Zavrieť

Porady

Daňové licencie

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak nám štát pravidelne zjednodušuje podnikanie a vytvára priaznivé podnikateľské prostredie

http://ekonomika.sme.sk/c/6965910/da...tratovych.html

tentokrát cez minimálnu daň aj pre stratové firmy, respektíve cez daňové licencie
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Tweety
Luboko6394, a nevieš, že zisk sa nedá vyplácať mesačne?
prečo sa nedá zisk vyplácať mesačne?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
lubko6394
Tweety
Luboko6394, a nevieš, že zisk sa nedá vyplácať mesačne?
Nevedel, tak si to vyplatím jednorázovo. Prečo by VZ nemohlo odsúhlasiť mesačne ?
Jasné že môže.
Po skončení zdaňovacieho obdobia a vyčíslení hospodárskeho výsledku sa môžeš Alebo VZ) rozhodnúť, že si ten zisk budeš vyplácač mesačne vo výške 1/12 ročného zisku, Samozrejme SRO bude odvádzať aj odvody do zdravotnej poisťovne. Ak ten zisk presiahne 5000 € za rok tak to nemôže byť vyplácané v hotovosti.
2 0
agatika agatika

agatika je offline (nepripojený) agatika

Pochváliť
Aj FO zapísaná v OR platca DPH bude musieť platiť tú licenciu?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
Už to tu niekde bolo písané: NIE !!! len právnické osoby, fyzické osoby licenciu neplatia
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
srska
promont maja
... logicky s.r.o. = teda firma, ak bude platiť, že to bude možné odpočítať od kladnej daňovej povinnosti ...
+ fo zapísané v or
... strana 6: http://www.porada.sk/t225716-p6-danove-licencie.html
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
daňové licencie na český spôsob
0 1
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
Prosim neviete ako je to v pripade ze by bola sro platitlom DPH napr.do 30.6.2014 a nasledne nie, tyka sa jej licencia 480 alebo 960 ? dakujem (poda sa ziadost o zrusenie DPH, sro nema zakonom stanoveny obrat)
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pochváliť
asi som to uz nasla

k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty s ročným obratom neprevyšujúcim 500 000 € danova licencia je vo vyske 480 €
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Pochváliť
V nedeľu na stv povedal pán minister, že ked kuchárka v školskej jedálni môže odviesť na daniach 5OO eur ročne, ak dôchodca môže na dphačke zaplatiť ročne 600 eur, tak aj sročka môže zaplatiť licenciu.
Nechápem, prečo mu moderátor nepoložil otázku, či vie, že koľko platí sročka,mesačne ak zamestnáva jedného alebo aj niekoľko desiatok zamestnancov. Je o nich postarané, dostanú prácu, zaplatené odvody. Kto sa o nich postaral štát? alebo ten špekulant podnikateľ, ktorý si založil sročku?
Licenciu by nemali platiť sročky, ktoré zamestnávajú zamestnacov, platia mzdy, odvody a dane.,
5 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Pochváliť
Prezident podpísal novelu zákona o dani z príjmov, na základe ktorej sa zníži sadzba korporátnej dane z 23 % na 22 %.
BRATISLAVA. Sadzba dane z príjmov právnických osôb sa s účinnosťou od 1. januára budúceho roku zníži z doterajších 23 % na 22 %.
Rovnako sa od nového roku zavedie aj inštitút daňových licencií. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorú v utorok podpísal prezident SR Ivan Gašparovič.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7042864/pr...#ixzz2nlQqNBXf

http://www.podnikam.webnoviny.sk/dan...h-rokoch/33837
0 0
pilull pilull

pilull je offline (nepripojený) pilull

Pochváliť
Ak som pozastavil cinnosť sro. na živnostenskom budem povinný platiť daňovú licenciu ? Sro je nečinná, na jej zrušenie nemám peniaze, a uz nie vôbec na danove licencie. :-(



Vie mi niekto poradiť ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
pilull
Ak som pozastavil cinnosť sro. na živnostenskom budem povinný platiť daňovú licenciu ? Sro je nečinná, na jej zrušenie nemám peniaze, a uz nie vôbec na danove licencie. :-(



Vie mi niekto poradiť ?
A ako sa ti podarilo pozastaviť činnosť SRO?
0 0
pilull pilull

pilull je offline (nepripojený) pilull

Pochváliť
marjankaj


Podla živnostenského zakona upravuje to § 58 ods. 2 písm. c/ živnostenského zákona ( pod pojmom podnikateľ sa rozumie FO alebo PO ). . Stym ze na ZR bude cinnost pozastavena, Teraz v týchto dnoch absolvovat DU (dalej kravin) len tam moze byt krava ktora sa na mna bude pozerat ako tela na nove vrata. Tak chcem vediet co jej povedat
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
pilull
marjankaj


