Zavrieť

Porady

Certifikát na účtovníctvo.

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Neviete mi poradiť ako je to s certifikátom na účtovníctvo.Viem že to robí firma SÚVAHA. Potrebujem vedieť či je niečo natom pravdy,že certifikát bude musieť mať každý účtovník.Kto niečo vie o tých certifikátoch,rada by som vedela bližšie info.
Usporiadat
Ingrid Ingrid

Ingrid je offline (nepripojený) Ingrid

sukús www.suvaha.sk. Ja si certifikát robím,ale osobne si myslím, že nič nové sa tam človek nenaučí. Je to len o tom, aby si mala papier, ktorý v konečnom dôsledku ( dúfam, že len zatiaľ) nič neznamená. A samozrejme o tom,aby si platila a chodila na viac menej povinné školenia, inak ťa môžu vylúčiť z komory.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Ohľadne certifikátov a ich získavania pozri suvaha.sk alebo skcu.sk. Uvažuje sa o tom, že ak chce niekto účtovať, bude musieť mať certifikát, ale ešte to nie je isté a podľa mňa na to musí byť zákon. Ja mám prvý certifikát, ale len preto, že mi uznali skúšky z VŠ. Keby so ich musela robiť znova, tak len vtedy keď by som ozaj musela mať certifikát.
0 0
Mária Mária

Mária je offline (nepripojený) Mária

Certifikát je zatiaľ len o kope peňazí. Platí sa za každú prednášku a prednášky sú skoro iba v Bratislave lebo je lacnejšie ak všetci prídu za jedným prednášajúcim ako jeden prednášajúci za poslucháčmi a aj za každú skúšku sa platí a ešte ani nemôžeš vyhovieť na prvý krát lebo potom by to bolo lacné keď si to všetko spočítaš tak sa neprestaneš čudovať.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Ja som začala robiť certifikat ešte v čase, keď sa rozprávalo, že vstupom do EU bude potrebne mať uvedený papier, ale postupom času som zistila, že to vôbec nebude platiť, pretože skoro 70% živnostníkov vedie si učtovníctvo samo a žiadna vláda a ani zákon nemôže nariadiť, aby si obyčajný človek nemohol viesť účtovníctvo. Ak on je spokojný ako si to urobí aj s prípadnými následkámi je to jeho vec. Podľa môjho názoru niekto veľmi na tom zarába. Certifikát som nedokončila /ale niekto zhrabol moje peniaze/, pretože som neurobila skúšku z práva. Hoci som sa pripravovala, tak ako na predchádzajúce, bohužial pán skúšajúci si myslí že je ....., prečo tak píšem:
Urobila som všetko tak ako na predchádzajúcich predmetoch, čiže išla som na školenie už tak neprišiel skúšajúci ale poslal náhradu a táto dáma nevedela nič povedať, takže som znovu vyhodila peniaze von oknom a na samotnej skúške pán vedúci certifikácie na začiatku rozprával, aby sme písali stručne a jasne a pán skúšajúci po odovzdaní písomnky od jednej skúšajúcej vyhlásil, že treba v otázkách rozviesť tému a pod. Ešte podotknem, že jedná z nás sa ho pýtala ako bude hodnotiť písomku, jeho odpoveď znela: "Tak ako uznám za vhodne". Čiže tak som aj ja dopadla a vôbec nemám chuť už získať uvedený papier. A čím ďalej, tak tým viacej vymyšľajú ako získať peniaze, lebo od januára 2004 prijali nové smernice !!!, že cert. účtovník musí absolvovať 35 hodín školenia, ktoré samozrejme organizujú oni!!! Pre účtovníkov, ktorí vedú účtoníctvo pre malých a stredných živnostníkov, tým je úplne jedno či učtovník má nejaký papier, hlavna vec,aby svojej problematike rozumel a urobil mu dobre účtovíctvo a ostatné veci.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Vo všetkom súhlasím s ALOU. Sú to zbytočne vyhodené peniaze.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ďakujem za všetky odpovede.Ja som pred 2 rokmi absolovovala kurz na PÚ (aj to boli zbytočne vyhodené peniaze,všetko som sa aj tak musela naučiť sama),tam nám vraveli že od 2005 bude zákon v platnosti.Tiež mi jedna audit.povedala,že ona sama by tento certifikát nezvládla. Rozmýšľala som nad tým,či ísť alebo neísť dotoho.Ďakujem, už som sa rozhodla.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

