Zavrieť

Porady

nedokončená výroba

kto mi poradí ako sa účtuje nedokonč.výroba
Naposledy upravil Čurgaliová : 04.10.04 at 10:52
Usporiadat
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

a to si uviedla v poznamkach k uctovnej uzavierke? ja mam tiez nizsie naklady ako vynosy, comu nerozumiem je, ze vykaz vymer (teoreticky) sa robi napr. pri prihlasovani sa do sutaze. niektore ceny cenarovi vyskocia vyssie, niektore nizsie (pretoze si dokaze zohnat zlavy) ale v konecnom dosledku je naklad nizsi ako vynos, je to na 602 a tym padom je to aj v HV, nechapem preco sa vobec tymto musim zaoberat? ved vsetko co som spravila vr. 2005 som aj vyfakturovala v r. 2005 a aj do nakladov som si dala naklady s tym vzniknute... si z toho mudrejsia?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prečítaj sí perfektný príspevok od Andreja. Ked nemáš rozpočet, tak sa netráp so zákazkovou výrobou. nevyfakturované náklady zaúčtuj 121/611.
Ak je všetko vyfakturované, tak to nechaj tak.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

idem ho skusit najst.... diky moc za povzbudenie, ani to nemienim spravit spravim si nejake podklady, ze som sa snazila a tak, ale ze zo nemalo zmysel, aby som bola zcasti kryta dakujem
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

k 31.12.05 som zaúčtovala 121/611, takže som si zvýšila výnosy. Tento rok zaúčtujem 611/121, to vlastne znamená, že sa mi celkový zisk zníži???
Dúfam, že rozmýšľam dobre.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

Renatka 75
k 31.12.05 som zaúčtovala 121/611, takže som si zvýšila výnosy. Tento rok zaúčtujem 611/121, to vlastne znamená, že sa mi celkový zisk zníži???
Dúfam, že rozmýšľam dobre.
Prosím o odsúhlasenie, pls.pls.pls.
Naposledy upravil Renatka 75 : 30.08.06 at 07:44
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Áno, takto to zaúčtuješ. Veď nedokončenú výrobu si už dokončila, tak ju musíš odúčtovať a vykážeš výnos inde, trebárs v hotovom výrobku, ktorý následne predáš a pod.
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

Dakujem, Karkulka
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

KEJKA
prečítaj sí perfektný príspevok od Andreja. Ked nemáš rozpočet, tak sa netráp so zákazkovou výrobou. nevyfakturované náklady zaúčtuj 121/611.
Ak je všetko vyfakturované, tak to nechaj tak.
To, že nemám rozpočet ešte neznamená, že ho nemusím mať.
Ak z charakteru činnosti vyplýva povinnosť účtovať o zákazkovej výrobe, tak je veľké riziko spoliehať sa na to, že daniari neradi kontrolujú to čo nevedia. Ja by som ich tak nepodceňoval. Oni múdrejú!!!
Ak príde na kotrolu niekto, kto sa tomu rozumie, tak mi hrozí nielen pokuta podľa zákona o účtovníctve. Účtovanie o zákazkovej výrobe často zvýši aj výsledok hospodárenia a je to daňovo uznané.
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Realizácia zákazkovej výroby a sledovanie nákladov na zákazku vychádza z podmienky existencie "rozpočtu" na zákazku - § 30 ods.8 postupov účtovania. Súhlas s príspevkom od Mudroš.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Ahojte, ja mám podobný problém a potrebujem sa s Vami poradiť, súrne!
Firma má momentálne Zmluvu o dielo presahujúcu 2 účt. obdobia, v dec.2007 bola odovzdaná veľká časť dokumentácie asi 80% ale chýba 20% aby sme mohli fakturovať, čiže fakturovať budeme až v roku 2008 keď sa odovzdá všetko. Subodávatelia odovzdajú faktúry ktoré idú do N ešte v roku 2007.
Ja rozmýšľam zaúčtovať tých odovzdaných 80% na 611-nedokončenú výrobu...konatelia mi to však vyslovene zakázali!!, lebo aj tak máme vysoký zisk, že oni nebudú platiť veľké dane!!! ja si to však nemôžem dovoliť nezaúčtovať keďže ide o veľkú zákazku.
čo mám podľa vás robiť v takomto prípade? darmo som im vyhrážala daň. kontrolami, postupmi účtovania, ich to nezaujíma, ale vážne nezaujíma, tvrdia že oni si to budú vedieť obhájiť, že daňováci sa do tejto činnosti nerozumejú a podobné hlúposti...
ja nebudem kvôli nim sedieť v lochu predsa, poraďte čo mám robiť? som z toho zúfalá, rozmýšľam aj na ukončením PP!?!
Naposledy upravil Aisha : 15.01.08 at 17:48
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aisha Pozri príspevok
Ahojte, ja mám podobný problém a potrebujem sa s Vami poradiť, súrne!
Sme projektová kancelária, momentálne máme Zmluvu o dielo presahujúcu 2 účt. obdobia, v dec.2007 bola odovzdaná veľká časť dokumentácie asi 80% ale chýba 20% aby sme mohli fakturovať, čiže fakturovať budeme až v roku 2008 keď sa odovzdá všetko. Subodávatelia odovzdajú faktúry ktoré idú do N ešte v roku 2007.
Ja rozmýšľam zaúčtovať tých odovzdaných 80% na 611-nedokončenú výrobu...konatelia mi to však vyslovene zakázali!!, lebo aj tak máme vysoký zisk, že oni nebudú platiť veľké dane!!! ja si to však nemôžem dovoliť nezaúčtovať keďže ide o veľkú zákazku.
čo mám podľa vás robiť v takomto prípade? darmo som im vyhrážala daň. kontrolami, postupmi účtovania, ich to nezaujíma, ale vážne nezaujíma, tvrdia že oni si to budú vedieť obhájiť, že daňováci sa do tejto činnosti nerozumejú a podobné hlúposti...
ja nebudem kvôli nim sedieť v lochu predsa, poraďte čo mám robiť? som z toho zúfalá, rozmýšľam aj na ukončením PP!?!
Vyziadaj písomne ten zákaz aj s podpisom.
1 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Presne to mám v pláne ale silno pochybujem že mi to podpíšu...keď nepodpíšu mám odmietnuť urobiť im ÚZ?alebo čo mám robiť v takom prípade?
mám pravdu s tou nedokončenou výrobou? podľa §30 PÚ by som mala účtovať o tej zákazke ako o zákazkovej výrobe s rozpočtovanými N a V...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak je niečo v nákladoch v rozpore s legislatívou, treba to dať do DP ako pripočitateľnú položku. Takže im priprav všetko v tabuľkovej podobe, prípadne im to aj vypíš, ale nepodpisuj.
Ak ti ide o miesto a budeš naklonená im to spracovať podľa ch požiadaviek, tak nech si to podpíšu sami.....
Podpísať môžeš len to, za čím si stojíš.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Ďakujem, o miesto mi v takejto firme už vôbec nejde...čo si myslela tým vypísaním do tabuľky konkrétne?
... v N je všetko ako má byť, vyfakturované bolo správne na základe dňa dodania prác, ale ide o to že tam nebudú žiadne výnosy, ktoré by k tej zákazke účtovne mali byť ako nedokončená výroba keďže ide o prelom rokov, keďže fakturovať sa bude až po dokončení diela...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Aisha Pozri príspevok
Ďakujem, o miesto mi v takejto firme už vôbec nejde...čo si myslela tým vypísaním do tabuľky konkrétne?
... v N je všetko ako má byť, vyfakturované bolo správne na základe dňa dodania prác, ale ide o to že tam nebudú žiadne výnosy, ktoré by k tej zákazke účtovne mali byť ako nedokončená výroba keďže ide o prelom rokov, keďže fakturovať sa bude až po dokončení diela...
Ty predsa vo firme za všetko nezodpovedáš. A nedokončená výroba je predmetom inventarizácie. Príkazný list k inventarizácii tiež nevydávaš. Ty len účtuješ jej výsledky. Tak asi toho neakceptujú viac. Treba im to len z Tvojej pozície a príslušných zákonných ustanovení pripomenúť.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

