Zavrieť

Porady

BISNODE SLOVAKIA

Dobry vecer,
ma niekto skusenosti prosim s vypovedou zmluvy so spolocnostou BISNODE SLOVAKIA??? Otec zrejme v aprili. 2013 uzavrel telefonicky zmluvu s touto spoločnostou. (Teda skor z otcovej strany to bolo povedane "tak teda poslite mi to", lebo tomu nerozumel a nechcelo sa mu s nimi volat). Teraz chcu zaplatit sumu cca 160 € za nejake sluzby, ktore nikdy nevyuzil, ani nikdy nevyuzije. Pisem mu vypoved zmluvy, len maju v zmluvnych podmienkach, ze ak sa odstupi od zmluvy tak treba uhradit celu ciastku, aj napriek tomu ze sluzba neprebehla cely rok, kedze sa vlastne jednalo o platbu na rok. Neviete ci su ich hovory nahravane pocas "dojednavania zmluvy"? lebo ak by nemali zaznam o danom hovore, dany den, tak by sa z toho mozno dalo vykluckovat bez zaplatenia toho ich trapneho poplatku???
Dakujem vopred za rady a skusenosti.
3 komentárov     zbaliť
julysak a čo takto zoskenovať zmluvu ?????????????????????
lepsisvet takze ubehol uz pomaly rok od udajneho uzavretia zmluvy. ako ste dopadli vy? my sme po mnohych vyzvach a dokonca aj po nejakej vyzve od vymahacskej spolocnosti poplatok zaplatili. v povodnych obchodnych podmienkach bolo napisane, ze zmluva sa musi vypovedat najmenej mesiac pred uplynutim 12 mesiacov platnosti zmluvy, inak sa predlzuje na dalsich dvanast mesiacov - a predrazuje o dalsich par eur. tak som si dnes nasla vseobecne obchodne podmienky, aby som vedela, na ktory clanok podmienok sa mam odvolat pri vypovedani zmluvy. a co nevidim? obchodne podmienky sa zmenili, nikde ani slova o automatickom predlzeni zmluvy. neviem, ci som uz paranoidna, ale podla mna tato spolocnost musela nieco riesit s vlastnymi podmienkami, ked si odtial taku - pre seba vyhodnu formulku vymazala. ako ste na tom vy? vypovedali ste zmluvu? a mam vlastne vypovedat zmluvu, ked podmienky uz nic nehovoria o tom, ze bude automaticky predlzena?
biglaci Vyvolavaju nadalej, momentalne cerifiaty ponukaju za 360eur. ze to mozes zaramovat a dat na stenu... pozor co im poviete, je to nahravany hovor ! mne volali z +421327462616
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vikodlak je offline (nepripojený) vikodlak

    vikodlak
    určite sú monitorované, tak sa to robí už roky.. Tieto veľké firmy nenechávajú nič na náhodu...
    nám tvrdia, že nahrávajú. majú na nás dôkaz toto je na chlp presne náš prípad z mája. môj otec takto isto zdvihol telefón a takto isto sa aj on dostal do problémov. od tejto firmy sa držať čo najďalej. my sme napísali aj na SOI-ku, pretože SOI-ka na podobný prípad upozorňuje na svojej stránke - ale s firmou "choice one". SOI-ka nám odpísala, že tento typ prípadov nerieši - lebo nie sme spotrebitelia ale podnikatelia. napíšte na SOI-ku, aj keby vám mali odpísať to čo nám, ale čím viac ľudí sa ozve, tým je väčšia šanca, že niekto konečne na túto firmu upozorní. aj toto sú totiž šmejdi...
    senior1 Na takéto firmy SOI-ka nemá, ba ani na oveľa slabšie. Ak sa nebudú vzájomne spolčovať ľudia proti takýmto podvodným trikom firiem, nikdy sa spravodlivosti v tomto našom Absurdistane nedočkajú. Jeden hlas nič neznamená, ale spoločnými silami sa dá pohnúť aj z väčšími podvodníkmi ako sú Bisnode.

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    Zdravim Vas, dnes mi tieto svine volali z cisla 032 746 26 37. Hned na uvod telefonatu som povedal, ze o ziadne sluzby nemam zaujem, a pani ze mi nic neponuka, a ci ma ani nezaujima, ze som ziskal nejaky (vymysleny) certifikat. Vravim jej, ze nemam cas s nou hovorit a nech mi informaciu posle na email. Ona ze potom sa jej uz vacsina ludi neozve. V duchu som sa zasmial a ked zo mna pacila email, povedal som jej, nech si ho zisti na internete. Tak sa pytala, ci to je ten-a-ten (nejaka uplne nesuvisiaca adresa, zrejme registratora domeny). Tak jej vravim, ze s nou vazne nemam cas hovorit a zlozil som.

    Pozeral som si o tychto smejdoch nieco na internete, udajny certifikat za dakych 300 eur alebo 550 eur podla kategorie.

    Osobne pochybujem, ze uzatvorit takuto zmluvu mozno telefonicky bez jasneho a vyslovneho vyjadrenia protistrany (teda mna ako klienta), ze zmluvu prijimam. Ak som dovtedy zmluvu nevidel, tak nemam co prijat. Teoreticky mozu tvrdit, ze bola uzatvorena ustna dohoda o poskytnuti nejakej sluzby, ale pokial jasne nepovedia cenu, tak to je takisto dohoda neplatna.

    Viete uviest viac informacii, ako doslo k onemu "uzatvoreniu" zmluvy, o ktorom hovorite?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    aj ja som mal s nimi problém, zaplatil som faktúru, ku ktorej súhlas odo mňa vymámila pracovníčka po takmer hodinovom telefonáte, pri výročí si musím dať pozor aby ma zase neoblbli...

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    osobna skusenost: zagratulovali a ponukli certifikat firme ,ktora ma exekucie a dlhorocne nesplatene faktury. To naozaj svedci o ich urovni a hodnoty takeho certifikatu.


    smutne..

    xatan je offline (nepripojený) xatan

    konatel xatan
    1609
    ahoj poraďáci,

    bisnode, čo to je za bandu? otravujú telefonicky s nejakým vymysleným certifikátom za nemalé peniaze, blbými kecami o ocenení podľa prísnych ekonomických kritériach prideľovania a pod. Čo to je za kulehu, to nikto nevie takýmto smradom zakrútiť krkom?

    A to už aj HN tak hlboko klesli, že spolupracujú s takýmito postavičkami?1621
    milankura Od Nás vymáhajú peniaze a nevieme za čo. Hlasový záznam Nám nechcú poskytnúť, že máme prísť k Nim. Zmluvné podmienky medzi Našou a ich firmou žiadne atď. Kam treba dať podnet, aby túto firmu zrušili a konateľov posadili do chládku? Baba raď!

    zendaya je offline (nepripojený) zendaya

    zendaya
    Priatela tiez zlanarili tento tyzden, zial boli bleskovo rychli, že sme nestihli ich "3 dnovu lehotu odstupenia od zmluvy bez udania dovodu". Avsak ziadnu zmluvu nedostal, len daky vtipny certifikat, reklamne letaky, vytlacene VOP a fakturu. Da sa proti tomu niečo robiť? Platiť za zdrap papiera sa mi nezdá vhodné.......
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Na odstupenie zmluvy uzavretej na dialku mate 14 dni,takze rychlo konajte.Prip.sa obratte na SOI. http://blog.biznisweb.sk/2014/06/ake...-spotrebitela/
    veronikasad Janka, tu neplatí zákon o ochrane spotrebiteľa, ide o podnikateľský subjekt, SOI tieto podvody nerieši.
    zendaya áno, arogantná pani nám z bisnode presne toto škodoradostne odpísala!!! uplne bolo citit v maily ironiu a to, ze mame smolu...
    veronikasad Klientka keď nepochodila v TN, riešila zrušenie zmluvy cez ich materskú zahraničnú spoločnosť. Vyhoveli jej a faktúru stornovali. Zmluvu uzatvorili po telefóne s vyše 70- ročným dôchodcom ...
    zendaya lenže my sme napr.žiadnu zmluvu nedostali. len FA, dake letáky a ten uzasny certifikat. Zmluva nikde!! Nemusí existovať??
    veronikasad Tak si ju vyziadaj
    mari2x Prečo sa (skoro) každý spolieha na "krstnú mamu" ? (že to zaňho vyrieši)
    Ak má občaňák
    volebné právo,
    tak by mal byť dosť rozumný na to, aby si
    takéto smiešne problémiky riešil SÁM
    zendaya pretože sa jedná o blízkeho známeho, ktorý od rána do večera pracuje a mňa to ser*e viac ako jeho, platiť za zdrap papiera tak vysokú sumu..
    mari2x ja cca 250 evri
    (ešte raz : Vedome kúpený zdrap/certifikát, ktorý nebol použitý na zamýšľaný cieľ)
    mari2x Ja mám taký papier vedome kúpený / aj inzerát o firme bol v HN
    Keď sme asi pred 3/4 rokom volali, tak sme sa dohodli, že maximum je :
    Ak pôjdem cez Trenčín a
    budem sa nudiť
    zastavím sa na kávu
    zendaya Pomohlo Vám to k niečomu, alebo prečo ste ho kupovali vedome?? ANo 252 eur..
    mari2x Nakoniec ho nebolo kde použiť
      zbaliť
    kopretinka 02.06.15 09:24 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.