Zavrieť

Porady

Pokial mi firma poslala nevyziadanu zasielku, ktory som neprebrala a teraz mi poslala upomienku za neuhradenu fakturu, som v prave ? Ako sa mozem branit ?

Firma, od ktorej som si jeden krat objednala tovar mi nasledne zaslala dalsi krat tovar, ktory som si neobjednala. Neprevzala som ho a aj napriek tomu mi prisla upomienka za neuhradenie faktury. Ako sa mozem branit ? Mam u seba doporuceny listok o neprevzati zasielky.
veronikasad aký tovar ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri sa na zmluvu k tomu prvemu tovaru, ci si sa nezaviazala na pravidelny odber dalsich zasielok

    aky je to "doporuceny listok o neprevzati zasielky"?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kvietok76 Musim pozriet ci mam (povazovala som to za jednorazovu zalezitost, tak neviem, ci som si to odkladala), ale telefonicky som odmietla dalsie zasielky. Doporuceny listok, cize ked ho mam, nemohla som prevziat tovar. Pracovnicka na poste mi odmietla napisat na listok, ze som zasielku neprevzala s tym, ze ak mam listok, nemohla som prevziat zasielku.
    arizona To ze mas listok je nedostatocny dokaz. Viackrat sa mi stalo, ze mi posta vydala zasielku aj bez listka /vypisali mi novy/, takze povodny mi zostal
    Kvietok76 Pracovnicka posty mi odmietla napisat na listok "neprevzate". A kedze som sa nikde nepodpisala, ze som zasielku prevzala, tzn. nie je prevzata.
    Katy a R zavolaj tam - vysvetlíš, že si nič neprevzala a nemáš záujem o tovar
    avalik nie je to doporuceny listok ... je to len oznamenie o ulozeni zasielky
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A za tu prvu zasielku si zaplatila? Lebo oni vacsinou poslu sek,ktory treba vyplatit...vela ludi si to neuvedomi
    Kvietok76 Ano, za prvu zasielku, ktoru som si realne objednala som aj zaplatila.
    arizona tak im napis doporuceny list s vysvetlenim. Oni sa tiez nemozu obohacovat,ak si ziaden tovar neprevzala...

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    .. a aj tak si treba poriadne precitat zmluvu ktoru si podpisala, alebo podmienky ktore maju uvedene na webe. Je pravdepodobne ze si sa zaviazala odoberat tovar a platit ho pravidelne. Male pismenka su svina.. V zmluve musia byt uvedene aj podmienky odstupenia od takejto zmluvy.

    To ze si im zavolala nestaci. Minimalne im posli doporuceny list.

    Pokial mi firma poslala nevyziadanu zasielku, ktory som neprebrala a teraz mi poslala upomienku za neuhradenu fakturu, som v prave ? Ako sa mozem branit ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.