Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Keď dávaš riadnu výpoveď v zmysle ZP. Podaj ju hneď. Výpovednú dobu budeš mať 1 mesiac, začne Ti plynúť 1.10. a teda pracovný pomer ukončíš 31.10.. 1.11. môžeš nastúpiť u nového zamestnávateľa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dlabo ale chcel by som nastupit hned do druhej firmy nie su nejake moznosti ako z firmy odist hned podla nejakeho zakona alebo z inych dovodov
    tictac7 nie. Práca nie je holubník. Tak, ako zamestnávateľ, tak aj zamestnanec má svoje práva, ale aj povinnosti. Tiež by sa Ti asi nepáčilo, keby si dostal okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu, že si firma našla lepšieho zamestnanca.
    tictac7 ...nieviem, čo robíš, ani ako znie Tvoja PZ - keď však nemáš chrbtovú kosť, poprípade Ti nehrozia žiadne sankcie, môžeš jednoducho prestať chodiť do práce - aj to je riešenie....
    marjankaj Ak ti nevadia sankcie, tak to tak urob. Tvoj nový zamestnávateľ bude mať o tebe obraz.
      zbaliť
    dlabo tak dakujem za odpovede ale mam to napr 90 km do prace zamestnavatel mi nepreplaca dochadzku mam zmluvu na dva roky a mam lepsiu pracu tak ci sa neda nejako vykluckovat zo zdravotnych dovodov alebo podobne
    marjankaj Veď si prečítaj v tvojej pracovnej zmluve, či tam niečo nie je napísané. My do toho nedovidíme.

    chcem podať výpoveď pracujem menej ako rok a nechcú ma uvolnit do druhej práce čo mám robiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.