Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba oznámiť v ZP, že si DPN - zatiaľ asi máš len rozhodnutie o poberaní nemocenskej dávky zo SP. Neskôr si chod´ vypýtať potvrdenie o dobe poberania nemocenskej dávky - to doložíš v ZP. (ale to ti v SP dajú až po skončení DPN - okolo 9-teho nasl mesiaca - prípadne si to over na tvojej pobočke)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rocker Juraj Vďaka. Ale potvrdenie o poberaní nemocenskej dávky ešte nemám, lebo som na PN ešte len prvý mesiac, čiže od skončenia prac. zmluvy toho 10. augusta pokračujem ďalej na PN a rozhodnutie dostanem až teraz v septembri. Tak som chcel len vedieť kto platí odvody do zdravotnej za tie dni od 10. augusta, čiže po ukončení prac. zmluvy. Na úrade práce mi povedali, že ma zaevidujú až po ukončení PN a až potom s potvrdením o evedencii mám ísť na SP a zdravotnú poisťovňu.
    Katy a R ešte raz: si poistenec štátu - ale treba to doložiť!!! ZP bude potrebovať potvrdenie o dobe poberania dávok - to si vyžiadaš až po skončení DPN v SP ... zatiaľ (dočasné riešenie) hneď ako dostaneš rozhodnutie o poberaní dávky (už by si ho mal mať!) - utekaj do ZP s týmto. Aby si tam nesvietil ako neplatič!!
    Rocker Juraj Vďaka.
    ivka70 Staci aj kopia PNky ..a jednu jej cast mas predsa doma.
    Katy a R ivka nestačí kópia PNky - to nie je doklad o poberaní dávky
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V zdravotnej poistovni sa musis, najlepsie s kopiou PNky, prihlasit ako poistenec statu na PN v ochrannej dobe. Zo zakona mas zmeny hlasit do 7 dni.
    Rocker Juraj Práve toto neviem, či zamestnávateľ nehlási na zdravotnú poisťovňu, že 10. augusta ukončil so mnou pracovný pomer a že som ďalej na PN - že ako je to potom s platením odvodov.
    tictac7 zamestnávateľ Ťa odhlásil, že už nie si jeho zamestnanec, Tvojou povinnosťou je prihlásiť sa, ako poistenec štátu. Máš to jasne napísané v oboch odpovediach.

    Skončila mi zmluva na dobu určitú a to 10. augusta, ale od 29. júla som na PN. Ako je to s odvodmi do zdravotnej poisťovne počas PN -ky, keď som už vlastne od 10.8. nezamestnaný? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.