Zavrieť

Porady

Možu mi dať vo vyučtovaní nedoplatok aj keď mi bytové družstvo pre prerabku bytu odpojilo radiatori?

Viete mi niekto poradiť? Kúpil som byt a stal som sa vlastníkom od decembra a mal som odpojené radiatori kvoli prerabke cca 22 dni zaplatil som zálohovu platbu v najme aj za kurenie a ešte mi prišlo v ročnom vyúčtovaní 150 eur nedoplatok za kúrenie..odvolal som sa ved je to proti logike ale kedže žijeme v Kocúrkove na Slovensku tak mi odpovedali, že to musím zaplatiť a hotovo..je na to nejaký zákon??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Záleží na tom aké náklady boli za december a akým pomerom boli náklady rozpočítané na jednotlivé byty, ak sú v dome PRT, aký je tvoj podiel v € a akúsi zaplatil zálohu za ten jeden mesiac.

    Šak napíš ako sa dostali k tomu nedoplatku a či je tých 150 € len za teplo, alebo nedoplatok za celé vyúčtovanie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomáš Titurus 150 za teplo celkom 170 ostatne za vodu ktoru tiez neodpisovali ale urobili odhadom..co su PRT?
    sito A prečo ste si neodpísali stavy? A kúpna zmluva, od kedy bola platná? A koľko vlastne ten dom mal náklady? V zmluve o výkone správy by ste mali mať aj spôsob rozpočítania nákladov za jednotlivé služby na jednotlivé byty. Je všetko podľa zmluvy rozpočítané?

    PRT ... pomerové rozdeľovače tepla ...
    Tomáš Titurus zaloha za mesiac za kurenie 66 eur..nemame v dome merace.
    sito 66 € ??? Ja za celý byt, mesačne 64,43 €. Za teplo len 19,59 €. Čo to máš za byt, hangár?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Proti logike je nemať v byte tie PRT .........

    Čiže to Kocúrkovo máte vo vašom baráku ....... aj keď s tým Slovenskom máš tiež pravdu ...
    sito buchač, že si búchač z bubnom na zajace, akože tu ideš ...

    Tu to máš!

    Tomáš Titurus, pustil výtrus.

    Sere na našu radu, aj na poradu ...

    Ale, nie je sám.

    Možu mi dať vo vyučtovaní nedoplatok aj keď mi bytové družstvo pre prerabku bytu odpojilo radiatori?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.