Zavrieť

Porady

vyzva na zaplatenie poplatku z omeskania skoro po 10 rokoch

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Mojim rodicom prisla z mestskeho uradu vyzva na zaplatenie poplatku z omeskania a sudneho poplatku vo vyske 375,15 Eur. Podla toho co sa v liste pise, tak rodicom bol vydany platobny rozkaz v sept.2003 a vraj doruceny vo februari 2004. Ten kto to prevzal urcite nebol ani jeden z rodicov, pravdepodobne to bola sestra, ktora byvala na tej adrese. Nikomu o tom nepovedala a hned na druhy den zaplatila tu istinu co tam bola uvedena, avsak nie ten poplatok. Moji rodicia dlhe roky ani len netusili, ze su dlznici, az teraz ked im prisla ta vyzva. Chcela som vas poprosit o radu, ci je este mozne s tym nieco urobit, predsa len to nie je mala suma. Da sa este teraz namietat, ze oni neprevzali ziadny platobny rozkaz. Alebo cim inym by sa dalo argumentovat. Dakujem vopred za radu. Prosim vie mi niekto poradit?
Naposledy upravil GabikaR : 12.09.13 at 20:05
riso4 nuž problém - skúsil by som nájsť nejakú dohodu na úrade. Obrátiť sa na primátora mesta so žiadosťou o odpustenie poplatkov z omeškania a súdného poplatku (súdneho ? - to mi nie je trocha jasné, to ste nedostali žiadnu výzvu zo súdu alebo z mesta pokus o posledný zmier?). Treba skúsiť argumentovať ako si napísala. Ak by to nepomohlo, tak by som zrejme využil služby nejakého právnika...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Skuste si presne zistit (z platobneho rozkazu), kedy sa malo plnit. Kedze sa zaplatila cast pohladavky a odpor nebol podany, je potrebne skumat, kedy sa plat. rozkaz stal vykonatelnym. A teda, kedy uplynula doba na plnenie, kedze ostala este cast nezaplatena (uroky a poplatok). Zistite to tak, ze v PR je vyrok o povinnosti zaplatit a lehota do ktorej ste povinna zaplatit. Po uplynuti tejto lehoty, nasledujuci den zacina plynut premlcacia doba 10 rokov. Pokial doba 10 rokov uz uplynula pred tym, ako ste obdrzali spominanu vyzvu, mozte byt kludna. Pohladavka veritela je premlcana. Aby ste sa ju uspesne dovolali, nie je mozne ju namietat len tak listom, musi to byt uplatnena v ramci konania. Takze pockate na to, kym vam poslu upovedomenie o zacasti exekucie a vyuzite moznost podat namietky - POZOR na lehotu - do 14 dni od dorucenia upovedomenia o zac. exek. Namietku premlcania uplatniť ako dôvod na zastavenie exekúcie podľa ustanovenia § 57 ods. 1 písm. g) Exekučného poriadku.

    vyzva na zaplatenie poplatku z omeskania skoro po 10 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.