Zavrieť

Porady

Dovoz - faktúra z nemecka - platca DPH

Prajem pekný deň ,

pred týždňom som objavila " Porada Sk " . Som veľmi rada , že takéto niečo exituje . Zároveň by som chcela poprosiť o radu .

Zajtra dovážame z nemecka strojné zariadenie . Došlá fa znela na sumu 25 000 Eur . 10 000 Eur bolo zaplatené prevodom cez bankový účet a 15 000 Eur sa bude platiť v hotovosti pri preberaní strojného zariadenia .

1/ Môže platba prebehnúť v hotovosti ??
2/ Na čo si mám dávať pozor pri dovoze ??/ sme plátcovia DPH /

Srdečná vďaka za prípadnú radu . Ste super . Ahoj Zita
Naposledy upravil Zita5 : 25.07.05 at 11:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    tak Zita vitaj na Porade, prejdem plynule k tvojej otázke:
    - treba si uvedomiť že novela zákona o DPH nepozná dovoz ani vývoz z členským krajín EÚ
    - takže tvoj nákup strojného zariadenia z Nemecka bude nadobudnutím tovaru z členskej krajiny
    - nevidím problém platenia v hotovosti zvyšných 15 000,- EUR, len by si mala mať valutovú pokladňu s aspoň týmto zostatkom
    - ak je aj tvoj obchodný partner platiteľom DPH, tak stroj by mal byť fakturovaný bez DPH (neberiem do úvahy montáž)
    Pekný deň

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Doplním Vladan, že následne bude potrebné nadobudnutie tovaru samozdaniť ak dodávateľ je platca DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vrelé dík za odpoveď , ktorou som si overila moje uvažovanie . Chcela by som Ťa poprosiť .......... došlá fa - prepočítaná kurzom NBS v ten deň kedy sme ju obdržali ,čiastková úhrada prepočítaná kurzom komerčnej banky v deň jej úhrady a zvyšok platený v hotovosti prepočítaný kurzom .. dátum nákupu Eur t.j. dnes . Je to správne ?

    Uvedený stroj sa vyváža do Bulharska a tam bude prevedená GO .

    Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ahoj Marianna , toho som si vedomá , len som sa o tom nezmienila . Ďík

    Dovoz - faktúra z nemecka - platca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.