Zavrieť

Porady

Certifikát na účtovníctvo.

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Neviete mi poradiť ako je to s certifikátom na účtovníctvo.Viem že to robí firma SÚVAHA. Potrebujem vedieť či je niečo natom pravdy,že certifikát bude musieť mať každý účtovník.Kto niečo vie o tých certifikátoch,rada by som vedela bližšie info.
Usporiadat
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

sa mi zda, Janca, ze rozmyslas spravnym smerom. Len je otazkou, co bude dalej, kto vsetko bude ovplyvnovat zakony i certifikaciu. Je lepsie v mladsom veku ziskat "papier" na to, co uz vies a studovat neustale. Ale tie peniaze by sa urcite dali aj inde investovat a mozno rozumnejsie. Osobne netusim, co budem robit tesne pred dôchodkom, ci vôbec budem pracovat v tejto oblasti a co bude pre mna dôlezite - ci papier či skusenosti. To je ale trapenie, čo?
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja už dlho uvažujem o certifákovanom účtovníctve, stále sa neviem rozhýbať, môj auditor ma od toho odhovára, vraj to je od veci. Ak je tá certifikácia o tom ako je certifikácia ISO potom som rozmyslená ihneď. Ak ste niekto robili certifikáciu ISO a musíte podľa nej aj robiť, potom viete o čom hovorím.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Priznávam, o certifikačnom "čude" sa dozvedám od vás všetkých až teraz. Keď som si v r.1993 zakladala živnosť, stačilo predložiť akékoľvek maturitné vysvedčenie .Tzn., že by uznali aj odborné učilište strojárske s maturitou. Doklad o rekvalifikačnom kurze PÚ, ktorý som absolvovala z vlastnej iniciatívy nikoho na živnostenskom nezaujímal. Keďže trh je presýtený a niet komu čo pomaly predávať, treba vymyslieť certifikáciu aby sa mali čím živiť budúci certifikátori?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Diplom je diplom, o tom niet pochyb. Ale aj moja maturita z rustiny za 1 bolo kedysi O.K. aj moja "statna skuska" zo strojopisu a stenogragie. A co mam z toho teraz. Keby som isla robit napr. do cestovky, kvalitnej firmy so zahranicnou ucastou, nie kazdy by mi uznal maturitu z rustiny, ale urcite by si pytal "certifikat z jazyka", min. u nas a maturita z angliny tiez nestaci vase, preco si potom robia studenti certifikaty z renomovanych vysokych skol v Amerike a Anglicku ?
Nie som jasnovidec, ale robit to, kym sa mi to do tej mojej hlavy este vstrebava. Ktovie o rok, o dva. Mozno pojdeme vsetci viac doprava ako dolava.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Mal by som sice spravit bububu - kedy si spravite certifikat na pracu s pocitacom? Znicit data v nom ulozene nie je velky problem...

Ale o inom som chcel.
Rozdavanie "certifikacnych" papierov je momentalne velmi jednoducha
a rychla cesta k zbohatnutiu. Ale nie preto, ze ma niekto kamaradsofty,
s ktorymi to pretlaci do zakona, ale preto, lebo nik nepyta protihodnotu.
A ta znie - aku zaruku mam, ze vedomosti, ktore certifikat potvrdzuje,
vydrzia v platnosti aspon dva roky? mnohe z nich nevydrzia ani mesiac...)
A ako mozno uplatnit skody sposobene vadou ? Zodpovie si
certifikant zmenu predpisu? Ak ano, tak je vsetko v poriadku...
A zodpovie si certifikant iny danovy nazor uradnika? Zaplati za
sposobenu skodu?
Ak ano, tak je vsetko v poriadku...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Aj to je jeden pohlad na vec. Takze je to na kazdom z nas .....
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

