Zavrieť

Porady

ukončenie živnosti

Prichádza doba, keď budú menší podnikatelia /menšie obchody/ uzatvárať svoje prevádzky kvôli veľkomarketom. Myslím, že by nebolo od veci na tomto fóre priblížiť, čo všetko ich čaká pri zrušení svojej živnosti.

Ak má niekto skúsenosti s likvidáciou firmy, bol by som rád, keby sa mohol so svojimi skúsenosťami podeliť s ostatnými.

Človek nikdy nevie, kedy to bude potrebovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja som uzatváral jeden obchod ale sú tomu už 3 roky. Neviem, koľko sa toho za ten čas zmenilo, ale v krátkosti:

    ku dňu ukončenia som uzatvoril všetky účtovné knihy, na DÚ som si nechal uzatvoriť pokladničné knihy a požiadal som ich o zrušenie registrácie /dane z príjmu a DPH/. Listom mi odpovedali, že plátcom DPH som do XY mesiaca a dovtedy som musel podávať daňové priznanie, aj keď hodnoty boli "0".

    Na živnostenskom som nechal zrušiť živnosť a to bolo myslím všetko. Už si na to moc nepamätám. Mám taký dojem, že ku koncu urobili námatkovú kontrolu DPH, ale to je tak asi všetko.

    Daňové priznanie Daň z príjmu som podával až o rok do 31.3.

    Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

    Fajdy
    V rámci uzávierkových operácií je potrebné napr. zvýšiť základ dane o nezaplatené pohľadávky, nespotrebované zásoby a znížiť o nezaplatené záväzky. Do knihy pohľadávok a do knihy záväzkov zaevidovať všetky faktúry a odvodové povinnosti vzťahujúce sa k výkonu činnosti.

    vipa1 je offline (nepripojený) vipa1

    vipa1
    Ako sa najednoduchšie zbaviť skladových zásob materialu pri ukončení živnosti?

    Je možmý predaj aj za menej ako bol nákup ? Da sa odpredat sukromnej osobe , poprípade sam sebe ?
    Za radu vopred ďakujem.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Zníženie skladových zásob môžeš urobiť tak, že si napíšeš internú smernicu, kde si napíšeš približne toto:

    Z dôvodu ukončenia živnosti dňom ... sa uskutočňuje výpredaj skladových zásob . Ďalej bude nasledovať zoznam skladových zásob, a navrhovaná cena. Môžeš si napísať an blok napr. -70%, -50% ,... To je už len na tebe. Môžeš dokonca všetky zásoby predať za symbolickú cenu. Nesmieš to ale predať sebe !!! Ani si to nesmieš zobrať ty!!! V tom prípade by si musela skladové zásoby v nákupných cenách pripočítať k daňovému základu.

    Dúfam, že ti to trochu pomôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.