Zavrieť

Porady

Aký priemer na dovolenku a výpočet PN v takejto situácii?

Prevzala som mzdy, ktoré nanovo nahadzujem do svojho mzdového programu - Olymp od januára. Zamestnanec pracoval na hlavný pracovný pomer do 30.6.2013. Dohodou ukončil tento pracovný pomer , ale následne začal nový hlavný pracovný pomer od 1.7.2013 s podstatne vyššou mzdou . V Krose mi poradili, že nemám ho zadať nanovo v personalistike, ale priradiť mu len nový hlavný pracovný pomer. Keď som urobila mzdu za júl, dalo mi priemer na dovolenku za 2. kvartál 2013, vypočítalo ho z predchádzajúceho pracovného pomeru. Je to správne ? Predchádzajúca mzdárka má vo výplatnej páske priemer zo mzdy akú mal v pracovnom pomere od 7/2013. V 9. mesiaci priniesol PN. Budem brať do úvahy nový príjem od 7. mesiaca alebo rok 2012? A ešte jedna otázka...tvorba sociálneho fondu zvyšuje celkovú cenu práce? Olymp to nedáva, ale jej program to robil. Ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 bol ZC k 30 06 2013 odhlásený a následne prihlásený do SP?
DanielaSL Áno bol.
Mila123 tak si teda myslím, že VZ, ktorý SP použije na výpočet PN bude minimálny, t.j. 393 € ........
DanielaSL Ale z čoho budem počítať ja tých 5 dní?
veronikasad Odkedy trval predchádzajúci pracovný pomer ?
DanielaSL Ten začal v priebehu roka 2011 .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Priemerku máš správne. A k druhej otázke, tvorba SF nezvyšuje celkovú cenu práce.
    DanielaSL Takže je môj priemer za 2. kvartál správny?
    Tweety Je. Veď som napísala.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Platí § 110 odst. 2 ZP aj pre určenie výšky náhrady príjmu ?

    § 110
    Spoločné ustanovenia o dovolenke
    Na začiatok

    (1) Týždňom dovolenky je sedem po sebe nasledujúcich dní.

    (2) Za nepretržité trvanie pracovného pomeru sa považuje aj skončenie doterajšieho pracovného pomeru a bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi.

    Aký priemer na dovolenku a výpočet PN v takejto situácii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.