A ešte by bolo dobré zistiť, či certifikáciou Vaších vädomostí Vás aj odmenia.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zatial to stastie mam a ked odleti, budem ho hladat vo firme, ktora moju snahu oceni. Ak nie, zostanem "na volnej nohe".
Asi som naivka, ale dufam, ze si nasu robotu (snad aj za pomoci toho certifikatu) budu casom ostatni viac vazit. "Vonku" je totiz postavena pomaly na uroven pravnikov. Myslim, ze temer vsetci z PORADY musia dennodenne sediet nad zakonmi.
Ale ako som uz raz napisala, je to kazdeho osobna vec a vobec nemienim robit agitaciu na certifikaciu, len som si chcela vymenit svoje nazory s Vasimi.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Veľmi zaujímavá diskusia. Pozorne som si prečítal všetky príspevky a nemôžem napísať iné, ako súhlasím... V každom názore je kúsok pravdy. Môj osobný názor je taký, že momentálne je to vhodný spôsob zbohatnutia pre nemenovanú s.r.o. Súhlasím však s tým, že možno príde doba, kedy naozaj certifikát bude potrebný a tiež si myslím, že komora účtovníkov by bola dobrá vec, ale za momentálnych podmienok a jej pozadí je to o niečom inom. Niekto tu správne poznamenal, aká záruka, ako dlho to vydrží. Pokiaľ bude takáto komora a certifikáty mať podporu aj v zákone a organizácia bude mať postavenie ako SKAU alebo SKDP, potom to bude trošku o niečom inom. Ale zatiaľ je robenie certifikátov zbytočná strata času a peňazí. Je fakt smutné, že za nekresťanské peniaze Vám "uznajú" skúšky z VŠ. Veď je to smiešne. Načo potom štúdium na VŠ ? Robme si všetci certifikáty, a rozpustime akademickú obec, zrušme vysoké školy :-). Pekný deň!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Oldi,aj keď mi hrozí,že ma na Porade už asi označia ako rebelanta,nedá mi pridať sa k tvojej poznámke - uznať VŠ. Keď som ju ja končila, titul sa automaticky dával len po absolvovaní niektorých (MUDr.,MVDr.,Ing.....). Ostatní ak ho túžili mať, museli robiť doktorát, čo bolo zopakovanie si štátnych skúšok + celý marxistický cirkus. Prajem všetkým, ktorí končili VŠ ekonomického zamerania, aby aspoň im na základe štúdia vydali bezbolestne certifikát (ak naozaj bude potrebný). A my ostatní bez ohľadu na školy i keď po rokoch praxe, nespočetných daň.kontrolách atd. dáko preskáčeme. Čo už.
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

To je omyl, SKAU je Slovenská komora audítorov, tá nemá nič spoločné s certifikáciou účtovníkov. Komora audítorov je zriadená zo zákona a stará sa o audítorov a asistentov audítora, t.j. tých, ktorí overujú účtovné závierky.
Komora certifikovaných účtovníkov (bývalý Slovenský zväz účtovníkov) je občianske združenie. Neupravuje ju žiadny zákon. keby ste chceli mohli by ste si tiež niečo podobné založiť.
Celá certifikácia je založená na starom programe vzdelávania, ktorý zväz účtovníkov odkúpil od anglickej firmy prostredníctvom českého zväzu účtovníkov. Dnes už ACCA má iné programy. cetifikát ACCA je uznávaný vo väčšine sveta, ale študuje sa v angličtine. V podstate ale aj ten certifikát nie je nikde povinný. Je to doklad o absolvovaní vzdelania, ktorý je vzhľadom na jeho kvalitu akceptovaný. Je to ale vlastne náhrada účtovného vzdelania v odbore účtovníctva, prípadne audítorstva.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

mudroš
To je omyl, SKAU je Slovenská komora audítorov, tá nemá nič spoločné s certifikáciou účtovníkov. Komora audítorov je zriadená zo zákona a stará sa o audítorov a asistentov audítora, t.j. tých, ktorí overujú účtovné závierky.
Komora certifikovaných účtovníkov (bývalý Slovenský zväz účtovníkov) je občianske združenie. Neupravuje ju žiadny zákon. keby ste chceli mohli by ste si tiež niečo podobné založiť.
Celá certifikácia je založená na starom programe vzdelávania, ktorý zväz účtovníkov odkúpil od anglickej firmy prostredníctvom českého zväzu účtovníkov. Dnes už ACCA má iné programy. cetifikát ACCA je uznávaný vo väčšine sveta, ale študuje sa v angličtine. V podstate ale aj ten certifikát nie je nikde povinný. Je to doklad o absolvovaní vzdelania, ktorý je vzhľadom na jeho kvalitu akceptovaný. Je to ale vlastne náhrada účtovného vzdelania v odbore účtovníctva, prípadne audítorstva.
Presne na toto som chcel poukázať. Mudroš, ak si čítal môj príspevok, presne toto som myslel. Keby mali účtovníci také postavenie ako SKAU alebo SKDP, bolo by to o niečom inom. Lenže žiadna podpora v zákone nie je...
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Paula
Oldi,aj keď mi hrozí,že ma na Porade už asi označia ako rebelanta,nedá mi pridať sa k tvojej poznámke - uznať VŠ. Keď som ju ja končila, titul sa automaticky dával len po absolvovaní niektorých (MUDr.,MVDr.,Ing.....). Ostatní ak ho túžili mať, museli robiť doktorát, čo bolo zopakovanie si štátnych skúšok + celý marxistický cirkus. Prajem všetkým, ktorí končili VŠ ekonomického zamerania, aby aspoň im na základe štúdia vydali bezbolestne certifikát (ak naozaj bude potrebný). A my ostatní bez ohľadu na školy i keď po rokoch praxe, nespočetných daň.kontrolách atd. dáko preskáčeme. Čo už.
Súhlasím, ale za toľko peňazí ??? Za to, že uznajú skúšky ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Sa mi vidí, že som celú rozoberanú tému zle pochopila. Na jej začiatku som dostala obavu z toho, že bez certifikátu na Slovensku pre mňa "padla".
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Tieto obavy sú momentálne zbytočné. "Potreba certifikátu" zatiaľ nemá oporu v žiadnom zákone a myslím, že to v blízkej budúcnosti nehrozí...
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

