Zavrieť

Porady

Zadymenie dvierok krbu

Zdravim,

Chcem sa opytat ci mi neviete poradit preco sa mi extremne zadymuje sklo na krbovej vlozke. Mam liatinovu vlozku Laudel s dvoma plastami. Mam suche bukove/hrabove drevo, 2-3 roky stalo ma suchom mieste. Ked rozkladam ohen a necham pootvorene dvierka tak je vsetko ok, akonahle ich zavriem tak ako keby sa zahmlili okamzite a o 10-15 min su kompletne cierne. Komin mam Schiedel, ma tri roky a problem je od zaciatku. Tah komuna pri otvorenej vetracej zasuvke je dokonaly. Komin nie je ukonceny ani kohutom ani tou vrtulou.

Dakujem za pomoc!
Rado
profitechnik1 ešte by som na doplnenie otázku, keď ti sklo veľmi zadými, čím ho čistíš. Používam všelijaké spraye, ale niekedy je to na skle normálne zapečené a je problém to odstrániť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nemas nahodou zatiahnutu klapku?
    Skus nechat spodne dvierka dlhsie otvorene,pokym vsetok "dym" neodide a nezostane cisty ohen

    strongsk je offline (nepripojený) strongsk

    strongsk
    Mal som problem s ociernenim skla na krbovych dvierkach..skusil som viac sposobou aby som tento problem odstranil a podarilo sa .. sklo na dvierkach v rohoch som podlozil asi 2 mm hrubou podlozkou ..potreboval som docielit aby sko uplne neprilihalo na dvierka ,tesnenie okolo dvierok som vyhodil , cez tuto 2 mm medzeru mi prudi vzduch pred sklo a tym zabranuje ocierneniu skla !!! mam to odskusane odporucam vyskusat ...
    Martin1310 Tento spôsob používajú aj viacerý výrobcovia,sklo je o dvierka utesnené ale horná časť skla po celej dlžke je bez tesnenia a cez tú štrbinu prúdi vzduch popred sklo zvrchu dolu a zabranuje jeho zadymeniu ale tiež to nieje všeliek.

    set je offline (nepripojený) set

    set
    v krbe LAUDEL 700 Compakt (mal som tento krb) , je slaby oplach skla. Môžeš to vyriešiť tak že po celej hornej dlžke dvierok vyrežeš tesnenie. u mňa bol problem odstránený. A k téme čistenia skla: žiadne spreje, žiadna chémia. Čistá voda a ocelová drôtenka, čo žena používa v kuchyni. Strach mať nemusíte, sklo sa nedoškriabe.

    erikson03 je offline (nepripojený) erikson03

    erikson03
    Na cistenie netreba ziadne saponaty ani skrabky. Ja pouzivam iba popol a makky navlhceny papier napr. kuchynske utierky. Sklo je neskrabnute za cele roky takehoto cistenia.
    dagjanik vyskúšané , sklo ako nové , a za chviľku

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Už síce nemám krb ale ked som mal zakuroval som presne tak ako si popísal a aj v návode od výrobcu bolo písané že na zabránenie zadymeniu skla pri zakurovaní je vhodné ponechať krátku dobu pootvorené dvierka.
    Inak aj ked výrobcovia slubujú že čisté sklo na dvierkach je samozrejmosťou, ja som ešte taký krb ktorý by mal stále čisté dvierka nevidel a videl som ich dosť. Ked ho riadne vysmažíš tak sa sklo vyčistí ale pri dlhom doháraní a po prikladaní sa začmudí podla mna každé sklo.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Nenapisal si kolko m2 dreva ti sposobi zadymenie. Klasicky krb bez skla je klaska... Na prenajatej chate po 15 rokoch romantiky uz 5 rokov trpime to strasne ,,AQARIUM,, na ktore prehovoril miestnych na Liptove obratny pradajca. Ak chces ekonomicky vykurovat su ine moznosti inak zostava asi len pravidelne cistenie skla
    bjuty smis ale zas odpadáva -alebo sa výrazne zmenšuje pravidelné čistenie okolia krbu...
    plus napr. vykurovanie celého domu..

