Zavrieť

Porady

BOZP pri práci a bezpečnosť technických zariadení

Kto mi vysvetlí, kto je spôsobilý vykonávať poučenie obslúh a preškolenie obslúh na vyhradených technických zariadeniach(tlakových a elektrických). Aké vzdelanie musia mať obsluhy a či môžu súčasne vykonávať obsluhu tlakových a elektrických vyhradených technických zariadení?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Odpovede nájdeš vo vyhláške 718/2002, resp. daj vedieť o aké konkrétne zariadenia sa jedná.</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>
    Thomba
    Kto mi vysvetlí, kto je spôsobilý vykonávať poučenie obslúh a preškolenie obslúh na vyhradených technických zariadeniach(tlakových a elektrických). Aké vzdelanie musia mať obsluhy a či môžu súčasne vykonávať obsluhu tlakových a elektrických vyhradených technických zariadení?

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    718/2002 § 20, ods. 1 a 2 - V prípade obsluhy technického zariadenia elektrického nízkeho napätia môže poučenie vykonať aj poučený pracovník, ktorý bol poverený touto činnosťou.
    Na tlakové - môže poučiť napr. "revízny technik" -odborne spôsobilá osoba -vydá poverenie počenej osoby (+obsah poučenia, prípadne test ...atď)

    ABDOR je offline (nepripojený) ABDOR

    ABDOR
    Kupil som Videoprojektor. Povedali mi ,že ma záruku 2 roky.Lenže po 4 mesiacoch sa mi v nom pokazila žiarovka. Na to mi povedali, že na žiarovku sa vstahuje len 3 mesiace záruka. Je to možné?

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Obsluhovať technické zariadenia zaradené podľa vyhl. 718/2002, (tlakové, plynové, elektrické a zdvíhacie- všetky su zaradené do jednotlivých tried) môže iba pracovník s odbornou spôsobilosťou. Kurzy vykonávajú napr revízny technici, ktorí majú príslušné osvedčenie, resp. oprávnenie vydané MPSVaR. Ak niektorý pracovník má osvedčenie obsluhovať napríklad plynovú kotolňu, súčasne môže mať aj prísl. osvedčenie na el. zariadenia, tlakové a pod. napr. ja mám oprávnenie vykonávať kurzy na plyn, tlak, BOZP, OPP....

    BOZP pri práci a bezpečnosť technických zariadení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.