Zavrieť

Porady

Musí byť súhlas od rodičov pre použitie adresy rodičovského domu ako adresy sídla spoločnosti úradne overené notárom alebo na matrike?

Predpokladám, že áno, len pre istotu sa pýtam, aby som si ušetril čas a peniaze ak náhodou netreba. Zaujímalo by ma tiež, či treba aj niekde nahlasovať túto "skutočnosť". Adresa domu sa bude používať len preto, lebo je to potrebné. Na prevádzku svojej sro budem potrebovať iba pc, takže neplánujem uplatňovanie nákladov spojených s "prevádzkou" domu.
Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Peter 18 : 23.09.13 at 13:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    + predložiť platný list vlastníctva nehnuteľnosti, nájomnú zmluvu od všetkých vlastníkov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter 18 Predpokladám, že tým "platným" listom vlastníctva je myslené nie starší ako 3 mesiace. Alebo sa mýlim? Stačí hocijakého dátumu? A čo je myslené nájomnou zmluvou všetkých vlastníkov? Vlastníkmi sú otec a mama a nikto iný s tým nemá nič spoločné predpokladám. V dome ešte bývam ja a moja žena ale nie sme nikde vedení ako nájomníci či vlastníci. Samozrejme trvalú adresu máme na tej adrese. To však určite nevytvára nejaké spoluvlastníctvo.
    pavol54 vlastník je ten čo je na LV
    julysak Asi nemusí byť nájomná zmluva, mne ako spoluvlastníkovi stačil obojstranný súhlas so sídlom sro.
    pavol54 ale on nie je spoluvlastník
      zbaliť

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Nemusí byť nutne súhlas od rodičov - ale MUSÍ byť od všetkých spoluvlastníkov.
    Peter 18 Ďakujem za odpoveď. Čiže v mojom prípade od rodičov Bude ten súhlas musiť teda byť úradne overený notárom resp na matrike? Ďakujem

    Musí byť súhlas od rodičov pre použitie adresy rodičovského domu ako adresy sídla spoločnosti úradne overené notárom alebo na matrike?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.