Zavrieť

Porady

Ako sa registrovať pre DPH v Rakúsku?

Dobrý deň
Sme s.r.o. placi DPH, vie mi niekto poradiť na koho sa máme obrátiť pri povinnosť registrácie na DPH v Rakúsku, a čo by to pre nás znamenalo, ako dlho musí byť firma pre DPH registrovaná v danej krajine? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    V rakúsku by mali byť zahraničné subjekty registrované na : daňovom úrade:
    Finanzamt Graz-Stadt, Conrad fon Hotzendorf 14-18, 8010 Graz , Austria a informácie, alebo tlačivá su na :
    www.bmf.gv.at

    matka7 je offline (nepripojený) matka7

    matka7
    odpoveď prichádza určite neskoro, ale ja to práve riešim, zistila som:

    - hranica pre platiteľa dph v AT je obrat 30tis eur za kalendárny rok (štvrťročný platca).
    ak teda máte v AT menší obrat ako 30tis eur (nepočítate sem obrat v SK), považujete sa za tzv. Kleinunternehmer a ste oslobodená od platenia DPH (podľa § 6 Abs. 1 Z 27 UStG). Nemáte v AT žiadnu registračnú povinnosť, samozrejme ani právo na odpočet. Nepodávate žiadne výkazy. Obrat v AT sa nezapočítava do hranice limitu v SK. Ak existuje iná povinnosť registrácie, ešte o nej neviem..

    V SK vystavujete faktúry BEZ DPH - v prípade že máte ako ja dodávku neplatcovi (FO) v AT na nehnuteľnosti s montážou. Ak by ste na faktúre predsa len uviedla DPH - rakúsku MWSt, ste povinná ju odviesť daňovému úradu v AT. Ak by ste na faktúre uviedla slovenskú dph, ste povinná ju zaplatiť SK daňovému úradu.


    Ak prekročíte obrat 30tis eur za kalendárny rok = registrácia platiteľa dph cez tlačivo Ver19 + Ver26 + U70 + kópia výpis z OR https://service.bmf.gv.at/service/an...t.asp?s=Verf19 . Adresa úradu je v predchádzajúcej odpovedi od jajko50.

    Výkazy sa podávajú štvrťročne (od 100tis mesačne), elektronicky (elektronická registrácia sa dá prípadne nahradiť písomným tlačivom), do 15. dňa nasl Q. Ročný výkaz sa podáva do 30.4. resp. 30.6.


    Informácie som sa najprv snažila získať cez rakúske zastúpenie v SK, slovenské veľvyslanectvo v AT, europe direct, financnu spravu, slovak business agency, bic, veľmi úspešná som nebola. najviac je fakt tu www.bmf.gv.at

    PS: v súhrnnom výkaze sa neuvádza, intrastat nepresiahol prah oslobodenia.

    Okrem toho je možné zrieknuť sa oslobodenia od platenia dph už pri obrate pod 30tis, najmenej na 5 rokov, ale bez možnosti odpočtu dph.

    Ako sa registrovať pre DPH v Rakúsku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.