Zavrieť

Porady

Som SZČO mám nárok na nemocenské dávky?

Do februára 2012 som bola zamestnaná, potom evidovaná na ÚP ako nezamestnaná,od XII/2012 SZČO ale neplatím do sociálnej poisťovne.Od 1.X.
sa dobrovoľne poistím v soc.poisťovni.V prípade nemoci-od kedy budem mať nárok na nemocenské a v akej výške.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Nárok vznikne až ked pn vznikne po uplynutí aspon 270dní trvania dobr.nem.poistenia. Nesplnaš podmienku aspon 270dní nem.poistenia v období dva roky pred vznikom pn. Napr. ak vznikne pn 10.10.2013, tak sa sleduje obdobie 10.10.2011-9.10.2013 a tam máš dni poistenia v obd. 10.10.2012-29.2.2012 a potom 1.-.9.10.2013. Každým dalším dnom ti pribudne 1den dobrov.poistenia ale aj odbudne 1den ukončeného prac.pomeru.
    Pri uplatnení nároku na nemocenské zo zamestnania alebo povinného NP szčo nie je podmienka 270dní nem.poistenia, len pri dnp.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    orka
    orka Ak sa teda ešte aj zamestnám v inej firme na pár hodín tak sa 270 dňová podmienka nebude uplatňovať?
    brčko zo zamestnania nie, ale z každého nem.poistenia sa nárok posudzuje samostatne a ak nesplníš 270dní z dnp, tak ti nárok nevznikne z dnp a platiť dobrov.poistenie musíš aj počas PN.
      zbaliť

    Som SZČO mám nárok na nemocenské dávky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.