Zavrieť

Porady

MRP-mzdy a dochodca,export pre SP

Mám problém. Preprala som firmu s 2 dôchodkiňami. Majú stály pracovný pomer, t.j. neplatia IP a PvN. V programe mi to pri výpočte mzdy perfektne funguje. ALE pri exporte do SP (43 zamestnancov) mi stále vyhadzuje pri týchto dvoch zamestnancoch chybu. Keď som sa pozrela do súboru nie je tam označenie že neplatia poistenie v nezamestnanosti a tak szstém SP stále nechce prijať výkaz. Keď si výkaz vytlačím z programu je tam označenie že neplatia PvN a ja si teraz neviem poradiť. Je to súrne lebo dnes je výplatný termín. POMÓC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Mila brendikova to zavisi od toho aky program mas v PC , lebo to funguje spravne pokial viem len v XP - neviem ci to pisem spravne, ak fungujes pod starsou verziou Windowsu tak problem bude tu. odporucam v takom pripade stiahnut si oba subory XML aj CONF na disketu a ist do Socialnej poistovne kde ti to vedia opravit. Ak mas XP, tak si stiahni oba subory na disketu, nastav sa na XML subor kliknes pravym tlacitkom mysi a zobrazi sa ti panel nastrojov, myslim ze druhy v poradi su UPRAVY a ked kliknes na ne tak sa ti zobrazi ten subor XML v riadkovom zobrazeni, mozes tam vlastne doslova prepisat co potrebujes. Neviem ci z toho vyjdes, asi to pisem komplikovane. Inak ak vojdes na stranku socpoist.sk a najdes si tam Najcastejsie kladene otazky, je tam popisanych vela prave podobnych problemov.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Tak som na to prišla. Na www.mrp.sk bolo uverejnené toto:

    Otázka::p
    Pri odosielaní výkazu do Sociálnej poisťovne cez internet, výkaz nie je akceptovaný. Dôvodom je nasledovná chyba: Chyba: PvN-zamestnávateľ: Chybná hodnota (1% z vym. základu na PvN) Chyba: PvN-zamestnanec: Chybná hodnota (1% z vym. základu na PvN) :p

    Odpoveď::p
    Zamestnanec, ktorého sa problém týka, je pravdepodobne dôchodca, ktorý neplatí poistenie na PvN. V takom prípade v oprave pracovného pomeru zamestnanca v záložke Mzdové údaje, Ostatné, nastavte kód výnimky vymeriavacieho základu na hodnotu L. Sociálna poisťovňa definovala zoznam výnimiek vymeriavacieho základu pre poistné aby bolo možné bližšie špecifikovať dôvod neplatenia niektorého z poistných príp. dôvod zníženia vymeriavacieho základu pre poistné u učitých typov zamestnancov (starobný dôchodca, invalidný dôchodca, osoba v štátnozamestnaneckom pomere atď.) Úplný zoznam kódov výnimiek nájdete na internetovej stránke https://podatelna.socpoist.sk.

    A funguje to. SP mi výkaz akceptovala.

    MRP-mzdy a dochodca,export pre SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.