Zavrieť

Porady

Ako sa branit proti neopravnenej fakture?

Mal som problem s umyvackou riadu. S opravarom som sa iba ustne dohodol, ze oprava bude stat 50 EUR. Po rozobrati ale zistil, ze oprava bude narocnejsia, ze potrebuje este inu suciastku a opravit ju dojde nabuduce a ze to bude stat dalsich 80 EUR. Avsak ani na druhy krat sa mu ju opravit nepodarilo. Dohodli sme sa ze pride na dalsi den, ale nedosiel. Nevedel som sa mu potom dovolat, tak som zavolal ineho opravara, ktory umyvacku opravil, aj som ho hned vyplatil. Po dvoch mesiacoch mi povodny opravar zaslal fakturu na 130 EUR, s tym, ze ked ju neuhradim, tak sa budu uctovat penale za kazdy omeskany den. Pricom som s nim nikdy neuzavrel ziadnu zmluvu, ani som mu nic nepodpisoval. Ako sa mam voci tomu branit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dohodni sa s nim, ze zaplatis iba cenu suciastok,nakolko umyvacku neopravil.

    Vyhrazat sa moze kolko chce,poslal by som ho do certa! on zakazku nedokoncil, sposobil ti dalsie problemy,zachoval sa neprofesionalne a neseriozne
    Naposledy upravil arizona : 11.10.13 at 19:40
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MP2222 Tak som to aj spravil. Skor som mal na mysli, ako moze on dalej postupovat a ake su potom moje moznosti sa pravne branit.
    arizona a co mas napisane a vyuctovane v tej fakture?
    julysak logicky, že myčka bola po oprave funkčná
    zaplatí a tým opravár získa potvrdenie
    AmmiS A máte od druhého opravára, ktorý ju opravil nejaký doklad - faktúru, alebo bloček? Ako dôkaz pre istotu, že ju opravil niekto iný.
      zbaliť
    dôchodca dedo paragraf
    Nno,ak je taký šikovný opravár,tak by mal vedieť,že sa platí za takú prevedenú prácu,ktorá si nevyžaduje ďalšiu opravu.Nech dokáže,že ste prevzali opravenú a funkčnú umývačku,a potom sa Vám môže vyhrážať nejakými tzv.penálmi.Vy nie Ste povinný platiť za to,že u Vás trávil čas tým,že nič neopravil!Svoj nárok by vedel dokázať len preukázaním záväznej objednávky a dodacím dokladom,na ktorom figuruje Váš podpis ako potvrdenie o prevzatí a preskúšaní opravenej veci.Hotovo.Dôkazné bremeno je jeho povinnosť!

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Vaša obrana zákon 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa v súvislosti s Občianskym zákonníkom a jeho príslušných ustanovení, ak by vás dal na súd riešte to s osobou na to povolanou :-)

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zmluva o oprave práčky bola uzatvorená ústne, ale je platná. Faktúru mal zaslať do 14 dní, ale to, že ju zaslal neskôr, neznamená, že ju netreba zaplatiť. Posudzovať treba to, čo je na nej účtované - koľko sú súčiastky a koľko cena práce, a hlavne to, či bola umývačka pokazená tak, že boli treba 3 opravy, alebo tá posledná oprava "opravila" dve predošlé. Text o penalizácii je štandardnou súčastou textu faktúr, a ak je faktúra oprávnená, mohol by si nárokovať penále aj bez tohto textu. Ak boli potrebné 3 opravy, faktúru treba zaplatiť. Ak druhý opravár súčiastky nepoužil, treba ich vrátiť prvému. Ak ich použil, treba ich zaplatiť. Ak faktúru vôbec nechceš platiť, alebo chceš uhradiť len čiastočne, vráť ju doporučene opravárovi spolu s listom, v ktorom mu napíšeš svoje dôvody a požiadaš o opravu faktúry na primeranú sumu, resp. o jej storno.

    Ako sa branit proti neopravnenej fakture?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.