Zavrieť

Porady

Kto máte plastové okná z firmy Ľ.Vrtík Hlohovec? Prosím ozvite sa mi, súrne!

Prosím tých, ktorí majú plastové okná z firmy Ľubomír Vrtík, Hlohovec, aby sa mi ozvali. Dôvod: nám montovali okná v zime 2002 na novostavbu, nakoľko tam ešte nebývame, nemôžem posúdiť, čo tie okná budú "robiť" napr. cez zimu, keď sa bude kúriť, keď sa tam bude variť, dýchať ... Tohto chrobáka mi vložil do hlavy jeden sused, ktorému tiež robila okná táto firma, a má s nimi /po nasťahovaní/ neskutočné problémy. V zime po oknách steká voda, parapety doslova hnijú , na stenách sa objavila pleseň. A toto isté robia okná aj ďalším 3 rodinám, ktoré majú okná taktiež z tejto firmy. Lenže majiteľ firmy sa len vyhovára, že dosť často sa nevetrá, že je zlá stavba, že nie je vonkajšia omietka .... ale neverím tomu, že by to robilo na 4 domoch. Možno by sa to stalo napr. v 1 možno v 2 rodinách, ale u toľkých? Takže chcela by som sa do toho "obuť", aby sa mi po skončení záručnej doby, ktorú máme v zmluve na 5 rokov, nestalo to isté.
Poprípade mi poraďte, kde by som si mohla dať urobiť nejakú technickú alebo neviem akú skúšku, či tie okná zodpovedajú normám! Budem vďačná za každú radu!
Naposledy upravil janaGT : 05.09.06 at 09:28
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Keď som doma rozprávala manželovi o tejto téme - kázal mi, aby som sa vás spýtala, či máte žalúzie. Lebo nám sa teda plastové okná rosia - a riadne - do výšky 3/4 okna. A to v "spacej" časti domu. Tu máme normálne radiátory.
V obývačke a v kuchyni máme podlahové kúrenie. V obývačke sa okná nerosia. Tam máme tiež krb a kúrime statočne - v zime každý deň.
Potom sa mi rosia ešte okná v kuchyni - pri varení, ale to je asi úplne normálne.
No a k tým žalúziam - je fakt, že okno asi nedýcha - máme ich zvnútra - takže sú úplne "nalepené" na okne. A k tomu ešte záclony - ale tie "musím" mať v zime odostreté (vyzerá to hrozne, ale čo už človek neurobí pre nerozvedenie sa).
Myslíte, že tie okná sa nám rosia kvôli tým žalúziam?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Zuzana2
Keď som doma rozprávala manželovi o tejto téme - kázal mi, aby som sa vás spýtala, či máte žalúzie. Lebo nám sa teda plastové okná rosia - a riadne - do výšky 3/4 okna. A to v "spacej" časti domu. Tu máme normálne radiátory.
V obývačke a v kuchyni máme podlahové kúrenie. V obývačke sa okná nerosia. Tam máme tiež krb a kúrime statočne - v zime každý deň.
Potom sa mi rosia ešte okná v kuchyni - pri varení, ale to je asi úplne normálne.
No a k tým žalúziam - je fakt, že okno asi nedýcha - máme ich zvnútra - takže sú úplne "nalepené" na okne. A k tomu ešte záclony - ale tie "musím" mať v zime odostreté (vyzerá to hrozne, ale čo už človek neurobí pre nerozvedenie sa).
Myslíte, že tie okná sa nám rosia kvôli tým žalúziam?
Toto sa mi ťažko posudzuje, ja mám aj žalúzie, opakujem, že ja som v byte, nie v dome. Ale myslím, že okná dýchajú vetraním miestnosti a nie zrušením žalúzií. Okná sa mi nikde nerosia, len v kuchyni pri varení, čo nepovažujem za závadu. Akonáhle ho otvorím, aspoň na vetrák, tak sa to odrosí. Myslím, že treba hlavne vetrať a vyhýbať sa extrémnym teplotným výkyvom (zase prekurovanie tiež nie je asi dobré, čo je asi aj dôvodom zarosenia okien v kuchyni - extrémne teplo a para).
Naposledy upravil Sany : 28.03.06 at 17:38
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zuzana2

