Zavrieť

Porady

Platnosť I. a II. atestácie učiteľa 1.4. plus špeciálnej pedagogiky

Rada by som sa informovala, či mi platí prvá a druhá atestácia, keďže učím na ZŠ na 1.-4. ZŠ a urobila som si neskôr doplnenie vzdelania o špeciálnu pedagogiku a rada by som išla učiť na špeciálnu školu , len neviem, či mi budú uznané atestácie. Ďakujem za radu.
Mám kvalifikáciu učiť na špeciálnej škole pre deti s mentálnym postihom.

Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec môže vykonať atestáciu len v kategórii alebo podkategórii, v ktorej je zaradený, v získanom stupni a odbore vzdelania; učiteľ vykonáva atestáciu z niektorého z vyučovacích predmetov, na vyučovanie ktorých spĺňa kvalifikačné predpoklady podľa tohto zákona.

Podľa tohto by mi mali platiť oba atestačné stupne aj na špeciálnej škole, keďže som oprávnená učiť na ZŠ na 1.-4. roč., ale aj na špeciálnej škole na 1.-9. roč.Teda ak som robila atestáciu ako učiteľka prvého stupňa, mala by mi platiť aj na špeciálnej škole. Len neviem, či si dobre vysvetľujem zákon.
Naposledy upravil rony : 17.10.13 at 18:22
alaya1 a z comu mas tie atestacie?
rony prvú atestáciu na tému tvorba pomôcky na vlastivedu a druhá na tému udržiavanie tradící, projektové vyučovanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak mas 5 rocne Mgr.studioum 1.4r. a potom len 2 rocne rozsirujuce studium sp. ped. na sp. skole mozes ucit len 1.- 4., nie 1.- 9., nakolko rozsirujuce studium ti len rozsiruje tvoju povodnu aprobaciu. Vela riaditelov si toto myli, tuto info mam z MS SR. Ak vsak mas sp. ped. Mgr. studium /5.rocne/, vtedy si opravnena ucit 1.-9. na sp. skole prislusneho typu..

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    odpoved hladaj tu:

    317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-317

    § 49
    (7) Vykonaná atestácia platí len pre príslušnú kategóriu alebo podkategóriu a príslušný stupeň a odbor vzdelania pedagogického zamestnanca alebo odborného zamestnanca, v ktorom atestáciu vykonal.


    437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-437

    Platnosť I. a II. atestácie učiteľa 1.4. plus špeciálnej pedagogiky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.