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Máš slabý ťah,dôvodov môže byť viac prečo to nehorí peknea čisto: zavretá klapka, nízky komín, malý vnútorný priemer v komíne, nedostačný prívod externého vzduchu, a aj deflektor má viacero podôb- čo KV to iný.
    Mne pomohol až odťahový ventilátor na vyústení na komíne a žiadne škrtenie KV.
    Potom mám čisté sklá. Ked KV priškrtím tak už sa zadymujú sklá.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Ja čistím sklo škrabkou na sklokeramiku. Samozrejme, predtým riadne handrou, saponátom atď.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ohľadne čistenia - stačí čokoľvek čo obsahuje chlór - ja používam SAVO proti plesniam, stačí streknúť na zadymené sklo a pretrieť papierovou utierkou a sklo je absolútne čisté bez námahy. Jedine treba dať pozor na kovové časti, tie začnú po kontakte korodovať.
    koho by to ešte zaujímalo, kúpil som spray DIX professional, dva a pol eura a výsledok super. už som použil asi 10 prostriedkov, ale tento je aj lacný aj super. nastriekam, počkám 2-3 minutky a handrou utrem dočista dočista
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    R_R Ked ste to tu už prekrutili na čističe, tak viete niekto aky vplyv majú tieto super spraye na sklo KV?
    Zaujíma ma či ho nejak nepoškodia prípadne nezakalia.
    Nejde mi o to či hned ale skôr
    dlhodobým používaním?
    buchač R_R ...najprv si preštuduj , čo je to kalenie skla ...
    R_R Ide totiž o to že tieto čističe na sklá KV obsahujú hydroxid sodný a ten citujem wikiéédiu: Protože sklo obsahuje značný podíl oxidu křemičitého, dlouhým působením koncentrovaného roztoku hydroxidu sodného jeho povrch matní.
    Mne bolo doporučené po čistení skla KV ho ešte prečistiť klasickým čistiacim prostriedkom na obyčajné sklo.
      zbaliť

    Bohuško je offline (nepripojený) Bohuško

    Bohuško
    Nazdar,Ja mam tiež krb a tiež ten problem.krb je nový a má aj dobrý ťah.Chcem len povedať že mám nasávanie z vonku a to s tým tesnením nevidím ako dobré riešenie..zase to potom nasáva z miestnosti.aj ked pomocť to može,ale lepsie je ked nasava externe koli spotrebe kyslíka v miestnosti.skôr by som uvítal nejakú lepšiu radu..a vložka je samozrejme v záruke..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Ak hladas konkretnu radu,treba si vytvorit samostatnu otazku,nie otvarat stare temy z archivu. Priestor pod otazkami sluzi na odpovede,nie na otazky.
    misoft @Bohuško: najskôr toto čítaj! http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Bohuško ok pardon.ale ja som si ani nevsimol ze je to uz po zaruke,ale ja som len komentoval.nedavalk som otazky..vysvetloval som ze co to podla mna moze sposobit ked da dole tesnenie..ale aj tak diky ze to tu niekto cíta. :-)
    ivangoralka akým mechanizmom spotrebováva interné nasávanie kyslík v miestnosti? Moja predstava bola, že vyhoretý vzduch vyletí hore komínom a do domu sa natiahne čerstvý vzduch cez netesnosti pri zavretých oknách. Ja zvyknem zakúriť v krbe, aby som si vyvetral v dome bez nutnosti otvárať okná. Ako to teda je?
    Bohuško no ved logicky ked hori oheň.tak potrebuje kyslik.a kedze ty mas nasavanie z izby tak ho berie v izbe.lenze sptrebuje viac kyslika ak nemas priškrtený komín, ako sa ti vrati cez tie špáry v oknách..vetrať treba!! inak niekoho potom z toho boli hlava alebo štipu oči...preto ked som daval nový krb tak s nasavanim z vonku..a studený vzduch horí lepšie :-)
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    K zadymeniu skla sa nevyjadrujem , ja mám kachle ( krb je len v pláne ).

    Ale na čistenie všeliakého bordelu sa mi osvedčil henten prípravok .
    Fakt je dobrý .
    Well Done 750ml - odmasťovač za studena
    http://www.cs-shop.eu/csiffary/eshop...vac-za-studena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.