Myslíte, že tie okná sa nám rosia kvôli tým žalúziam?[/QUOTE]
---------------------------------------------------------------

tak to Ti môžem stoprocentne zaručiť, to že okná sa rosia so žaluziami nemá nič spoločné, lebo aj ja mám vnútrajšie žaluzie a je to O.K.
ja skôr vidím to rosenie, fakt v tom čo sa tu už napísalo, teda vetranie, nerovnomerné kúrenie atd.

:p :p
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Moja skúsenosť. Dvadsať rokov bývame v paneláku. Prvých desať rokov som musela sušiť prádlo, plienky na radiátoroch, lebo v paneláku bol veľmi suchý vzduch a škodilo to deťom.

Vymenili sme okná za plastové. Parapety širšie, kvôli kvetom, hliníkové žalúzie nalepené na oknách. Obývačka, kuchyňa situované na juh - bez problémov,
spálňa, detská izba - sever - veľké problémy - voda steká až tak, že musím podkladať uteráky. Vetranie myslím si dostatočné kúrenie naplno, nakoľko je to vonkajší byt.
Názor výrobcov - odborníkov, nedostatočné vetranie, sušenie prádla v byte.

To fakt môžu okná zmeniť klímu v byte? Tie drevené boli deravé ?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ewap
To fakt môžu okná zmeniť klímu v byte? Tie drevené boli deravé ?
ano...tie drevene, komunisticke narychlo pozbuchane panelaky aby sa plnili predcasne petrocnice, tie moc netesnili, hlavne po rokoch starnutia materialu. nahradili ich dokonale tesniace plastove okna a ejha ake problemy....nove plastove a drahe (nie tie stare co sa teraz lacnopredavaju ako top kvalita) to uz maju lepsie vyriesene...
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Pracujem vo firme, ktorá sa zaoberá klimatizáciou prostredia. Niekoľko teoretických základov rosenia a vhlnutia v bytoch po výmene okien. Vzduch obsahuje vodnú paru, ktorá sa doňho dostáva vydýchaním, odprarovaním kvetov, prádla a pod. Vzduch môže prijať určité množstvo vodnej pary, vyjadruje sa to v percentách. Čím je vzduch teplejší, tým viacej vodnej pary prijíma. Akonáhle klesne teplota vzduchu pod rosný bod, začína sa vodná para zrážať na zrážky. To znamená, že telesá, s ktorými takýto vzduch, ktorý je nasýtený vodnými parami príde do styku, stanú sa miestom, kde sa táto vodná para zráža. Sú to spravidla chladnejšie časti bytu, severná strana, chladnejšie okno, kúty a pod. Ak sa vzduch v byte ochladzuje, čo sa stane napríklad po vypnutí kúrenia, tak sa vodná para zráža na týchto chladnejších miestach a stena, okno alebo i vo vnútri steny dochádza k vlhnutiu.
Riešenie problému vlhnutia v byte.: Vetranie bytu, časté ale krátke, použitie odvlhčovačov - to sú látky, ktoré dokážu odstraňovať - vysušovať vzduch, odstránenie zdrojov vlhkosti v byte - veľké množstvo kvetov, akvária, varenie bez vetrania, sušenie prádla v byte a pod.
Podrobne sa o vetraní a tvorbe plesní zaoberáme na našej www stránke. Dajte si heslo apiagra.
Záverom.: Príčinou vlhnutia v byte nie sú plastové okná, tie iba zmenili vlhkostné pomery v byte. Staré okná, ktoré ste mali, mali škáry, ktoré slúžili ako vetracie otvory a nové ich nemajú a vynikajúco tesnia. Príčinou vlhnutia je vlhký vzduch, v ktorom je vysoký obsah vodnej pary, ktorá sa zráža na chladnejších predmetoch.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

