Zavrieť

Porady

Ako si skontrolovať účtovníctvo obce

Som začínajúci účtovník na obci a potreboval by som poradiť ohľadom kontroly správnosti účtovania. Akým postupom by som si mal prekontrolovať či mi sedí zaúčtovné na rozpočtových účtoch a zaúčtované na účtoch 221 a 211?

Chcel som sa ešte spýtať na jednu kontrolu, ktorú si robila moja predchodkyňa:
začiatočný stav + príjmy - výdavky - peniaze poslané škole = konečný stav
221 * - 221 sociálny fond + 211* - 699 (škola) = konečný stav a keď tieto dva konečné stavy odpočítala mala vyjsť nula.

Ja som si túto kontrolu skúšal robiť, ale vychádzajú mi tam rozdiely a pritom bankové účty, pokladnica, mzdy mi sedia s realitou. Na rozpočtových účtoch mám všetko a neviem si vysvetliť vzniknutý rozdiel.

Poteší ma akýkoľvek tip a rada
Naposledy upravil juraj876 : 11.10.13 at 07:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...Ty si rozdvojená osobnosť alebo si z nás srandu robíš?

    Toto si písal(a) v téme http://www.porada.sk/t225028-robite-...i-mesiaca.html

    hanulka23 (02.10.13 14:09) ďakujem za odpoveď, tieto účty si kontrolujem pravidelne. A ty pracuješ ako účtovník/čka v obci? Chcela som sa ešte spýtať na jednu kontrolu, ktorú si robila moja predchodkyňa:
    začiatočný stav + príjmy - výdavky - peniaze poslané škole = konečný stav
    221 * - 221 sociálny fond + 211* - 699 (škola) = konečný stav a keď tieto dva konečné stavy odpočítala mala vyjsť nula.

    Ja som si túto kontrolu skúšala robiť, ale vychádzajú mi tam rozdiely a pritom bankové účty, pokladnica, mzdy mi sedia s realitou. Na rozpočtových účtoch mám všetko a neviem si vysvetliť vzniknutý rozdiel.

    Ak by mi niekto vedel poradiť, bola by som veľmi vďačná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    juraj876 Nie to pisala moja draha, ale zatial sa nikto neozval a uz som to aj ja pozeral a rad by som nasiel neikoho kto by nam poradil
    tictac7 Tvojej drahej nikto neodpovedal asi z dvoch dôvodov:
    1. otázka sa nezadáva ako koment
    2. tým, že je to koment, tak keď tu v momente, keď to písala, alebo tak do polhodiny, kým sa to nestratí z prvej strany nebol nikto, kto vie odpovedať, nikdy tú otázku už nenájde.....
    Odporúčanie:
    nechaj teda túto otázku ako hlavnú, manželka nech sa prihlási a klikne na nej na srdiečko, tak sa otázka zviditeľní a občas sem nakukni a otázku "edituj" stačí, ke*ď nakoniec napr. bodku napíšeš, vymažeš, uložíš - otázka sa opäť hore dostane....
    - mimochodom, čo znamená hviezdička a pomlčka v tom "vzorci"?
    juraj876 súhrn za vsetky bankové účty dokopy je tá *
      zbaliť

    Ako si skontrolovať účtovníctvo obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.