Zavrieť

Porady

Výber vlastných peňazí z účtu dlžníka

Ahojte, prosím Vás, požičala som jednej firme nemalú kôpku peňazí a tá firma mi nie a nie vrátiť. Avšak mám prístupové kódy na ich účet (oni o tom nevedia) a viem, že im nejaké peniaze prišli, no tvrdia mi, že platbu posunuli. Mám nutkanie si previesť moje vlastné peniaze na svoj účet, len neviem, či je to správne. No viem, že ak teraz od nich tie peniaze nedostanem, tak potom už celú zimu nič a to už nechcem čakať další rok. Takže, mohla by som si previesť peniaze? Ja nič od nich nechcem, len svoje peniaze. Prosím Vás o Vaše názory a ak máte aj skúsenosti s niečím takým. Ďakujem pekne.
Mila123 aby to nebol trestný čin.........(ten prevod peňazí)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    Bola by to kradez, aj ked by si brala len peniaze, ktore ti dlzia. Ucet je ich.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    samozrejme, co ine by uz ti v tejto zdegenerovanej a zhnitej demokratickej spolocnosti, kde sa obhajuju zlodeji a kriminalnici, mohli napisat ...
    samozrejme ze ked zlodej ukradne peniaze je to v poriadku, ale ked si tie peniaze od zlodeja obet nasilim vezme späť, je to velky problem a hrozi pruser ...
    samozrejme obet sa nemoze sama branit, na to tu máme nefungujuci aparat policie a sudov, zlodeji sa možu vyškierať ...
    jdu blejt ...
    btw: samozrejme vezmi si tie svoje peniaze ak mozes ... ak s tym zlodejska firma bude mat problem, nech sa sudi ona, nie ty ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Tak to je rada za všetky prachy, zistia že má prístup k ich účtu. Prevedú peniaze na bieleho koňa a ju obvinia zo sprenevery , a z krádeže aj dalších peňazí. Ty by si tomu dal len čo je pravda ...

    To zadávateľka, v žiadnom prípade by som neprevádzala peniaze na svoj účet .. aj ked je to lákavé.
    bubkoch to hadam nemyslis vazne ... majitel prevedie peniaze z uctu na bieleho kona a ju obvinia ze to spravila ona ? lol ... vsak dnes sa da zistit aj z ktoreho pocitaca bol robeny prevod, z akej IP adresy, vsetko, nie sme v stredoveku ... obvinit ju mozu z coho len chcu (sprenevera, kradez), v konecnom dosledku by to museli dokazat, co nedokazu ... vezme si len svoje peniaze co jej firma "ukradla", mne je jasne ze to nie je zakonny postup, ale lepsie mat peniaze doma ako nemat a riesit problemy ... ako sa to vravi o tej diere a hrubej zaplate ?
    ale jedna vec je zaujimava: pises ze "zistia ze ONA ma pristup k uctu" ... ako by to mohli zistit, ked na druhej strane tvrdis ze opacne (ked by peniaze previedla firma a obvinili z toho ju) by to nebolo mozne zistit ?
    mondes No, obávala som sa toho, že mi poviete, že aj keď ide o moje peniaze, že by to bola krádež. Ale..., je to firma, ktorá má zákazky len v lete, cez zimu len prežívajú, takže ak to neurobím, tak môžem čakať do jari. No na druhej strane, aj keď je to lákavé, asi to neurobím, lebo ako píšete, nechcem sa dostať do problémov. Volala som im, tak vraj mi "niečo" vrátia. Tak uvidíme, koľko to bude to niečo a potom sa uvidí. A ďakujem Vám.
    Xanti Asi nesú debili ked jeden den majú prachy na účte a druhý den nemajú , a boli poslané na účet zadávateľky. Tak asi si dajú 2 a 2 do kopy.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aj by ma zaujímala tá výška sumy ....

    Počul som nie raz , že súkromná osoba požičala nejakej firme určitú sumu - nemalú ...
    Pokiaľ sa jedná o nejakého vyššieho pracovníka - konateľa , majiteľa alebo spoločníka , tak to beriem , dá sa pochopiť . Veď sám/i sebe pomáha ....
    Ale ak sa jedná o niekoho iného , tak to fakt nepochopím , čo takýchto jednotlivcov vedie k takémuto počínaniu ....

    Čo je to potom za firmu , keď sa nemá k činu a nejak peniaze nevracia ???
    Takéto firmy , ktoré si musia požičiavať od súkromnej osoby sú úbohé a na trhu nemajú absolútne čo hľadať ...

    Pýtaš sa na ten prevod peňazí , nuž rob ako myslíš , zrátaj si pre a proti ....

    No myslím si - ba som presvedčený , že jeden exekútor by sa vonkoncom nepýtal a urobil by poriadok s účtami firmy ...samozrejme po tých predchádzajúcich krokokch ,t.j. podanie na súd o vydanie platobného príkazu ...etc ...
    bubkoch lenze po 1-2 rokoch ked "zakonny postup" prebehne, tam exekutor nemusi uz nic najst
    buchač Bratu ......to viem aj ja ,dokonca z vlastnej skúsenosti ....

    Kua , teraz mám dotyčnú osobu položiť na invalidný vozík ???

    Aj keď jednu chvíľu som nutkanie teda mal...festovnééé..

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Koľkokrát si ich písomne vyzvala? Je to suma na platobný rozkaz? Obviň ich z krádeže podaj trestné oznámenie a po týchto krokoch by som si ich previedol veď kým zistia kam to išlo Ak si im ich poslala na účet, tak si ch pošli späť hoci aj z počítača v kaviarni ako ti dokážu že si si ich poslala sama ak oni nevedia že ty vieš ich údaje To ti musia dokázať že si ich ty previedla

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Ak máš nejaký papier o pôžičke tejto firme,máš v nej presne stanovené podmienky vrátenia,vymáhaj ich súdnou cestou.
    mondes Hmm, ďakujem Vám všetkým, ale za 2 dni rozhádzali cca. 80000 eur. Na účte majú cca. 150 eur, ktoré mi nepomôžu. :-( A ďakujem za rady a komentáre.
    meha Ja by som to na tvojom mieste riešila cestou súdu.Raz im opäť peniaze na ten účet dôjdu a vtedy cestou exekútora svoje peniaze dostaneš,ináč ich budú neustále rozhadzovať.

    Výber vlastných peňazí z účtu dlžníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.