Zavrieť

Porady

Administratíva pri odchode do starobného dôchodku

Dobry den, prosim o informaciu.Zamestnanec dovrsi dochodkovy vek 11.9.2013.a odchadza do starobneho dochodku./do tejto doby pracoval v nasej firme a zaroven poberal aj ID/.Ake povinnosti vyplyvaju pre zamestnanca a ake pre zamestnavatela?Pracovny pomer ma byt ukonceny dohodou-§ 60 ZP?Zamestnanec ma poziadat o ukoncenie PP?Citala som v predoslych prispevkoch, ze zamestnanec sam musi poziadat o odchodne-je na to nejaky formular?Neviem ake vsetky administrativne ukony treba ohladne tejto zalezitosti urobit.Dakujem.
Naposledy upravil airin.nice : 12.09.13 at 14:10
6 komentárov     zbaliť
avalik otazka sa nezadava do komentara (etiketa porady) ... uprav tuto otazku vratane nadpisu a ten komentar vymaz
airin.nice dakujem..
airin.nice nikto mi nevie poradit?mam problemy v tejto novej porade zadavat akukolvek otazku
avalik zamestnanec sam chce skoncit PP?
avalik otazku si teraz uz zadala dobre (ten komentar v predch. otazke vymaz) ... hore je vyhladavac + pozri do Zakonnika prace ... dole na stranke je link na etiketu aj navod na pracu s poradou
airin.nice ano...chce odist na starobny dochodok..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Administratíva pri odchode do starobného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.