAPe. Veľmi by mi to pomohlo keďže ešte len začínam a dokopy žiadne pomôcky a príručky ohľadom tohto vo firme nemáme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj, zoznam trasakcii existuje, da sa vyvolat v systeme prostrednictvom trasakcie SE93 ake ako bezny pouzivatel k nej asi nebudes mat pristup. Takisto zoznam trasakcii je zavisly od toho ci veriza systemu ma nainstalovane nejake odvetvove riesenia ( napr. pre utilitne (voda, elekrina, plyn) spolocnosti). Potom tento system ma podstatne rozsireny zoznam trasakcii.
    Osobne by som navrhoval to vyskusat ako pise lianett len s tym, ze ked chces vediet aka transakcia sa skryva za konkretnou cinnostou v strome pre SAP Easy Access potrebujes mat zapnute zobrazovanie tzv. technickych detailov. Toto mozes spravit nasledovne ked pojdes cez menu hore na obrazovke: Dodatky > Nastavenia > Zobrazenie technickych nazvov.

    RenatkaS je offline (nepripojený) RenatkaS

    RenatkaS
    cez transakciu SE16N - v databázovej tabuľke tstc, prístupy majú väčšinou len administrátori.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Toto bola velmi vtipna poziadavka
    Tych transakcii je vela ... a urcite vo vasej firme nemate spristupnene vsetky,
    skor si ziadaj informacie od vasich IT pripadne tych, co vam implementovali system.
    Ale k zoznamu transakcii ...staci si do googla zadat po anglicky SAP transaction, ale z toho mudra nebudes, potrebujes minimalne specifikovat, ktory modul a pod.

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Zoznam transakcií ti asi nedá nikto, ale v SAP-e sa dá konkrétna transakcia vyhľadať.
    Ak chceš napr. vyhľadať transakciu na založenie objednávky, choď na SAP Easy Access screen /to je úplne prvé okno, ktoré sa ti zobrazí, hneď ako sa prihlásiš do SAP-u/ klik na ikonku ďalekohľad alebo daj klávesovú skratku CTRL+F, malo by sa ti zobraziť okno s názvom "search in menu tree", do políčka find dáš v angličtine kľúčové slovíčko napr. purchase order /pod políčkom je tzv. type of search oboje vyklikáš /malo by tam byť in technical name a in texts s prázdnymi políčkami, ktoré by sa mali dať zakliknúť/ a potom enter. Potom už len sa preklikať cez SAP menu tree a keď potom rozbalíš tie foldre - v tomto prípade by si sa mala dostať rovno cez LOgistics/Material Management/PUrchasing/Purchase order aj k technickým názvom transakcií. Technické názvy transakciíí-to sú tie ich záhadné skratky napr.ME23N.

    Nemá niekto zoznam transakcií k účtovnému softvéru SAP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.