Podla živnostenského zakona upravuje to § 58 ods. 2 písm. c/ živnostenského zákona ( pod pojmom podnikateľ sa rozumie FO alebo PO ). . Stym ze na ZR bude cinnost pozastavena, Teraz v týchto dnoch absolvovat DU (dalej kravin) len tam moze byt krava ktora sa na mna bude pozerat ako tela na nove vrata. Tak chcem vediet co jej povedat

no skus pozriet aj do aktualneho znenia zakona aby si nakoniec ty nevyzeral ako taky vol

...v § 58 ods. 2 pism. c), na ktore sa chces odvolat, bolo zo zakona vypustene 1.6.2010
1 0
kikimi kikimi

kikimi je offline (nepripojený) kikimi

Kristina M.
Pochváliť
AdamC
Je jasne, ze technicka stranka je nedotiahnuta lebo nie je system dobre nastaveny, aby sme tu mali poriadok v pravnych formach a jasne vymedzenie a aj jasny vyber kedy a naco si zalozim s.r.o. a kedy a naco budem zivnostnik, u nas sa to zlialo dokopy, a teraz sa menia podmienky, najskor zivnostnikom a teraz s.r.o.

Co sa tyka licencii, ja to vidim tak, moj osobny nazor = 1000 EUR deleno 0,23 je 4.347 EUR zaklad dane. Dajme model ze naklady predstavuju 65% vynosov a teda zisk je 35%, a teda z toho mame vynosy 12.420 EUR. Deleno 12 mesiacov, je to 1.035 EUR mesacne.

Takze, objektivne si mozme povedat, naco ma niekto s.r.o. ked aby mal dan = licenciu 1000 EUR, jeho mesacny vykon je 1.035 EUR. A dalsia otazka je, z coho zije, ked cisty zisk je 3.347/12 = 279 EUR. A to nehovorim ze by si mal platit minimalne zdravotne poistenie 50 EUR a dajme tomu ze kasle na dochodok a neplati si socialku, tak zije z 279 - 50 = 229 EUR mesacne. Jedine ze v tych 65% ma aj svoju vlastnu mzdu a odvody potom OK, ale to nie je podnikanie, to je zivorenie a je to substitucia zivnosti ktoru nam znechutili.

Je to len taky myslienkovy model, neobhajujem licencie. Ja ako uctovnik nemam skoro ziadne naklady, cinnost je dusevna, nemam prenajate priestory, ani auto za 100.000. Takze softver, par sanonov, a papier toner....ja mam dan vyssiu ako 1000 EUR. Zial, zrusenim 40% pausalnych vydavkov pre szco a stale rastucimi odvodmi ma tiez dohnali k s.r.o.

Urcite by pre necinne firmy mala byt nejaka forma, ale potom aj prisne kontrolovana ze sa to nezneuziva, a ti co nieco aj robia, hold, ak maju s.r.o., tak ta tisicka - stale mozme byt radi ze to bude zapocitatalne s danou, ze to nie je skutocna licencia...


Nehnevaj sa, ale kde to žiješ? Kto podnika s takou maržou, aby po odpočitani nákladov vyprodukoval 35% zisk? Väčšina sro má zamestnancov, ktorým vypláca mzdy, platí za nich nemalé odvody, spĺňa si všetky povinnosti voči štátu, voči dodávateľom......nehovoriac o tom, že do nakladov ide aj nájomné, kancelárske prostriedky, technická vybavenosť ..... a aby mi ostal este potom zisk vo výške 35 % ??? No nehrozi ani nahodou ..., to by moja marža musela dosahovať astronomické čísla, ktoré v službách ani nahodou nedosiahnem!!!

Štát hovorí, že firma (kvartálny plátca DPH), ktorá nevyprodukuje zisk minimálne 4 174 EUR nemá čo medzi podnikajúcimi firmami hľadať a rovno môže ísť do múky a ľudia, ktorí mali doposiaľ prácu sa môžu zaradiť do davu nezamestnaných na úradoch .....
Čo na tom, že firma si plni všetky povinnosti voči štátu? že zamestnáva ľudí? že nikomu nič nedlhuje - ani štátu, ani dodávateľom, ani poisťovňam, ani SVOZu za nezmyselné autorske práva za hudbu, ani mestu za produkovanie odpadkov, ani úradu na ochranu osobných údajov, ani požiarnej kontrole, ani ..........? A ak chceme dodržiavať všetky zákony, novely, musíme vynakladať ďalšie prostriedky (napr. nebudem zachádzať do minulosti - stačí spomenuť bezpečnostné projekty, smernice .... maličkosť za ich vypracovanie: 300 eur) .
Proste štát si vymyslel, že ak po úhrade všetkých týchto poplatkov, firma nevytvorí ešte zisk min. 4 174 EUR, zaplatí POKUTU ! ! ! Toto fakt hraničí so zdravým rozumom ....
3 0
pilull pilull

