Zavrieť

Porady

Mam narok na vratenie penazi?

Dobry den,
pred rokom som si dal navrhnut a vyrobit dosku plosneho spoja. K navrhu bola uzatvorena standardna zmluva o dielo, vyroba bola nasledne riesena cez email. Za navrh som zaplatil a bol mi dodany v termine. Za vyrobu som zatial uhradil len predfakturu.

Avsak uz je to 8 mesiacov a zhotovitel dosku stale nedokoncil. Pocas tejto doby mi zhotovitel dal niekolko terminov, ktore nedodrzal a na vacsinu emailov ani nereagoval, udajne kvoli zdravotnym komplikaciam. Pred 3 tyzdnami som mu dal posledny termin, do kedy moze byt doska hotova, kedze som s nou uz surne potreboval pracovat. Samozrejme na mail nereagoval a nedodrzal ani tento termin. Vsetky odoslane emaily boli sledovane, takze viem, ze ich otvoril.
Naviac ma kratko po odovzdani navrhu informoval, ze navrh bol chybny, preto sa musel este prvy termin dokoncenia posunut. Ale napriek opakovanym ziadostam mi opraveny navrh doteraz neposlal.
Ozval sa mi az tento tyzden, ked som mu napisal, ze ziadam vratenie penazi inak podam trestne oznamenie. Tvrdil, ze bol na lieceni, a ze dosku moze dokoncit do 2 tyzdnov.

Chcem sa preto opytat, ci mozem pozadovat vratenie penazi za navrh aj za vyrobu, respektive ci mam sancu peniaze ziskat spat, ak uz predmetnu dosku od zhotovitela nechcem, kedze som k nemu stratil doveru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    spinnaker Takze, ked som to dobre pochopil, mam narok na vratenie penazi uhradenych za vyrobu kvoli nedodrzaniu dodatocne danych terminov, aj ked k vyrobe nie je podpisana osobitna zmluva.
    Ako je to potom s navrhom? Mam narok na vratenie penazi aj v tomto pripade, kedze bez vyrobenej dosky mi ho netreba?

    Mam narok na vratenie penazi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.