pridám svoj názor tiez, aj ked suhlasim hlavne s alou:
hned na zaciatku som sa prihlasila do certifikacie a zistila som, ze ma to stalo cca 10 tis a mala som za to dostat diplom pomocnej uctovnicky /v tom čase som bola ekonom.namestnik/!! Ked som si zakupila dalsiu literatúru a ziadali chodit na prednasky - tak som si povedala DOST!! Ved v konecnom dôsledku po pár ročnom študovaní a platení, by mi potvrdili, ze môžem robit to, čo robím aj teraz, čiže mám živnosť v oblasti ekonomiky a účtovníctva. Najlepšie na tom je, že pri žiadaní o živnosť mi nechceli uznať prax /mala som jej viac než dosť/, lebo vraj ako ekonom.námestník som nemusela aktívne pracovať a tie roky som musela špeciálne dokladať potvrdením, že som aktívne aj účtovala. Konečne som sa dostala teda druhýkrat v živote k živnostenskému oprávneniu na tú istú činnosť - prvýkrát v roku 1992 a teraz. A čo sa stalo? Zrušili povinnú prax, tuším ani vzdelanie ekonomické netreba a dostanete živnostenský list na účtovníctvo. Nikoho nezaujíma certifikácia ani skutočné vedomosti. Tak o čom to teda bolo, či je? Ktosi si zarobil. Na západe je dôležitý papier, ak chcete robiť audit alebo čosi pre veľku organizaciu. Ale kto vie, ten nič nepotrebuje a pracuje, kolko vládze. Klienti sa len tak hrnú. A to isté aj doma. Je len na škodu, ak v účtovníctve pracujú nezodpovední ľudia, rôzni "rýchlokvasní", ktorí robia hanbu aj zlé meno. Snažme sa robiť svoju prácu poctivo a zodpovedne, pritom vyuzívajme všetky moznosti, aj legislatívne diery, ved o tom to celé je! A nech nám aj PORADA pomáha, vlastne: NA PORADE SI POMÁHAJME SAMI.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ekin - 1* !!!
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Pridávam sa k tej 1*:-)
Certifikácia sa oplatí jedine ak Vám ju platí zamestnávateľ, ak nejakého máte:-)
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

vdaka vam, kolegovia súputnícki...
aspon u vas mam za 1*!!!
len čo z toho mám? nikto to nevieeeeeeee, musim si urobit diplom PORADA:p
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Náš príbeh o "povinnej certifikácii":

Odberatelia nás žiadali, aby sme dali certifikovať obuv ako pracovnú. Pýtali sme sa na príslušnej skúšobni, či treba certifikovať pracovnú obuv. Povedali, že je to nutné. Takže sme dali urobiť príslušné skúšky, stálo to vtedy okolo 50.000 Sk.
Neskôr sme sa dozvedeli, že certifikát na pracovnú obuv ako takú nemusí byť, iba na ochranné prvky ako sú napríklad oceľová špica, protišmyková podošva a podobne.

Záver: Keď chcete niečo certifikovať, prvá otázka by mala byť, načo Vám ten certifikát bude a kde bude platiť. Lebo ľudí, čo by radi certifikovali je požehnane....
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Ja som sa na to pytal viacerych kamaratov a skoro vsetci mi potvrdili, ze ten certifikat bude potrebny.Nikto sice nepovedal kedy, ale akonahle sa zmeni zivnostensky zakon a bude to tam zakotvene, nebudeme mat na vyber.
Argument, ze zivnostnika, ktory ma nejaku malu firmicku a je mozno aj sam nemoze nikto nutit aby si nerobil sam uctovnictvo, je mylny.
Pozrime sa kolko povinnosti mame a su dane zakonmi. Nicim inym. Zial, ked to bude zakotvene v zakone, aj ten maly zivnostnik bude musiet mat na vedenie uctovnictva niekoho s certifikatom. A nic proti tomu nezmoze.
Takto to chodi a budeme sa musiet prisposobit.
To je len moj skromny nazor.
0 0
ivetka ivetka

