Zavrieť

Porady

Da sa jej este verit?

Zdravim.. Mam otazku na dost citlivu temu.. Este pred nedavnom som bola "majitelkou" 3 psov. Jednu fenku som si osvojila z utulku a dalsich dvoch fenku a psa som si zobrala potom ako znameho zatvorili..Mala som ich vsetkych pokope asi rok.. medzi fenkami (staford kriz. s ridgbeckom a pittbull) dochadzalo obcas ku konfliktom, pokial sa naslo nieco,oco mali obe zaujem,ale nikdy to nebolo nic extremne a skoncilo to vzajomnym "osetrovanim" ran. vsetko bolo kvazi v poriadku, kym najstarsiemu so psov nazacali zlyhavat nohy podotykam,ze uz bol na 90% slepy,hluchy, trpel epilepsiou a mal problemy s prostatou. uz som sa na to nemohla pozerat a tak som sa rozhodla, ze ho dam uspat.. to bolo asi pred tyzdnom.. vcera vecer, ked som sa vratila z roboty som si nasla svoju fenku v kaluzi krvi mrtvu neviem, ci doslo k nejakemu skratu v hlave tej druhej. nemali pri sebe nic,co by mohlo sposobit roztrzku,ziadne hracky, ziadne jedlo. vzdy ked som odchadzala z domu som dala pozor nato,aby boli najedene,mali dostatok vody a nic, co by ich mohlo provokovat. teraz mam ale obavy z toho,ci to neni nasledok toho,ze som dala maleho uspat a fenka,co s nim vyrastala to proste nezvladla... neviem, ci sa jej este da doverovat.. cloveka nikdy nenapadla,ani ineho psa. je kludnej povahy. kazdy konflikt, ktory bol, vyvolala moja fenka , ktoru som mala z utulku. svojim sposobom viem,ze by ani mne a ani synovi neublizila,ale obavy tam su... predsa len- nebola som pri tom a neviem ako sa to stalo. viem,ze vina je na mojej strane.. mohla som ich drzat oddelene,ale zial.... nikdy by som nepovedala,ze k niecomu podobnemu by mohlo dojst.. chcela som pomoct a nakoniec to skoncilo takto ak ma chce niekto sudit a davat prednasky,tak prosim,ale buchat si hlavu o stenu dokazem aj sama... len by som bola vdacna za kazdu radu,aky postoj zaujat a co robit...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ozaj tazko radit,svojich psikov poznas najlepsie ty sama.

    Je to ozaj zvlastne a nepochopitelne...
    Naposledy upravil arizona : 23.08.13 at 06:53

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Je to uplne jednozacne. Zomrel vodca svorky a feny bojovali o tuto poziciu. Vyhrala ta, ktora ostala. Uz sa nemusis obavat. Svoje miesto si vybojovala.Uz utocit koli postaveniu vo svorke nebude.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka vo svorke má byť vodcom človek,pes až na poslednom mieste
    alaya1 V psej svorke, je vzdy jeden pes vodca predsa. Samec zomrel, suky si vyriesili svoje postavenie.
    kopretinka kruté
    alaya1 Bola chyba majitela, ze o tomto nevedela, ze to bude tak.
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    pes, je pes. V niektorých prípadoch ani majiteľ si nevie s ním rady. Po takejto skúsenosti, určite by som mala z neho obavy. Ale ber to ako môj názor. Poznáš situáciu najlepšie.

    judit.esam je offline (nepripojený) judit.esam

    judit.esam
    podľa mňa tu zlyhala výchova, a preto sa hádali psi o vedúcu pozíciu vo svorke, to je tak ako aj alaya1 píše, ja by som mala obavy, veď ten pes zabil iného psa, na to nezabudne, a keď náhodou bude niekto v rodine dominantnejší ako ten pes, tak je tam riziko útoku, keďže pánom je pes, a nie vy..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Myslim si, ze nebude utocit na cloveka, to by sa prejavila uz vo svorke, kde sa citila silnejsia. Ona si len vydobila miesto v psej spolocnosti. Moze byt z nej poslusna fenocka maznoska, ale do jej teritoria by som ineho psa nebrala uz.
    judit.esam ako milujem zvieratá aj psi nadovšetko, ale dieťa a pes ktorý zabil psa, to do hromady neide, v žiadnom prípade. vo vyspelejších krajinách okamžite by dali uspať. ten pes zabil, už raz zacítil krv. je to smutné ano, ale dieťa a takýto pes, to nie. ono po tomto skúsenosti je veľmi labilný,a nevyspytateľní, je to trauma pre psa, a predtým nikdy nič podobné sa nestalo, ja by som svoje dieťa tomuto riziku nevystavila. a teraz je vodca svorky, ale rodina je tiež tá svorka, a on je vodca - zabijak... je to len otázka času, kedy začne byť pánom svorky, najprv len skáče na ľudí, potom šteká, občas hryzká a oblíza, a hop už niekoho pohrize a furt to bude horšie,,,, treba sledovať drobné znaky...
    alaya1 Judita, ja si myslim, ze bojovala o svoje miesto medzi psami, neviem, ci je v neustalom kontakte s rodinou, kde sa pes nachadza a nechcem to tu rozoberat v tejto teme, opat sa ukazalo, ake nevyhodne je krizenie tychto ras, povah a sposobu ziskavania dominancie. je to vsak na rozhodnuti majitelky, co urobi.
      zbaliť

    Da sa jej este verit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.