Zavrieť

Porady

Nárok na paragraf a dovolenku v skúšobnej dobe

Dobry den, riesim podobny problem. Do noveho zamestnania som nastupila 15. augusta, som v 3-mesacnej skusobnej dobe. Zaciatkom septembra som chcela ist k lekarovi a bolo mi povedane, ze nemam narok ani na paragraf, ani na dovolenku, lebo som pred troma tyzdnami nastupila a som v skusobnej dobe. Predtym som zamestnana nebola a toto je moj jediny zamestnavatel v tomto roku. Mozete mi prosim poradit, kedy mi vznika narok na paragraf a kolko si ich mozem vycerpat, ak by som chcela odist z firmy v skusobnej dobe k 31. oktobru? Vznikol by mi v obdobi od 15. augusta do 31. oktobra narok na nejake dni dovolenky? Za odpoved vopred dakujem!
Naposledy upravil Katyschka : 22.09.13 at 11:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    141 (6) Zamestnávateľ môže určiť, že ak pracovný pomer zamestnanca vznikol v priebehu kalendárneho roka, pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodov uvedených v odseku 2 písm. a) prvom bode a písm. c) prvom bode sa poskytne v rozsahu najmenej jednej tretiny nároku za kalendárny rok za každú začatú tretinu kalendárneho roka trvania pracovného pomeru. Celkový nárok podľa prvej vety sa zaokrúhli na celé kalendárne dni nahor.

    mas narok minimalne na 1/3 naroku na pracovne volno s nahradou mzdy t. j. na 3 dni

    kedze nemas este odpracovanych 60 dni, tak za kazdych 21 odpracovanych dni mas narok na 1/12 z rocneho naroku na dovolenku ...

    Pozri do ZP § 141 a § 105 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311

    Nárok na paragraf a dovolenku v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.