Zavrieť

Porady

Aky je Zakon o predaji pouzitych veci cez internet ?

Dobry den,
googlim uz nejaky ten cas ale nikde som sa nedopracoval ku presnej odpovedi, tak si dovolujem opytat sa Vas vsetkych.

Pred viac ako 2 tyzdnami, skoro 3, som predal svoj stary mobil jednemu panovi cez bazos.sk . Telefon som mu na jeho ziadost poslal postou bez poistenia, co normalne nerobim, ale kupoval som druhy mobil a potreboval som ho predat.

Po par dnoch ma prekvapil mailom o udajnych problemoch s telefonom, telefon bol uplne v poriadku. Stazoval sa najprv na to ze mu telefon nenacitava karty a ani kontakty zo sim a vraj mu nejde slovencina. odpisal som mu ze to treba nastavit a sim sa vklada opacne ako do inych telefonov. Zrazu bolo vsetko ok, bral som to tak, ze s nim este nevie robit a sa zlakol.

Po dalsich par dnoch, mozno tyzdni, mi pisal ze mi telefon posiela spat lebo je vadny a vydrzi len den na nabytie. Oboznamil som hos tym ze internet je plny clankov, recenzii a for o tom ze telefon ( HTC HD2 ) vydrzi kratko nabity a je to normalne. Zacal sa hadat, ohanat policiou a pravnikom a podobne na co som mu odpisal ze telefon je predca v poriadku a bateria sa da kupit aj nova za 10.90e v obchode, ze predsa vedel ze kupuje pouzity telefon. Po niekolkych mailoch som uz prestal aj odpisovat. Ved podla mna si ma kazdy preverit najprv co chce kupit. Mna sa ani raz nespytal na bateriu a kedze je toho naozaj plny net je jasne ze s tym som zil aj ja a je to v poriadku.

Odmietol som jeho ziadost na vratenie penazi, 98.50e, kedze telefon nema ziadnu vadu a navyse uz ho mal prilis dlho, mohol s nim urobit cokolvek za ten cas.

Dnes mi zase napisal ze vraj mu teraz zacal vibrovat telefon aj ked je vypnuty (nic take sa mi pri nom nikdy nestalo) a ze mu vraj bolo povedane ze vraj to je softverom. Telefon mal odomknuty root, pre tych co nevedia je to zasahovanie priamo do systemu telefonu kde jedno zle prestavenie moze znamenat pokazenie telefonu. Mam podozrenie ze s nim nieco urobil, lebo vraj vdaka tomuto ma dokaz o tom ze som podvodnik a moze ist na policiu podat trestne oznamenie. Lenze softver podla mna stale nie je telefon a softver sa da preinstalovat a fungovat bude dalej.

Predavam svoje starsie veci a podobne na bazosi asi 2 a pol roka a vsetci boli stale spokojny. Este aj ked nieco zabudnem poslat a podobne, okamzite kontaktujem cloveka a mu to samozrejme doposlem, keby sa stalo ze vec je zla alebo som nieco uviedol zle v inzerate, okamzite vratim peniaze. Alev tomto pripade sa mi zda ze ide o spekulanta co chce zadarmo skusat telefony kym nenajde taky co mu bude vyhovovat a mozno ze aj zamerne pokazil ten co kupil odo mna len aby sa priblizil k tomu aby bol v prave alebo co.

Prosim Vas, poradte mi niekto ci sa mam bat zbytocnych opletaciek alebo mam stat za svojim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aky je Zakon o predaji pouzitych veci cez internet ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.