Zavrieť

Porady

neuznanie dlhu v dedicstve,no nasledna snaha ho vyplatit

majitelom domu bola moja mama a jej mama,babka zomrela v novembri 2012, Danka Cajova(mama) si v r.2011,s babkinym suhlasom, zobrala hypoteku a zalozila dany dom, v marci 2013 zomrela, o 4 mesiace bolo dedicske konanie, no kedze som dedila dve dedicstva tak hypoteka 48 tisic eur prevysila 38 tisic,na ktore bola ohodnotena polovica domu,po mamine.... pasiva prevysili aktiva,v tomto pripade by isla polovica domu ,resp.dedicstvo po mamine do likvidacie,je to zakon o ochrane dedicov.No kedze som si zohnala kupcov na dom rozhodla som sa neuznat dlh banke,aby som vobec mohla dedit a aby som mohla dom predat a nasledne vyplatit hypoteku...teraz maju obrovsky problem vystavit mi ziadost o predcasne splatenie,ktore potrebuju buduci majitelia, aby sa im spustila ich hypoteka.Cakam na to dva tyzdne a akoby lava ruka nevedela co robi prava.Najskor mi povedali,ze nevedia ako sa to bude dat,potom ma volali,ze mam prist podpisat ziadost o zmenu mena na hypoteke,potom som ju podpisala este dvakrat,stale ina forma tlaciva a nakoniec mi povedali,ze sa caka na pravne,mediatorku,centralu a az potom mi vobec daju vyjadrenie,surne to potrebujem,co najskor. Potrebujem vediet ci je mozne,ze by mi banka robila problemy pri vyplateni, resp ako ich mozem popohnat. Dakujem L.K.
AmmiS Pri uveroch sa zaklada cela nehnutelnost, ako je mozne, ze dom bol ohodnoteny na menej, ako bol poskytnuty uver? Banky zvycajne poskytuju uver 80% z hodnoty nehnutelnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Banka ti nerobí problém pri vyplatení.Banka len postupuje podľa predpisov.Ak by ešte neprebehlo dedičské konanie,išlo by to ľahšie.Teraz súriš predaj domu,ktorý je tvoj len z polovice.Druhá ti predsa nepatrí,aspoň som to tak pochopila.Malo by byť obnovené dedičské konanie po mamine. Naprv musíš byť vlastníkom domu a tak ho predávať.

    neuznanie dlhu v dedicstve,no nasledna snaha ho vyplatit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.