Zavrieť

Porady

Platobný rozkaz

Prosím Vás o radu čo mám robiť.
Podali sme platobný rozkaz na 600 €+ úroky z omeškania a súdne trovy. Vyšiel platobný rozkaz, bol právoplatný a odporca uhradil plnú výšku faktúry, ale bez úrokov z omeškania a súdnych trov. Tak som ich kontaktovala, nech to zaplatia a oni povedali, že nezaplatia, lebo platobný rozkaz je neplatný, lebo tam je zlá suma. Tak som na to pozrela a na platobnom rozkaze je o 100 € menej. Tak som išla na súd na inf. centrum a tam sa na to pozerali a majú výzvu na 600€, že mám kontaktovať pani, ktorá vystavila PR. Volala som jej a povedala mi, že na druhej strane výzvy PR mala len tú sumu, ktorú dala do PR a ona nemohla vedieť, že odporca nezaplatil plnú sumu, mohlo sa stať, že zaplatil už časť a my žiadame len rozdiel. Pritom keď si pozorne prečíta návrh na PR, tak tam má napísané, že nám ešte nič neuhradili. Chybu som urobila aj ja, že som neskontrolovala PR keď prišiel. Ja mám založenú kópiu s návrhom na PR na tých 600 €. V ten deň som totiž robila 4 PR a mohlo sa stať, že som to zle dala, ale všetky PR prišli na správnu sumu. Tak teraz neviem ako mám pokračovať. Pani na súde mi povedala, že mám dať ďalší návrh na ten rozdiel ale ja mám pocit, že odporca podá odpor, lebo už zaplatil celú výšku faktúry.

ešte doplním že prišlo aj potvrdenie zo súdu: Okresný sud .... týmto potvrdzuje, že dňa ... bol prijatý návrh na začatie konania v právnej veci navrhovateľa... proti odporcovi ... o zaplatenie 600 € s prísl. Vec bola pridelená na rozhodnutie súdnemu tajomníkovi ....
Naposledy upravil agatika : 10.09.13 at 11:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    pokial je PR právoplatný, tak by som to šupol exekútorovi (trovy a úroky z omeškania - prepočítal by som či sú v zmysle platobného rozkazu), a pokial bola uhradená celá dlžná istina, tak by som toto už neriešil, že PR je chybný, v tom čase keď bol vydaný tak predpokladám, že istina v tej časti 500 € nebola ešte uhradená, teda za toto obdobie je nárok na úroky z omeškania a aj na príslušné trovy.
    Ak sa podá návrh na exekúciu, tak môže odporca podať námietky, tak nech tam namietne čo sa mu nepáči...
    agatika ďakujem veľmi ste m pomohli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.