ivetka je offline (nepripojený) ivetka

Súhlasím zo všetkým čo bolo k tomuto príspevku napísané, teraz je to zbytočné vyhadzovanie peňazí, ale viem, že Jozef má pravdu. Najviac ma rozčuľuje, že mi nik nevie povedať v akom stave je prijímanie zákona, ktorý to bude upravovať. Keď nám zákonodarcavia zakotvia v zákone ako povinnosť, mať certifikát bude to asi dosť neskoro. Veď študovať a robiť skúšky pod takým tlakom, že to musí byť do vtedy a vtedy, /lebo inak budeme bez roboty/ nie je nič príjemné. A ako počúvam bude to aj poriadna finančná záťaž. V tejto chvíli sa neviem rozhodnúť či ísť na VŠ, alebo certifikát.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Pre ivetku:
Rozhodovanie či VŠ alebo certifikát je ťažké. Ale viem, že v niektorých VŠ získaš po absolvovaní 2 semestra osvedčenie, a po absolvovaní 7 semestra získaš národný certifikát a po obhájení titul Bc.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Ivetka jednoznacne VS.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tá VŠ musí byť zameraná na účtovníctvo, či stačí len ekonomický smer alebo ako?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nestrašte s tou certifikáciou na účtovníctvo. Ja mám VŠ a vôbec nie ekonomický smer, ale robím účto na živnosť už 8 rokov viacerým firmám a zatiaľ mám daňové kontroly OK. A tak by som potom prišla o robotu a myslím, že to položí potom viacerých.
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Práve sa rozhodujem,že si spravím certifikát účtovníka pre 1.stupeň, ale čím viacej odpovedí čítam tým viacej som presvedčená, že peniaze viem aj rozumnejšie využiť.
Preto Vám všetkým úprimne ďakuje.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Konecne som sa dostala k tejto teme, lebo som chcela zistit vase nazory.
Z dovodu, ze moja sestra pracuje v zdravotnictve 20 rokov a teraz si musi robit Bc. len preto, aby mohla zostat na tom istom mieste a s tym istym platom ma donutilo premyslat o sebe samej.
Tiez robim roky v ekonomickej, mzdovej a aj uctovnickej oblasti. Zacula som sum o certifikacii pred 4 rokmi, ale nevenovala som tomu pozornost. S odstupom casu ale zistujem, ze skusky, temy a dalsie veci okolo tejto certifikacie sa stale pritvrdzuju voci zaujemcom o certifikaciu. Preto som sa do toho pustila aj ja, lebo do dochodku mam este daleko a zohnat solidnu robotu je coraz horsie.
Urobila som I. stupen certifikacie a teraz som zacala II. stupen len z tychto dovodov:
- naklady na certifikaciu su danovo uznanym nakladom aj SZCO, nielen ked to plati zamestnavatel.
-desi ma predstava, ze raz to vyjde v zakone a ja mozem prist o robotu a ucit sa v strese. Som vo veku, kedy sa mi uz na VS neoplati a doporucejem vsetkym VS-kom, ktory maju ekonomicku, aby si tento certifikat urobili, nakolko sa im do urcitej doby zapocitavaju skusky z VS, aj ked su spoplatnene.
- viete dobre ako je to v tomto state, ich nezaujima ci viete, ale ci mate na to, co robite, hoci to robite roky nejaky papier-certifikat. Nestaci Vam prax a skola.
- stoji to sice nekrestanske peniaze, ale napr. aj skusky uz zacali byt aj pisomne aj ustne. Mne osobne sedi pisomna skuska, lebo ked mi nejaka otazka vypadne, vypracujem dalsiu a mam cas sa k tej povodnej vratit.
- co sa tyka toho skolenia, tak ci tak pri tejto praci sa musite stale oboznamovat s novymi vecami a skolenia s tematikou, ktoru urcia oni sa daju absolvovat aj v mieste bydliska a nemusim kvoli tomu chodit do Blavy. Jedno skolenie, ktore poriada skcu alebo suvaha sa musi absolvovat /ja konkretne idem v 10/2004 do B. Bystrice a je bezplatne.
- ten II. stupen si robim preto, lebo po ukonceni I. stupna som len pomocny uctovnik akurat na vystavovanie fa, a nemozem akoze oficialne robit uct. zavierku.
A preto sa na zaver pytam, co budete robit, ked to odklepnu v zakone ???????
Nemienim sa na stare kolena zacat nieco ine a povedzme si uprimne s mladsimi rocnikmi nemame ziadne sance. Radsej prehlbim to co uz viem /aj ked sa to stale meni a niekedy si pripadam, ze nic neviem/.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Podľa mňa ak má niekto ukončenú vysokú školu so zameraním na účtovníctvo a audítorstvo nepotrebuje žiaden certifikát.Máme predsa diplom.Neviem prečo by som mala dvakrát absolvovať to isté!Prečo práve certifikát, ktorý vydáva SKAU je viac ako vysokoškolský diplom?????????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať