Zavrieť

Porady

Plnenie PZP z opačnej strany

ja by som sa chcela opýtať na plnenie PZP z tej druhej strany, keď ja som ten vinník dopravnej nehody a poisťovňa nechce uznať plnenie poškodenému.
Riadne a včas som nahlásila poistnú udalosť a poškodený ma teraz bombarduje, že mu poisťovňa píše, že sa udalosť tak nemohla stať a preto mu nechcú preplatiť škodu.
Chce m sa opýtať len to, či môže voči mne či už poisťovňa, alebo poškodený žiadať nejaké odškodné, alebo plnenie. Ja som si povinnosti splnila.
Prečo poisťovňa nechce preplatiť neviem, boli sme riadne na obhliadke aj ja aj on - škoda nieje až takého rozsahu, aby bolo treba volať políciu - skrátka poisťovňa z nás z obidvoch urobila podvodníkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Poškodený musí komunikovať iba s poisťovňou a prípadne žalovať iba ju. Ak ste si splnili všetky povinnosti, nebol tam alkohol, máte zaplatené PZP, tak to pre Vás skončilo.
    Sadzby poistného z PZP klesli, tak poisťovne hľadajú cestu, ako zamietať plnenie z PZP. Potom na to môžu doplatiť aj tí, ktorí mali tú smolu, že im niekto skutočne poškodil auto. Nehovoriac o amortizácii.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ty komunikuješ/hlásiš svojej poisťovni, on komunikuje/hlási svojej poisťovni. Vy dvaja už teda nemáte so sebou prečo komunikovať - nech komunikujú medzi sebou poisťovne. Odkáž mu, že nech si urobí poriadky so SVOJOU poisťovňou sám, ty si si svoju povinnosť splnila a tým to pre teba hasne!

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ono to že sa k nehodám nemusí vždy volať policia má aj svoje nevýhody,poistovni to dáva priestor na špekulovanie.
    Ale nieje sa ani moc čomu čudovať pri tolkých podfukoch čo sa na ne spraví.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Všetky oprávnené nároky poškodeného za teba hradí poisťovňa, v ktorej máš uzatvorené PZP. Nič mu neplať, nič mu nepodpisuj, nič mu nesľubuj. So všetkým ho odkáž na poisťovňu.
    Pokiaľ by neuspel a obrátil sa na súd, môže súdnou cestou chcieť plnenie aj od Teba, ale znova, ty prizveš svoju poisťovňu a plnenie (ak mu súd dá zapravdu) je len na poisťovni.


    Poisťovňa skúša. Pri nízkych sumách ľudia rezignujú a poisťovňa ušetrí...

    Plnenie PZP z opačnej strany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.