Certfikácia by mala zaručiť, že ten, kto ju získa bol preverný, odskúšaný a preto certifikovaný ako účtovník. Ak by napr. stavebná firma chcela prijať účtovníka, tak ten kto sa preukáže týmto certifikátom by mal byť odborne zdatný a mal by vedieť účtovať. Mohla by to byť pomoc pre také firmy, ktoré nevedia posúdiť odbornosť účtovníka. Ako je to naozaj ? Prvý stupeň získajú bez problémov študenti Ekon.univerzity zapísaním skúšok. Mám vo firme kolegyňu, ktorá takto dostala prvý stupeň a je naozaj šikovná, ale počas celej VŠ účtovala! Ale poznám aj takú, ktorá ho zapísaním skúšok získala, ale nie je schopná samostatne účtovať.Takže akú váhu má ten papier? Absolutne súhlasím s tým, že ide o biznis pre SUVAHU. Možno bol nápad dobrý, ale realizácia a podmienky nie. Vizitkou našej firmy je v prvom rade výsledky daňových kontrol bez nálezu, cez 100 daňových priznaní a nie certfikát.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Gratulujem k takej firme. Faktom zostava, ze ci si certifikovana alebo nie, ak chces dobre robit tuto pracu vzdelavat sa musis stale. Viem, ze ten certifikat nezarucuje patent na hlavu. Ak clovek nechce prist o klienta, musi sa ucit aj bez neho stale. Ako povedala Janinka je to tzv. "ochranna znamka", ze ten certifikovany by mal vediet o nieco viac ako ten kto absolvuje 2-tyzdnovy kurz ucta a da si inzerat, ze spracuje ucto pre vsetkych. Tak ako sa da "ziskat lacno" certifikat, tak to funguje aj s VS. Len si povedzme, kolko je tam takych, co naozaj nieco chcu a dokazu ?"?"? Cest vynimkam. Ale to uz je o skolstve.
0 0
Kaka Kaka

Kaka je offline (nepripojený) Kaka

Dnes som len tak po práci "surfovala" a našla som vasu poradu. Hned som sa zaregistrovala a som rada, ze som nasla ludi s podobnymi az rovnakymi nazormi a problemami. Tiez vazne uvazujem o certifikacii. Pracujem v malej ale solidnej firme ako hlavna uctovnicka a sef ma tlaci do vysokej skoly, alebo certifikacie. Dik za nazory na certifikaciu. Rozhodovanie bude velmi tazke..
0 0
stahus stahus

stahus je offline (nepripojený) stahus

Janinka
Certfikácia by mala zaručiť, že ten, kto ju získa bol preverný, odskúšaný a preto certifikovaný ako účtovník. Ak by napr. stavebná firma chcela prijať účtovníka, tak ten kto sa preukáže týmto certifikátom by mal byť odborne zdatný a mal by vedieť účtovať. Mohla by to byť pomoc pre také firmy, ktoré nevedia posúdiť odbornosť účtovníka. Ako je to naozaj ? Prvý stupeň získajú bez problémov študenti Ekon.univerzity zapísaním skúšok. Mám vo firme kolegyňu, ktorá takto dostala prvý stupeň a je naozaj šikovná, ale počas celej VŠ účtovala! Ale poznám aj takú, ktorá ho zapísaním skúšok získala, ale nie je schopná samostatne účtovať.Takže akú váhu má ten papier? Absolutne súhlasím s tým, že ide o biznis pre SUVAHU. Možno bol nápad dobrý, ale realizácia a podmienky nie. Vizitkou našej firmy je v prvom rade výsledky daňových kontrol bez nálezu, cez 100 daňových priznaní a nie certfikát.
ahoj ahoj
presne o tom to je! Nie len skola ale hlavne prax. Ja som studentka a nemozem si fakt najst nieco v ucte. Kto chce do firmy zo skoly do firmy? Cloveka, ktory nevie uplatnovat svoje vedomosti. Strasne ma bavi ucto velmi vsak aj studujem VS-uctovnictvo ale co mam z toho. NIC!!!
Teoriu. Fajn ale ako moze uplatnovat tieto vysledky niekto ako ja?
A k tomu certifikatu to za co vy platite my mame v skole. Este, ze nemame ziadne prijmy aspon mozme zdierat nasich rodicov/tss a este spoplatnime skolstvo naco ludom zit/. Ziadna vyhra VS-kym nieje ziadna prax. ZIADNA!
Nemyslite si, ze som nic nehladala. Poslala som plno zivotopisov a nic.


__________________________________________________ _______________
STAHUS
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

KEDžE TU ODznelo že certifikát nie je patent na rozum , snad by pomohla ta veci že nie každý by si mohol bybaviť živnostenské opravnenie na učtovnictvo. Pamätám sa na časy ked som si to vybavoval ja boli tam určité podmienky. takže ja som tiež skor za sprisnenie takýchto podmienok. samozrejme to rieši len uctovnikov živnostnikov. uctovnikov v pracovnom pomere vyssie uvedene neriesi.. :-((
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať