Zavrieť

Porady

Príspevok pre SZČO

Veľmi pekne Vás prosím o radu.
1. apríla mi skončí pracovný pomer a chcem ísť pracovať do poisťovníctva ako SZČO. Známa mi poradila, že mám počkať 4 mesiace a vraj dostanem príspevok na rozbehnutie podnikania. Len neviem, ako mám postupovať. Mám sa normálne zahlásiť na úrad práce a čakať 4 mesiace? A čo ak mi nájdu niekde prácu? A ako nezamestnaná by som chcela brigádovať, dá sa to? Ak áno, tak do akej výšky môžem dostať odmenu a koľko hodín smiem mesačne odpracovať? Vopred obrovská vďaka za odpovede:p !!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Ja by som sa išla najprv na úrad práce opýtať /nezávazne/či vobec na toto podnikanie dávajú príspevok a koľko a potom je to aj podľa toho
    z ktorej oblasti si, napr. z Bratislavy nedávajú.Na úrade práce musíš byť
    evidovaná 4 mesiace, ja som bola evidovaná pol roka a prácu mi za celý
    čas ani len nenaškrtli, nieto žeby niečo našli, to by som sa nebála.

    Fridajay je offline (nepripojený) Fridajay

    Fridajay
    Pracu ti nenajdu..., na prispevok sa caka dost dlho to je teda aspon moja skusenost, iné proklamuju v mediach a ina je realita. Vyska zalezi od regionu a poctu nezamestnanych. Mozes brigadovat na dohodu o vykonani prace (max. 300 hod do roka). Ak výska zarobku presiahne cca 116 Eur tak ta vyradia z evidencie, ten musis kazdy mesiac dokladovat.

    luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

    luzbetka
    príspevok na podnikanie závisí od regionu. Ja som z Oravy a tu je približne 2450 Eur. Odporúčam tiež ist na urad práce a tam ti povedia na akú činnosť ti vôbec príspevok môzu dať.Na poistovníctvo sa asi nevzťahuje, ale môžeš si popri tom dať aj iný predmet podnikania na ktorý by si dostala podporu. Doba čakania je 3 mesiace musíš byť evidovaná na urade a potom sa čaká podľa poradia koľko ľudí si v regione požiadalo o príspevok, ale zhruba je to aj pol roka. Dohodu môžeš mať, myslím že je to tych 116 Eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.