Zavrieť

Porady

Pracujem ako ved. pracovník v stavebníctve. Chcem sa opýtať, či mám nárok na náhradné voľno ak v prac. zmluve mám zakotvené, že mám zohľadnenú prácu nadčas. Pracujeme však týždenne nadčas viac ako 8 h

Pracujem ako ved. pracovník v stavebníctve. Chcem sa opýtať, či mám nárok na náhradné voľno ak v prac. zmluve mám zakotvené, že mám zohľadnenú prácu nadčas. Pracujeme však týždenne nadčas viac ako 8 hodín, niekedy aj v sobotu. Máme iba základnú mzdu, žiadné prémie. Mám nárok ako ved. pracovník na čerpanie náhradného voľna. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 121 ZP

    (2) Zamestnávateľ môže písomne dohodnúť s vedúcim zamestnancom v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu, s vedúcim zamestnancom, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, a so zamestnancom, ktorý vykonáva koncepčné, systémové, tvorivé alebo metodické činnosti, riadi, organizuje alebo koordinuje zložité procesy alebo rozsiahle súbory veľmi zložitých zariadení, že vo výške mzdy bude zohľadnená prípadná práca nadčas, najviac však v úhrne 150 hodín v kalendárnom roku. V týchto prípadoch zamestnancovi za prácu nadčas nepatrí mzda ani mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas podľa odseku 1 a zamestnanec nemôže za túto dobu čerpať náhradné voľno.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    "Zamestnávateľ....môže písomne dohodnúť s vedúcim zamestnancom... že vo výške mzdy bude zohľadnená prípadná práca nadčas, najviac však spolu 150 hodín ročne. V týchto prípadoch zamestnancovi za prácu nadčas nepatrí mzda vrátane mzdového zvýhodnenia za prácu nadčas a nemôže za túto dobu čerpať náhradné voľno. "

    http://www.aktuality.sk/clanok/16281...nadcas-v-mzde/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poviem inak .....

    Manželka bola onoho času managerka oddelenia v hypermarkete ....
    Bolo im povedané , že nadčasy sú zakomponované v tej " výške " platu ...

    V tomto zmysle by si dostal asi od nej otázku ...." čo je to náhradné voľno ? "...

    Pracujem ako ved. pracovník v stavebníctve. Chcem sa opýtať, či mám nárok na náhradné voľno ak v prac. zmluve mám zakotvené, že mám zohľadnenú prácu nadčas. Pracujeme však týždenne nadčas viac ako 8 h

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.