Zavrieť

Porady

Nesprávne zapísaný údaj v obchodnom registri

Viete mi pomôcť čo urobiť, ak súd zapísal do OR novú spoločnosť s nesprávnym názvom? Všetky dokumenty aj ŽL boli na meno X s.r.o. avšak nová spoločnosť je zapísaná s názvom X s r.o. (čiže bez bodky sa s). Ako máme ďalej postupovať, čo máme robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    odpoved mas v odpovedi k predchadzajucej otazke - konanie o zhode
    Ružena521 Ďakujem. A je potrebné platiť aj správny poplatok?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nie za konanie o zhode sa neplatí žiadny súdny poplatok.

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Žiadosť o opravu pisárskej chyby....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ružena521 Podali sme žiadosť o opravu chyby a dosiahnutie zhody medzi zápisom v OR a skutočným stavom. Po vyriešení Vám napíšem ako to dopadlo.
    Ružena521 Takže na základe žiadosti o opravu chyby a dosiahnutia zhody medzi zápisom a skutočným stavom súd opravil chybu v obchodnom registri cca za 10 dní od podania žiadosti - bez správneho poplatku. V prípade ak niekto bude potrebovať, mám k dispozíciii takúto žiadosť ...
    Ludmiiilka ahoj mohla by som ťa poprosiť tú žiadosť o opravu chyby? ďakujem
      zbaliť

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    Opravu zle zapísaných údajov je možno dosiahnuť aj zaslaním Návrhu (podnetu) na začatie konania o zhode...aj takto som to už skúšala riešiť a o pár dní bolo na orsr.sk vykonaná zmena a prišiel mi aj nový výpis
    Dobrý deň, prosím môžete aj mne poslať vzor na odstránenie chyby v zápise. Ďakujem pekne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ludmiiilka VEC
    Žiadosť o opravu chyby a dosiahnutie zhody medzi zápisom v obchodnom registri a skutočným stavom


    Dolupodpísaný xxxxxxxx, nar. xxxxxx, bytom ...................... ako konateľ spoločnosti ................................, so sídlom ..................................., IČO: .................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu ...., Oddiel: Sro, Vložka číslo: .... Vás žiadam o opravu chyby v písaní a počítaní alebo iných zrejmých nesprávnosti týkajúcu sa zapísaného obchodného mena spoločnosti v obchodnom registri, nakoľko v obchodnom registri je zapísané obchodné meno spoločnosti ABC s r.o. a správnym obchodným menom je ABC s.r.o. Z uvedeného dôvodu žiadam

    Vymazať : ABC s r. o.
    a
    Zapísať: ABC s. r .o.

    Okresný súd ..... dňa ........ vykonal zápis spoločnosti do obchodného registra na základe návrhu na zápis zo dňa ......, pričom bolo ako obchodné meno spoločnosti zapísané ABC s r.o. (Oddiel: Sro, číslo vložky: ..................). Nedopatrením chýba bodka za písmenom s.
    Zakladateľskou listinou bola dňa .............. založená obchodná spoločnosť s obchodným menom spoločnosti ABC s.r.o.

    Žiadam Vás o opravu nesprávne zapísaného údaja v obchodnom registri a zapísania správneho obchodného mena ABC s.r.o. tak, ako to vyplýva zo zakladateľskej listiny zo dňa ............... a ostatných dokladov preukazujúcich založenie spoločnosti predložených spolu s návrhom na zápis spoločnosti ABC s.r.o., IČO ..., adresa.............. do obchodného registra. Uvedeným zápisom sa dosiahne zhoda medzi zápisom v obchodnom registri a skutočným stavom.

    Za vybavenie ďakujem
    stefanfelis dakujem veľmi
    Ludmiiilka alebo som sa stretla aj s podaním tohto formuláru Podnet na začatie konania o zhode
      zbaliť
    Consultix A o co by si chcel ziadat? A koho vlastne?

    Nesprávne zapísaný údaj v obchodnom registri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.