Zavrieť

Porady

pokazený šijací stroj

Mám nový šijací stroj Bernette 56, ostala mi zaseknutá ihla dole v chápači. Ihla nejde posunúť ani hore ani dolu. čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Máme starú šlapaciu mašinu z DDR, a to bola najčastejšia závada. Vžedy musel prísť majster, aby nám tie zaseknuté cverenky vybral. On vybral člnok z mašiny, vybral z člnku cievku s niťami, dovnútra do člnku nakvapkal pár kvapiek oleja, chvíľu počkal a potom opatrne kýval zo strany na stranu , keď sa ukázal koniec nite, zachytil ju s pinzetou a jemne vyťahoval, počas občasného kývania. Keď sa potom znovu dá dokopy do člnku cievka s niťami, je potrebné prečistiť člnok od oleja tak , že sa preženie kúsok starej látky, aby vybrala ten olej z člnka a neznečistila sa už látka pri šití.
    Moja matka mala starú Ladu, aspoň 60 ročnú, ak nie viac, a táto podobné zaseknutia cverny narobila.
    Naposledy upravil pankratz : 29.09.13 at 20:02
    ašad lenže mne sa nedá člnok vybrať, lebo ihla je zaseknutá až dolu.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Uvoľni ihlu, spôsobom ako keď zakladáš novú: Uvoľni skrutku alebo ako to tam máš? Tak uvoľníš celý stroj a ručnými pohybmi uvoľníš ihlu aj niť.
    ašad Ďakujem, pomohlo.

    pokazený šijací stroj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.