Zavrieť

Porady

Prosím o radu ako postupovať pri vybavovaní príspevku na opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov?

Mám nárok opatrovať mamičku ak pracujem na dohodu o vykonaní práce s priemernou mesačnou mzdou 113,- eur?
Naposledy upravil korunka1231 : 14.09.13 at 12:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    či máš nárok opatrovať? - nuž ak je to treba a si jej dcéra, povedala by som, že je to tvoja povinnosť!
    Ale k príspeku za opatrovanie (lebo to ťa zaujíma) : - samozrejme mohla by si opatrovať, ale dôležité je, či ten príspevok aj dostanete - na to treba splniť podmienky podľa zák 447/2008 - mamičku musia posúdiť, že ide o ŤZP a potom aj musí tam byť potreba celodenného opatrovania (príloha zák 448/2008).
    prikladám zákon, preštuduj aby si bola v obraze, čo treba http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
    Žiada sa na UPSVaR .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korunka1231 Ďakujem! Odpoveď bola rýchla aj vtipná! Samozrejme, že mám povinnosť opatrovať, pre mňa je to česť môcť jej pomáhať. :-) Mamička nie je ZŤP a práve to ma zaujíma, či to je podmienkou na poberanie takéhoto príspevku. Myslím, že mesto - obec má tiež formu takejto podpory a stačí, keď blízka osoba má nad 80 rokov.
    Katy a R mesto môže "poskytnúť" opatrovateľku na nejaké hodiny (podľa posudku ) - za úhradu .. zák 448/2008.
    potreba opatrovania sa posudzuje podľa rovnakej prílohy (pri obidvoch typoch "opatrovania") - ale pre príspevok z UPSVaR je to oveľa tvrdšie (V. kat) - pretože ide o celodenné opatrovanie!
    korunka1231 Srdečná vďaka za radu a pomoc!
      zbaliť

    Prosím o radu ako postupovať pri vybavovaní príspevku na opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.