Zavrieť

Porady

Plotík na spoločnom pozemku

Zdravím,

sused si pod oknami svojho prízemného bytu zriadil dva malé cca 1,5m plotíky, aby tak vytvoril prekážku pre ľudí, ktorý by chceli prejsť popod jeho okno. Neskúmal som to bližšie, ale nezdá sa, že by bol pevne spojený so zemou v nejakom základe. Je to len akási podoprená drevená konštrukcia. Sused je pomerne agresívny a pri manipulácii s touto prekážkou reaguje podráždene. Plotíky sú na spoločnom pozemku vlastníkov bytov/bytového domu. Ako možno v takomto prípade postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Predpokladám , že ten plotík je na tom pozemku tak , že nazavadzia ostatným v nejakom pohybe ......
    Snáď ten plotík nie je na chodníku ....či ???

    Skúmal - neskúmal .....myslím si , že sused dal ten plotík kvôli nejakým jedincom , ktorý by sa aj chceli pozrieť do jeho bytu .....

    Asi aj to je dôležité , čo sa za tým skrýva ....
    Ak nikomu nezavadzia ten plotík , nuž by som absolútne neriešil ......

    Ibaže to som ja , nevŕtam do každého a pre každú prkotinu ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    burghud Začalo to plotíkom a teraz sa správa, akoby mu ten pozemok pred bytom patril a majetnícky sa správa aj v iných veciach. Tiež som sa doteraz nevŕtal do nikoho a pre každú prkotinu, ale každý pohár vie pretiecť a po troch jeho žalobách na SVB kvôli fakt "prkotinám" dnes doručili ďalšiu. Okrem toho ten plotík vyzerá na prd
    buchač Jááááááj ,tak to je už ale iná káva ...........

    Dilono je dilino .....
    Šak aj plotík " môže spadnúť " ...
    misoft Šak pýtaj od neho nájomné za svoj dielik pozemku
    A tiež pravda - plotík "môže" spadnúť, alebo niekto na plotík spadnúť a poriadny šrám si navodiť - čo bude potom ten dilinko vravieť, až bude musieť platiť?
    burghud Hej, len treba naplánovať dokonalé samospadnutie
      zbaliť

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Asi myslíš taký plôtik pri bytovke, že sused z prízemia si kúsok okolo jeho balkónu ohradil umelohmotným plôtikom z Baumaxu a v tých horúčavách si tam s rodinkou vyložili stoličky, stôl, detičky bazén a hračky. Mamička len nakukne z okna a pritom varí a žehlí. Tak takto tomajú aj v našej bytovke a som rada že namiesto zarastených kríkov, zeliny a igelitových sáčkov je radosť pozrieť na oázu zelene uprostred sídliska. Ešte som im aj navrhla, aby sa dohodli s ďalšími susedmi na prízemí a aby to tak aj oni urobili. Fakt je im čo závidieť to sedenie pod slnečníkom ........ to máš pravdu.
    burghud hovorím o škaredom drevenom plote suseda, ktorý keby toto videl, tak by ich všetkých hnal pred súd, že využívajú jeho podiel na spoločnom pozemku bez súhlasu, nájmu, čohokoľvek, polámal by im stierače na aute a poškrabal lak. Ver mi, ak by to bol normálny človek, tak sám by som mu ten plotík pomohol stavať... ale nevadí, treba hneď osočovať a súdiť, nevadí sme na SK

    Plotík na spoločnom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.