Zavrieť

Porady

Sčernal mi strieborný prsteň. Prečo a čo s tým ? :/

Chcem sa spýtať niekoho kto sa v tom vyzná prečo mi sčernal strieborný prsteň. Nedávno som upratovala kúpeľňu s bežnými čistiacimi prostriedkami a pár minút po tom som si na prsteni všimla malé čierne fliačiky. Neviete čo to mohlo spôsobiť a či sa to dá nejako vyčistiť alebo napraviť ? za akúkoľvek radu budem vďačná.
Naposledy upravil Laurika77 : 28.09.13 at 11:37
DSCN3653.jpg  
DSCN3656.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Napusti do pohára vodu, vlož prsteň a kúsok alobalu. Prisyp sódu. Nechať chvíľu reagovať, potom trochu povar a opláchni. Možno opakovať postup.
    Laurika77 ďakujem idem skúsiť
    vicktor pouzila si agresivne prostriedky, striebro scerna aj na vzduchu - osobna skusenost s prstenom, mincami, dozickou, tabatierkou.

    dufam ze misoft neporadil nejaku lucavku

    no a najlepsia rada je: poprosikaj o zlaty prsten (ale pri upratovani zlozit - inak teraz si upratovala vobec prvykrat v zivote?)

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=747705
    Pravdepodobne si nejakým sprejom na čistenie zasiahla prsteň a to zreagovalo,ale vyčistíš to bez problémov-klikni na link.
    Laurika77 To že to zreagovalo mi je jasné len som sa zľakla že to už nepôjde vyčistiť tak aspoň niekto ma ukludnil ďakujem

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja čistím striebro starou zubnou kefkou a zubnou pastou alebo(ak mám) sodou bikarbonou, a je ako nové..

    Sčernal mi strieborný prsteň. Prečo a čo s tým ? :/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.