Zavrieť

Porady

Ako postupovať ak vyclievacia pošta žiada predložiť JCD k tovaru z Číny?

Ahojte poradaci. Surne by som potreboval jednu radu.
Dnes mi 1. tr. prisiel list z MVS Bratislava, vyclievacieho oddelenia v Ziline. Na aliexpress.com som pred cca dvomi tyzdnami objednaval balenie s 5 ks nepravymi slnecnymi okuliarmi RayBan z Ciny v celkovej cene 25USD (nieco vyse 17EUR). V liste je priblizne napisane, ze vasa zasielka bola pozastavena za ucelom colneho konania. Dalej tam zvyraznovacom vyznacili, ze treba dolozit Colne vyhlasenie v pisomnej forme (jednotny colny doklad - JCD) vyplnene podla priloh 37 a 38 nariadenia Komisie (EHS) č. 2454/93 a Vyhlasky MF SR č. 419/2006 Z. z. (vid. foto)
Samozrejme, nikde na nete som ziadne prilohy 37 a 38 oficialne nenasiel.

Obratom som colnikom poslal v e-maili potvrdenie o internetovej objednavke z aliexpress-u a vypis z uctu. No po chvili mi zacalo vrtat hlavou, preco je v liste to JCD zvyraznene a vygooglil som zopar nepotesujucich veci. Vo fore som sa docital, ze mam dve moznosti. Bud poslat navratku, ze o dorucenie zasielky nemam zaujem (tym padom sa to cele asi posle spat alebo zlikviduje) a vobec neviem, ci mi vrati predajca peniaze za objednavku, alebo dolozim tie papiere JCD. Avsak, este neviem ako a dalej neviem ci za tym nebudu dalsie vysoke poplatky ci nebodaj sankcie.

Existuje v takomto pripade nejaka sanca, ze este uvidim tovar za ktory som zaplatil?

PS: Predajca mi napisal, ze cely balicek oznaci ako GIFT s hodnotou asi 15USD. Moj predpoklad je, ze taky velky balicek vzbudil u colnikov podozrenie z vyssej hodnoty ako 15USD, rontgen ukazal jeho obsah a pri otvoreni balicka dalej zistili podozrenie z falosneho tovaru.
PS2: S okuliarmi som nemal umysel kseftovat. 2ks (cierne a biele) som chcel pre seba a zbytne pre kamaratov. Za taku cenu, no nekup to

Budem vdacny za akekolvek rady, skusenosti, nazory.
Naposledy upravil peter1414 : 29.08.13 at 13:13
20130828_203119.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako postupovať ak vyclievacia pošta žiada predložiť JCD k tovaru z Číny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.