anto
Záverom.: Príčinou vlhnutia v byte nie sú plastové okná, tie iba zmenili vlhkostné pomery v byte. Staré okná, ktoré ste mali, mali škáry, ktoré slúžili ako vetracie otvory a nové ich nemajú a vynikajúco tesnia. Príčinou vlhnutia je vlhký vzduch, v ktorom je vysoký obsah vodnej pary, ktorá sa zráža na chladnejších predmetoch.
takze sa to da povedat aj tak, ze pricinou vlhnutia v byte su plastove okna, pretoze zmenili vlhkostne pomery v byte.
problem je, ze sa u nas predavaju za "dobru" cenu prave tie dokonale tesne plastove okna, ktore uz nikto nechce....
0 0
finessa finessa

finessa je offline (nepripojený) finessa

...pracujem vo firme,ktora vyraba plastove okna. Napisem vam jednu perlicku, ktora sa mi dostala na stol tesne pred certifikaciou SMK /ISO 9001:2000/ a dost ma pobavila.
Po roku a pol /po montazi/ podala ista pani reklamaciu na stratu farby okien a dozadovala sa vratenia penazi. Biely plast uz vraj nie je biely a velmi sa rozculovala. Podotykam, pani bola v strednom veku a este v nedavnej dobe patrila medzi smotanku. Okna boli namontovane v najrusnejsej casti v BA.
Zaver? Pani si nikdy, naozaj nikdy okna neumyla nielen z vonkajsej, ale ani z vnutornej strany. Okenne skla a ramy boli zanesene uz nie prachom, ale neskutocnou spinou /2x sa v byte malovalo, prerabalo a kurilo klasickymi kachlami/ .
Co dodat? Mala pravdu, okenne ramy naozaj neboli biele a pod tolkym nanosom spiny ani byt nemohli.....
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

duficek
ano...tie drevene, komunisticke narychlo pozbuchane panelaky aby sa plnili predcasne petrocnice, tie moc netesnili, hlavne po rokoch starnutia materialu. nahradili ich dokonale tesniace plastove okna a ejha ake problemy....nove plastove a drahe (nie tie stare co sa teraz lacnopredavaju ako top kvalita) to uz maju lepsie vyriesene...
Pridám aj ja svoju skúsenosť. Ja mám vymenenú polovicu okien na byte- spálňa, detská, kúpeľňa. Keď je sychravé počasie vetrisko cez obývačku a kuchyňu je prievan (to na margo tých drevených komunistických okien), v zadných izbách pohoda a teplúčko. Tiež mám široké parapety, vnútrookenné žalúzie. Nemám žiaden problém so zrážaním vody a pliesňami. Samozrejme, ak niekto v kúpeľni napustí plnú vaňu horúcej vody, okno sa zarosí, ale následne na to sa vyvetrá. Teraz idem vymeniť posledné 2 okná. Vsadila som na rovnakú firmu, ako pri výmene predošlých.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

My máme na dome drevené eurookná a tiež sa nám v prípade vyšších mrazov rosia cca do vysky 15 cm, ale iba v niektorych miestnostiach - tam kde je väčšia vnútorná vlhkosť. Pomôže vetranie prievanom. Netreba hodinu, stačí 5-10 minút. Pri vetraní prievanom sa ten vlhký vzduch odvetrá a vzduch v byte sa potom rýchlejšie rohreje. Čítala som o tomto zaujímavý článok v niektorom staršom časopise Bývanie. Za tri zimy čo ich máme (a aj zateplený dom polystyrénom) nám nič nesplesnelo, ani sa nezráža voda na stenách.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Článok o bytovej pohode a vetraní je na www.apiagra.sk v časti FAQ.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Všetko zaujímavé , aj o rosení orien, na na stránke osvedčeného slovenského výrobcu plastových okien na stránke www.noves.sk, Pozrite si rubriku "firemné noviny" č.3/2005. Celkom posledná strana, ale odporúčam si prelistovať od začiatku
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

