Zavrieť

Porady

Reklamacia a nasledne vratenie penazi

Dobry den,
Pred vyse dvoma mesiacmi sa mi pokazil tablet, ktory som reklamov, vyse mesiaca mi ho nevratili, tak som isiel do predajne, a ze vraj mi poslali sms, ze je hotovy. Podla protokolu oprav ziadna chyba sa nevyskitla, ked som ho este na predajni vyskusal, ta ista chyba sa ukazala a aj predajca ju videl, takze som ho znova reklamov. Tento krat to z opravy vratili, ze nemaju nahradny diel a reklamacia sa akceptuje v zmysle odstupenia od zmluvy. 5.augusta som to aj urobil hned v predajni s tym, ze mi vratia peniaze na ucet. Minuly tyzden 19.som volal, ze aka je lehota na vratenie penazi, tak mi povedali, ze do 15 dni. Teraz neviem ci do 15 pracovnych alebo kalendarnych dni. Ako postupovat, ak som peniaze nedostal doteraz?
Bolo to kupovane cez Shark

dakujem
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pri reklamácii sa určuje skutočný čas - teda kalendárne dni, pri vrátení peňazí tiež - kalendárne dni.

Ak nepošlú - písomne ich vyzvať, potom SOI.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A nemas to jedno? Tie dva dni ta uz nezabiju, bud rad, ze predajca uznal reklamaciu a je ochotny peniaze vratit.Vies kolko predajcov by ti takto nevyslo v ustrety? Niekedy sa peniaze mozu trochu zdrzat aj v bane...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kupoval si cez internet alebo na predajni?
0 0
crosk crosk

crosk je offline (nepripojený) crosk

Bolo to kupovane cez Internet ale vyzdvihnute osobne na predajni v Poluse. Kedze som este stale nedostal peniaze aj ked mi tvrdia ze poslali minuly tyzden v stredu, nahlasil som na SOI. Potvrdenie o platbe mi od stredy neposlali. Na banku sa v tomto pripade uz neda vyhovarat. A uprimne nemozem byt rad, ze tri mesiace uz nemam ani tablet ani peniaze. Uz som parkrat reklamoval aj s odstupenim od zmluvy a vzdy to bolo vybavene vcas, pritom to ani neboli take "zvucne" splocnosti ako Shark, clovek by od nich cakal viac. Uvidim co odpovie SOI-ka.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

crosk - pozri, koľko majú banky na prevody (na ich stránke) - lebo ak aj poslali v stredu - zvyčajne je banková hodina H až nasledujúci deň (pracovný) - no a vo štvrtok bol sviatok, takže platba odišla až v piatok ... a v inej banke mohla byť pripísaná najskôr dnes poobede (skôr zajtra) .. ozaj si mohol chvíľku počkať s tou SOIkou
0 0
crosk crosk

crosk je offline (nepripojený) crosk

Katy, dnes som bol znova v mojej banke a ziadnu platbu zo Shark neeviduju. Platbu mali uskutocnit do 15 dni od odstupeni od zmluvy, teda od 5.8 15 dni je 20.8. Aj keby to posielali minulu stredu, v zivote sa mi nestalo, ze by platba vramci SK ani z EU na SK trvala viac ako dva dni. Aj platba mimo EU na SK mi prisla na druhy den (v piatok poslana, v utorok rano uz boli na ucte). Keby aj bolo ako pisete, tak by mi platba bola pripisana na ucet dnes rano, co sa nestalo. Ako ani to, ze po niekolkych mailoch mi neboli schopny odpovedat a poslat potvrdenie o platbe, alebo ma aspon informovat o stave platby. Nepovedal by som nic a pochopil by som, ak by povedali hocico, ze maju vela roboty a nestihli to, ze to nebude do 15 dni ale 30 dni, alebo ze zabudli na to (ved sme ludia stava sa to aj mne), ale tu ide o to, ze uz viac krat zavadzali (najprv pri prvej reklamacii), teraz s platbou. Myslim si skor ze na platbu zabudli a co mi vadi je cely pristup a aj preto som to nahlasil SOI-ke (aj ked si myslim, ze to je zbytocne, pretoze kym sa nieco na SK presentri, trva to vecnost).

Nemozem a ani sa nechcem uspokojit s takymito sluzbami a pristupom, pretoze mne peniaze napadaju z neba a za to co zarobim, chcem dostat normlane sluzby a kvalitu.
0 0
crosk crosk

crosk je offline (nepripojený) crosk

a najhorsie na tom je to, ze sa clovek citi trapne, ze si pyta, az musi prosikat, aby mu vratili jeho peniaze
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Katy a R
crosk - pozri, koľko majú banky na prevody (na ich stránke) - lebo ak aj poslali v stredu - zvyčajne je banková hodina H až nasledujúci deň (pracovný) - no a vo štvrtok bol sviatok, takže platba odišla až v piatok ... a v inej banke mohla byť pripísaná najskôr dnes poobede (skôr zajtra) .. ozaj si mohol chvíľku počkať s tou SOIkou
Bankový - bezhotovostný - prevod medzi dvoma bankami sa musí realizovať do 24 hodín. A v dnešnej dobe by to dlhšie trvať nemalo.
Pre crosk - písal som minule:
Ak nepošlú - písomne ich vyzvať, potom SOI.
Ak sa ani vtedy nerozhýbu - žaloba, výzva na plnenie, exekútor. A plus - recenzia na ich e-shop - negatívne skúsenosti a uvidíš, ako sa rozhýbu (alebo prídu o zákazníkov).
0 0
crosk crosk

crosk je offline (nepripojený) crosk

Tak a konecne je to uz vybavene. Nakoniec ta platba nebola vykonana tak ako mi povedali koncom augusta, ale az o tyzden neskor vytvorili dobropis (2.9.) s tym ze v ten den ho poslali na uctovne oddelenie. Platba prisla az vcera 10.9.
Odporucam kazdemu, nech na to tlaci ako sa len da, ak by mal podobny problem s vratenim penazi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať