Zavrieť

Porady

Interný doklad v MRP - stara verzia

Zdravim vsetkych.chcem sa opytat, mam este staru verziu MRP 5.3/0401 a neviem tam najst vystup na interny doklad. ucto som prebrala a nahadzovala som cely rok, tak som sa k tomu dostala az teraz. prosim, vie mi niekto poradit? dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    katkasabka
    Zdravim vsetkych.chcem sa opytat, mam este staru verziu MRP 5.3/0401 a neviem tam najst vystup na interny doklad. ucto som prebrala a nahadzovala som cely rok, tak som sa k tomu dostala az teraz. prosim, vie mi niekto poradit? dakujem velmi pekne
    Vo verzii DOS nie je výstup na interný doklad, najskôr si ho prichystaj a rozpíš čoho sa zúčtovanie týka, v smernici o vedení účtovníctva by si mala mať číselné označenia pre účt.doklady, ja si ich značím nasledovne : pre pokladňu dávam predčíslie 10, banku 20, odb.fakt. 30, dodáv.fakt.40, mzdové doklady-zúčtovania 50, int.doklady 60. Je to len môj návrh, akým spôsobom by si to mohla urobiť, možno niečo z toho vyberieš. Účtujem to priamo do denníka, napr.zápočty medzi dodávateľom a odberateľom, v exceli rozpíšem o ktoré platby, resp.faktúry sa jedná a týmto dokladom to vyvolávam z knihy záväzkov a pohľadávok a účtujem to voči účtu 395, ale to je len môj osobný návrh. Alebo preúčtovanie DPH na analytické účty po odovzdaní DP a tým vždy začnem nové zúčt.obdobie pre DPH s čistým účtom 343/A. Taktiež mesačné zúčtovanie miezd, ak budeš mať záujem môžem ti priložiť vzor pre ID, alebo pre zúčtovanie miezd.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Predsa som sa len rozhodla priložiť vzory pre interný a mzdový doklad, aký používam ja, dúfam, že pomôže nielen tebe ale i iným.

    ...ale ono ma nepustí keď zadám pridať...?? neviete prečo?
    Naposledy upravil ondrejvla : 17.03.06 at 17:11

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No už sa mi to podarilo priložiť, tak dúfam, že pomôže.

    Interný doklad v MRP - stara verzia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.