janaGT
Prosím tých, ktorí majú plastové okná z firmy Ľubomír Vrtík, Bernolákova 5, Hlohovec, aby sa mi ozvali. Dôvod: nám montovali okná v zime 2002 na novostavbu, nakoľko tam ešte nebývame, nemôžem posúdiť, čo tie okná budú "robiť" napr. cez zimu, keď sa bude kúriť, keď sa tam bude variť, dýchať ... Tohto chrobáka mi vložil do hlavy jeden sused, ktorému tiež robila okná táto firma, a má s nimi /po nasťahovaní/ neskutočné problémy. V zime po oknách steká voda, parapety doslova hnijú , na stenách sa objavila pleseň. A toto isté robia okná aj ďalším 3 rodinám, ktoré majú okná taktiež z tejto firmy. Lenže majiteľ firmy sa len vyhovára, že dosť často sa nevetrá, že je zlá stavba, že nie je vonkajšia omietka .... ale neverím tomu, že by to robilo na 4 domoch. Možno by sa to stalo napr. v 1 možno v 2 rodinách, ale u toľkých? Takže chcela by som sa do toho "obuť", aby sa mi po skončení záručnej doby, ktorú máme v zmluve na 5 rokov, nestalo to isté.
Poprípade mi poraďte, kde by som si mohla dať urobiť nejakú technickú alebo neviem akú skúšku, či tie okná zodpovedajú normám! Budem vďačná za každú radu!

Ja mam plastové okná tejto "značky", ale bývam iba mesiac (kúpila som byt aj s oknami), takže sa ozvem v zime ) zatial su OK
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

sonka1
Ja mam plastové okná tejto "značky", ale bývam iba mesiac (kúpila som byt aj s oknami), takže sa ozvem v zime ) zatial su OK
OK, uvidíme po zime. Potom napíš!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

---------------------------------------------------------------

tak to Ti môžem stoprocentne zaručiť, to že okná sa rosia so žaluziami nemá nič spoločné, lebo aj ja mám vnútrajšie žaluzie a je to O.K.
ja skôr vidím to rosenie, fakt v tom čo sa tu už napísalo, teda vetranie, nerovnomerné kúrenie atd.

:p :p[/quote]
Tak to by som tak smelo netvrdila, pretože žalúzie bránia prirodzenému prúdeniu vzduchu okolo okien.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Sme výrobcovia drevených eurookien a hlavný problém rosenia okien v zimnom období je ozaj vlhkosť v obydliach. Najväčší problém nastáva u zaizolovaných domov z vonka spolu v kombinácii s eurooknami kde hermeticky uzavriete vlhkosť. Odporúčam vetrať, vetrať, vetrať.
Suchý vzduch ktorý v zime pri -20 vpustíte dnu oveľa rýchlejšie vykúrite ako vlhký ktorý je dnu. Tak že nakoniec aj tak ušporíte!!!!
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

neviem , mna v prvej chvili napadlo ze je to antireklama na uvedenu firmu... kompletne cele meno (nazov ) s adresou aj s cislom domu..... myslim staci nazov firmy a mesto , vsak klto chce zisti si cez register kto to presne je.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Za seba môžem povedať že je to dosť kruté pre spomínanú firmu.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

A ja môžem povedať, že v Hlohovci sú Vrtíkovci známi ako seriózna firma.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ninna
Za seba môžem povedať že je to dosť kruté pre spomínanú firmu.
Máš pravdu. Ale tá firma to rozdýcha svojou prácou. Veď aj moje okná bývajú zarosené. Aj v aute, a tie nemontovali oni. Takže vetrať, vetrať, vetrať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať