Zavrieť

Porady

Akú hodnotu by mala mat impedantná slučka v zásuvke 230 V ak ju merám ZEROTESTOM 46N ?

Anketa: hodnota impedantnej slučky

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • do 0,20 ohm?

    0 0%
  • do 0,30 ohm?

    0 0%
  • do 0,80 ohm?

    0 0%
  • do 1,00 ohm?

    0 0%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
odchádzajú mi el. spotrebiče a často žiarovky
Naposledy upravil Richard : 14.11.13 at 11:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Teoreticky sú všetky správne, ale aj nie.
    Pre správne vyhodnotenie je potrené poznať hodnotu a charakteristiku istiaceho prvku.
    Vyhodnotenie merania = porovnanie vypočítanej hodnoty ( Zs=Uf/Iv , a charakteristika ističa) , s prepočítanou( trieda presnosti....) nameranou hodnotou.
    Výsledná hodnota je závislá od stavu celkového rozvodu, nielen v byte, ale až po uzol zdroja ( trafo NN).

    Ak sú namerané hodnoty od 0,2 do 1 ohmu sú (zrejme) vyhovujúce , naznačujú blízkosť uzla zdroja , alebo tvrdú distribučnú sieť.
    Naposledy upravil canbo : 22.09.13 at 18:51

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    No ale impedančná slučka sa meria kôli bezpečnosti osôb - možnosti výskytu nebezpečného dotykového napätia na spotrebičoch prípadne s nimi spojených kovových častiach. Môže byť aj vyššia ako tu popisovaný 1 ohm, záleží od viacerých faktorov(predradený istič, jeho Iv, rýchlosť , prostredie)
    ale vôbec nesúvisí s tým, že odchádzajú spotrebiče.
    tomkuk Pýtal som sa na to viacerých elektrikárov, nikto mi presne nič konkrétne nepovedal , každý mal trošku iný názor, každopádne ďakujem za odpovede a rady.
    tomkuk Každopádne som podoťahoval všetky spoje vo všetkých zástrčkách, vypínačoch a poistkách , našiel som dokonca aj jednu zhorenú čokoládku vo svetelnej rampe , kde mi odišli 4 žiarovky naraz.
    Vyzerá to zatiaľ tak že to pomohlo.

    revizak je offline (nepripojený) revizak

    revizak
    Dobry den.
    zalezi hlavne na tom aky istic je na danom okruhu.
    prepokladajme standardny 16A istic s charakteristikou B
    ke limitna hodnota pre spravnu funkciu istica pre vypnutie je min 80A
    polda omhovho zakona Z=U/I limitne sa Z rovna 2,875Ohmu, co je dost vysoka hodnota, velky vpliv ma na tuto impedanciu vstupna impedancia pripojky, resp. impedancia na vstupe do domoveho rozvadzaca.
    Dalsou nebezpecnou vecou nap. velky prechodovy odpor niekde po ceste na svorkovnici, kde len pri prechodovom odpore 0,3Ohmu pri napati 230 vol a plnom 16Amperovom zatazeny danej vetvy vznika vykonova strata na prechodovom odpore 76,8Wattu. Ptredstavte si dat do neakej elektroinstalacnej krabice 80W ziaroku co sa stane po case.
    Dalsim dolezitym faktorom je dlzka prierez vodica.

    www.reviznytechnik.sk

    Akú hodnotu by mala mat impedantná slučka v zásuvke 230 V ak ju merám ZEROTESTOM 46N ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.