Zavrieť

Porady

Je lepšia plávajúca podlaha na podlahové kúrenie s V - hranou alebo klasická?

Dobrý deň,

prehľadal som web aj poradu, ale nenašiel som odpoveď na otázku, či je na podlahové kúrenie vhodnejšia laminátová plávajúca podlaha s klasickou hranou alebo so zrazenou V-hranou.
Už sme si vybrali aj konkrétnu podlahu s hranou 4V (Classen Adventure 4V Portland, AC4/32-8mm), ale máme pochybnosti ako to bude s údržbou, čiže ako dobre/zle sa pretiera takáto podlaha a ako je to s tesnosťou proti vode.
Mám pocit, že klasický spoj je odolnejší proti vode ako V spoj, lebo veď voda predsa ľahko stečie do V drážky a určite sa aj horšie z nej vytrie. V-hrany sú síce impregnované, ale iba v hornej časti a nechce sa mi veriť, že sa voda nedostane aj nižšie a potom sa podlaha vyduje.

Hranu 4V chceme dať z dôvodu, že podlaha na podlahovom kúrení dosť dilatuje a časom sa spoje vraj zvyknú "rozísť". Takto by sme mali podlahu s prirodzene vyzerajúcimi priznanými spojmi hneď od začiatku.

Takže aby som to trochu zhrnul:

Otázky:
1. Ako je to s umývaním-pretieraním podlahy s V-hranami ?
2. Ako je to s tesnosťou V-hrany proti rozliatej vode ?
3. Akú hranu by ste odporúčali - klasickú alebo Véčkovú ?

Najviac by som ocenil názory založené na osobnej skúsenosti, lebo teoreticky som to tu popísal dosť už ja. Ale teória je teória a prax je prax.

Vopred Vám ďakujem za skoré rady a názory, lebo nás dosť súri nákup podlahy.
_vyr_791Classen-32251-dub-portland.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    mam podlahu s V drazkou od Kaindl na podlahovom kureni. Ta podlaha ma svoje vyhody aj nevyhody. Kedze mam male decka, tak sa stane, ze je tam vecne nieco rozliate, ale to hned utrierame. S tym problem nieje. Problem je s tym ze sa to zle zameta. Potom deti s oblubou zajdu do drazky ceruzkou.. to by tiez nebol problem, da sa to umyt. Drazkova podlaha vyzera super. Nieje vidiet vyskove rozdiely ak sa nieco stane s podlahou-navlhne alebo tak. Proste tie spoje su tam viditelne a nesnazi sa to hrat na rovnu plochu ako podlaha bez drazok. Ta moja podlaha vrzga. a tiez sa nikde trochu rozchadza. ale nieje to tak rusive ako by tam drazky neboli. Chcem tam kvapnut lepidlo a dorazit k sebe, ale som lenivy. Teraz by som tu podlahu urcite lepil. Tie spary a vrganie je hlavne mieste kde su tazke predmety na podlahe (kuchynska linka), alebo v dlhej chodbe. ktora je prepojena s obyvackou.. to som mal asi dilatovat. Cize podlaha je to pekna, vela ludi sa pyta ci je to naozaj drevo, ale ta starostlivost je trochu horsia. Ten kaindl one co mam ma take debilne zamky, a kvalitou ma to tiez moc nepresvedcilo. Ale je to ako drevo, pokial by som to lepil a dilatoval chodbu od obyvacky, tak myslim, ze by som bol velmi spokojny.
    mikpet No lepiť podlahu sa nechystám. Stále mám ale problém, akú podložku dať pod podlahu, aby aj dokázala vyrovnať drobné nerovnosti, aj utlmila kročajový hluk a zase nemala vysoký tepelný odpor? Máte s tým skúsenosti?
    alltracboy ja mam podlozku kaindl 3v1 hruba asi 2mm s hlinikovou foliou. Podlahu som mal ale pekne rovnu. Mal som to za dobru cenu inak by som taky luxus nedaval..dobre sa s tym robilo.. Do podlahy pustam max 35 stupnov a zatial vykurilo. Vacsinou sa tam toci 25 stupnova voda.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Vhrana pekne vyznie. Keďže lamino sa umýva vlhkou handrou, tak voda sa tam nedostane. Ak sa vyleje, je potrebne vytrieť každú lamino podlahu, aj Vhranu, aby sa tam voda nedržala. Ja som sa skôr obával zadržiavania prachu, ale Vhrana je pomerne malá.
    Zámky na klasickej ani na Vhrane sa nemajú prečo rozchádzať, ak sú kvalitne urobené, pretože sa nahrieva a dilatuje celá podlaha. Pri výbere klasiky je vhodné si pozrieť aspoň trochu poskladanej podlahy na svetle, či veľmi nekričia pozdĺžne spoje.
    mikpet Včera nám prišiel jeden balík podlahy(asi 2 m2), tak sme si ju pekne rozložili v obývačke a vyzerá celkom pekne, tie V drážky naozaj nie sú veľmi hlboké. Kvalita spojov sa ukáže bohužial až časom. Čo sa týka dilatácie, tak aká dlhá môže byť plocha bez dilatačnej škáry? My máme obývačko-kuchyňu dlhú asi 9,5 metra.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    a čo tak lepiť podlahu? potom sa nič nebude rozchádzať a môžete dať klasické hrany
    TomasHC Tak to by sme si ale dali Určite nelepiť!
    Gabi03 preco?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Vykašli sa na blbý laminát, ak netopíš je studený, ak topíš je to izolant, takže prehrievaš poter, ak tú podlahu vytopíš, môžeš ju vyhodiť... použi radšej vinylovú podlahu, je tichá, teplá, odolná vode a veľmi vhodná na podlahové kúrenie...www.gerflor.sk
    Naposledy upravil lapejko : 17.10.13 at 19:44
    DSCN5366.jpg  
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomasHC Ale no tak, hádam nebúši do podlahy 55°C... Ja mám práve tú skúsenosť, že keramika je studená keď sa nekúri, pričom lamináť je vtedy určite pocitovo teplejší a keď kúrim, tak nie je žiaden citeľný rozdiel. Väčšiu škodu urobí izofloor ako samotný laminát, stačí si pozrieť hodnoty tep. odporu a vodivosti.
    Ferdosondo Netopíš, topíš vytopíš...
    mikpet Na vinyl nemám asi dosť rovný povrch a ten, čo nám ponúkali bol aj dosť drahý. Mám betónový poter, ktorý je trochu pórovitý, vinyl je asi dobrý na liate podlahy, ale to som si nie istý.
    lapejko pod vinyl treba hlavne hladký povrch, ktorý spravíš nivelačkou ale nerovnosti ktoré sú plynulé nie lokálne v pohode skopíruje lepšie ako pevný laminát...zákazníci sú príjemne prekvapení aký je rozdiel v povrchovej teplote medzi miestnosťami s vinylom a laminátom.
      zbaliť

    Je lepšia plávajúca podlaha na podlahové kúrenie s V - hranou alebo klasická?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.