pilull je offline (nepripojený) pilull

Pochváliť
avalik
pilull
marjankaj


Podla živnostenského zakona upravuje to § 58 ods. 2 písm. c/ živnostenského zákona ( pod pojmom podnikateľ sa rozumie FO alebo PO ). . Stym ze na ZR bude cinnost pozastavena, Teraz v týchto dnoch absolvovat DU (dalej kravin) len tam moze byt krava ktora sa na mna bude pozerat ako tela na nove vrata. Tak chcem vediet co jej povedat

no skus pozriet aj do aktualneho znenia zakona aby si nakoniec ty nevyzeral ako taky vol

...v § 58 ods. 2 pism. c), na ktore sa chces odvolat, bolo zo zakona vypustene 1.6.2010
no ale na zivnostenskom urade mi to pozastavili. Uz aj na www.zrsr.sk to mam uvedene/zapisane. Takze co sa tyka zivnosti sro. je to pozastavene.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
pilull

no ale na zivnostenskom urade mi to pozastavili. Uz aj na www.zrsr.sk to mam uvedene/zapisane. Takze co sa tyka zivnosti sro. je to pozastavene.
Daňovú licenciu je povinný platiť daňovník, ktorým je právnická osoba. Čiže, kým právnická osoba existuje - t. j. je zapísana v Obchodnom registri, je povinná podávať daňové priznanie a platiť daň, alebo daňovú licenciu. To že má právnická osoba pozastavenú živnosť, neznamená, že už nie je daňovníkom.
2 0
kikimi kikimi

kikimi je offline (nepripojený) kikimi

Kristina M.
Pochváliť
Cabela Katmai
Stale nerozumiem. V zakone sa pise ze prve uctovne obdobie zacina DNOM VZNIKU UCTOVNEJ JEDNOTKY, cize nie od 1.1., ale od kedy mi zapisu sro do regidstra. Cize ak to bude napr. 12.12., tak zacina 1212.2014. Ak zaroven do 11.1.2014 (v sulade so zakonom do 30 dni od vzniku uctovnej jednotky) oznamim danovemu uradu ze budem uctovat na hospodarky rok tak mam prve zdanovacie obdobie 12.12.2013-11.12.2014.

Tu su citacie zo zakona o uctovnictve:
(4) Účtovným obdobím môže byť aj hospodársky rok. Hospodárskym rokom je obdobie nepretržite po sebe idúcich 12 kalendárnych mesiacov, ktoré nie je zhodné s kalendárnym rokom.

(5) K zmene účtovného obdobia môže dôjsť len k prvému dňu kalendárneho mesiaca. Pri zmene účtovného obdobia je obdobie od skončenia predchádzajúceho účtovného obdobia do začatia iného účtovného obdobia účtovným obdobím, ktoré je kratšie ako 12 kalendárnych mesiacov. To primerane platí aj pri vzniku alebo zániku účtovnej jednotky, pričom pri vzniku účtovnej jednotky začína prvé účtovné obdobie dňom vzniku účtovnej jednotky a pri zániku účtovnej jednotky končí posledné účtovné obdobie dňom zániku účtovnej jednotky.

(6) Účtovné obdobie, ktoré je hospodárskym rokom, uplatní účtovná jednotka písomným oznámením miestne príslušnému daňovému úradu

a) do 30 dní odo dňa vzniku účtovnej jednotky alebo
b) najmenej 15 dní pred zmenou účtovného obdobia účtovnej jednotky.


Vsetci tu riesia pripad uvedeny v b). Ale ja nic nemenim, mne vznika uctovna jednotka.

Tiez riesim tento pripad, vznikla firma 21.12.2013. Mam uz zistene na danovom, ze do 30 dni od zapisu mam podat OZNAMENIE O ZDANOVACOM OBDOBI - HOSPODARSKY ROK: 21.12. do 30.11. (a nasledujuci rok bude od 1.12.-30.11.) a v takom pripade budem 1. rok oslobodena od danovej licencie. Dnes mi to potvrdili na DU.
1 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 23, Posledný príspevok: 21.07.04
  2. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 29.06.04
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 13.06.04
  4. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 25.05.04
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.05.04