smith Pozri príspevok
Vyziadaj písomne ten zákaz aj s podpisom.
ahojte, tak už mám ten príkaz na neúčtovanie zákazkovej výroby podpísaný vedením!! tým pádom ide o skreslenie ÚZ na ich triko
...ale mňa by ešte zaujímalo: keďže mám zákaz dať do r.2007 alikvotnú časť výnosov k zákazke, ktoré sa zaúčtujú až v roku 2008, kedy sa vyfakturujú a aj zdania či sa to posudzuje ako daňový únik alebo nie?? keďže N k zákazke pôjdu do roku 2007?? kto mi poradí? ako to berú daňováci?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aisha Pozri príspevok
ahojte, tak už mám ten príkaz na neúčtovanie zákazkovej výroby podpísaný vedením!! tým pádom ide o skreslenie ÚZ na ich triko
...ale mňa by ešte zaujímalo: keďže mám zákaz dať do r.2007 alikvotnú časť výnosov k zákazke, ktoré sa zaúčtujú až v roku 2008, kedy sa vyfakturujú a aj zdania či sa to posudzuje ako daňový únik alebo nie?? keďže N k zákazke pôjdu do roku 2007?? kto mi poradí? ako to berú daňováci?
Je to úmyselné krátenie dani, podľa mňa.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

a čo mám v takomto prípade podľa teba ja ako účtovník robiť? urobiť im v kľude ÚZ?ja som v podstate krytá ale...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Aisha Pozri príspevok
a čo mám v takomto prípade podľa teba ja ako účtovník robiť? urobiť im v kľude ÚZ?ja som v podstate krytá ale...
Ja z Tvojho príspevku začínam mať pocit, že možno sa jedná aj o zákazkovú výrobu. Ale či sa jedná, alebo nie, tu už nejde len o dane. Tu už ide o celkový obraz účtovníctva, o nedodržanie spracovania a zaúčtovania výsledkov inventarizácie a pod. Ja by som bola celkom určite účtovala na základe informácií a bola by vec pánov štatutárov, ako by sa zachovali pri jej prerokovávaní na VZ.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

áno hore píšem že ide o zákazkovú výrobu, vieš ale oni mi podpísali ich príkaz neúčtovať o zákazkovej výrobe §30PÚ a aj nedodržanie zákona o účt.§3!!! sila čo?!? tak neviem či im to teraz v kľude môžem urobiť ako to oni chcú...v podstate tie výnosy sa zdania v nasl. roku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať