Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V 8. z prijatého preddavku aj 9 z dodania s odpočítaním dane z preddavku. PS a nepýtal si sa už na to tu?
    http://www.porada.sk/t223734-aky-ma-...mesiacoch.html
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MB30T ďakujem
    marjankaj A si si istá, že to dodanie nastalo? Nejde o dva preddavky? A vyúčtovanie bude neskôr?
    Tweety no aspoň to tak vyzíra, že nastalo, keď píše o faktúre
    MB30T dodanie nastalo toho 6.9.2013, kedy bol ten doplatok
    marjankaj A potom prečo píšeš, že jeden preddavok bol v auguste a druhý v septembri?
    Na každý preddavok treba vystaviť faktúru(ak nie sú v jednom mesiaci). Kdto má vydedukovať že si dodal aj tovar alebo službu? To povieš ako bonus, ak to niekto uhádne
    MB30T lebo proforma bola na 60 €, a zaplatil to na dvakrat...tovar bol dodany az po vyplatený celej proformy...takže ide o dva preddavky....
    nezabi ma nahodou.....pytam si radu, asi tomu nerozumiem dostatocne, tak sa pytaj na upresnenie ak je to potrebne a nie hned vyskakuj...porada je poradou preto lebo asi potrebujem poradit a nie zdrbat ze som nieco nenapisal...
    MB30T takže je potrebné mať vystavené dve faktúry:
    1. fak na 40 € so zdaniteľným plnením v auguste
    2. fak na 20 € so zdaniteľným plnením v septembri
    ????
    Tweety Faktúru k prvému preddavku, v 8. a potom už len celkovú faktúru za dodanie v 9, s odpočtom záloh aj dph. tak ako som už napísala o 15,20.
    MB30T ako potom s predkontaciami? nevojde mi to dvakrat do vynosov?
      zbaliť

    Kedy odviesť dph ak prijatý preddavok bol časť v auguste a časť v septembri?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.